Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akadnak ki az emberek a...

Miért akadnak ki az emberek a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tervezett császármetszéssel fogok szülni az én kérésemre. A párom teljes mértékben támogat, a családjainknak sincsen problémája ezzel, de vannak ismerősök akik feszegetik a témát. (Alapvetően senkinek nem kötném az orrára.)


Ha megtudják, hogy császárom lesz, akkor kiakadnak, mert hogy az milyen már...


Rendkívül alacsony a fájdalom küszöböm, görcsbe rándulok az egésztől, teljesen ráparázok a dologra. Vagyis így, császármetszéssel nem. Sokkal nyugodtabb és boldogabb a babavárásom így.


(Egyébként sem biztos, hogy lehetne természetes szülésem, és egy plusz trauma lenne, ha valami csoda folytán rákészülök a természetesre, majd mégse szülhetek akként.)


Most komolyan, mi a baj ezzel? Ettől szar anya lennék?


Tudom nem kéne foglalkoznom az emberek véleményével, de már sok.. meg azért így a vége felé minden hallgatnék csak ezt nem.


2015. márc. 29. 00:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
67%

Pedig ha ide írsz,kapsz majd hideget,meleget.

Olyantól stresszelsz,melyet még soha nem tapasztaltál.

Nehogy azt hidd hogy a császár egy leányálom.Sokkal több a szövődménye,egy nagy hasi műtét.

Én szültem császárral is,simán is de soha nem választanám magamtól a császárt.

2015. márc. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
58%

Én nem itelkezem, de nekem nem lenne tervezett császár. ..

1 lehet, hogy nem fáj a műtét

2 a műtét utáni elkovetkezo pár hónap borzalmas. Sajnos ott is van bőven fájdalom.


Miért nem gondolod át a vaginalis szülést? Kérhet te epiduralt hogy ne fájjon.

2015. márc. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
61%

Ha van egészségügyi oka, akkor természetes, hogy így szülsz, egyébként butaság műtétet kérni. A természetes szülés során olyan folyamatok zajlanak le, amelyek a baba és az anya számára is hasznosak. A fájdalmat császármetszéssel sem lehet elkerülni, a műtét másnapján friss sebbel a hasadon felkeltenek a szövődmények elkerülése érdekében, 2-3 napig nem túl vidám dolog felülni sem. Tudom, mert mindkét fajta szülést átéltem, igazság szerint inkább szülnék tízszer természetes úton, mint egyszer császárral, nemcsak a fájdalom miatt. Megszenvedtem a hüvelyi szülést is 7,5 órányi vajúdással.

Mindazonáltal te tudod, ha az orvosod belement, nyilván valamiért indokoltnak látja, másnak meg nem kell beszámolnod a legbensőbb dolgaidról.

2015. márc. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
85%

Nem, ettől nem vagy szar anya. Még azt is megkockáztatom, hogy mindez hivatalosan is lehet pszichés ok nálad a császárra.

Amúgy ha arra hivatkoznál, hogy mondjuk taszít a szülés mechanizmusa, tökéletesen meg is értenélek. De mivel az alacsony fájdalomküszöbödet hozod fel okként, meg kell kérdeznem, hogy gondoltál már rá, hogy a császár után bizony fájni fog?

Lehet hogy neked sokkal inkább az edás-s szülés lenne a megfelelő.

De félre ne érts, semmire nem akarlak rábeszélni.

Könnyű szülést kívánok neked, és sok boldogságot a babához!


Írom mindezt úgy, hogy 5 sima szülésem volt, és nagyon féltem , hogy valamelyiknek császár lesz a vége, mert én meg műtét utáni mobilitásom korlátozottságát, a hosszabb felépülési időt, műtét utáni fájdalmat tartottam félelmetesnek.

2015. márc. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a lehetőségeimmel. Sógornőmnek császármetszése volt, és 3 hét után már kutyabaja sem volt. A nővéreim pedig megszenvedték a természetes szülést, utána még 2 hónappal is gondjaik voltak. Az egyiknek a szexuális életével van probléma emiatt.


Persze ez nem garancia semmire, de láttam már mindkettőnek a könnyű és nehezebb oldalát is.


A szüléstől egyáltalán nem undorodom, ilyesmiről szó sincs. Azt a fajta fájdalmat sem ismerem még természetesen, de volt már hasi műtétem és volt már lenti problémám is.


Inkább vállalom a császármetszéssel járó fájdalmakat, amikről tudom, hogy el fognak múlni, mint a természetes szüléssel járókat, amik komolyabb, hosszabb távú károkat is okoznak.


Az orvosom azért ment bele, mert látta hogy hogyan reagálok erre, és jobbnak látta ha nyugodt vagyok. Valamint az egészségügyi okaim miatt is jobbnak látta. Ne legyen 50-50 a vége.

2015. márc. 29. 00:46
 6/137 A kérdező kommentje:
*okozhatnak
2015. márc. 29. 00:47
 7/137 anonim ***** válasza:
58%
Ne haragudj, kedves kérdező, de ez nagy butaság volt, amit írtál. Vaginális szülés nagyon ritkán okoz hónapokig tartó, pláne életre szóló problémát, császármetszésnek van olyan következménye, hogy a méhen levő heg miatt fokozott felügyelet kell a további terhességek esetén (a lehetséges hegszétválás, gyakoribb placentaproblémák okán), és ez MINDEN császármetszésnél így van. Nem is szólva a lehetséges műtéti szövődményekről...
2015. márc. 29. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül is nyugodtabb vagyok így.. És ez nem tudom miért zavarja az ismerőseimet.


Mondtam, egyébként sem biztos, hogy lehetne, és így legalább tudom mi vár és fel tudok készülni rá.

2015. márc. 29. 01:01
 9/137 anonim ***** válasza:
40%
Az orvos azért ment bele, mert a császárra több pénzt kap.
2015. márc. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 anonim ***** válasza:
73%
Figyelj.. Én nem ítélek el senkit emiatt.. Mióta babás vagyok tesómmal szoktam beszélni ilyesmiről. Ő később akar szülni de már tudja hogy császárral. Fél tőle jobban mint a hagyományos szüléstől viszont koránt sem biztos hogy addig ki tudják kezelni, évek óta folyamatosan fáj a keresztcsontja. Alapból vannak néha olyan fájdalmai hogy nem merné bevállalni a szülést. Én úgy gondolom ha valaki inkább azt akarja, hogy felvagjak a hasát akkor biztos hogy alapos oka van hogy császárt választ.
2015. márc. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!