Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a császármetszésen?

Figyelt kérdés

Abszolút természetes szülés párti vagyok.

Erre 12 héttel ezelőtt mikor csak besétáltam a rutin 38. hetes ultrahangra azonnal befektettek és másnap meg is császároztak. Olyan indok volt ami kizárta a természetes szülés lehetőségét, hiába rimánkodtam. Eltelt 12 hét, de azóta sem tudom megemészteni, hiába van itt az édes, egészséges kisbabám. Én szülni akartam..Ráadásul az orvosom azt mondta, kevés esély van 2. terhességnél első után természetes szülésre. Én meg mégegyszer végig nem csinálok egy császárt, abban 1000%-ig biztos vagyok. Akkor nem lesz több baba. Ezt az elsőt se tudom megemészteni. Más is volt vele így?


2019. márc. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 41/47 Coffelia ***** válasza:
31%

Nem olvastam el a hozzászólásokat, mert már az első oldal felbosszantott.

Kérdező, megértelek! A hüvelyi szülés olyan hormonális folyamatokat indít meg a testben, amik segítik a kötődést, és ugy egyáltalán, pszichésen lezárják az egész folyamatot. A császárral ez a hormonlöket vagy nincs, vagy késik, vagy kicsi... ez megboríthat mindent. Ne is foglalkozz azokkal, akik ezt hisztinek állítják be. Azok, akik ugy gondolják, nem érdekli őket, hogy hogy lett meg a gyerekük, szintén feldolgozzák így-úgy-amúgy, bár többnyire tudatosan elnyomják, illetve továbbadják az anyasebeket, és bár nem veszik észre, megjelenik a nevelési attitűdjükben, ha kimaradt a természetes gyászfolyamat.

Ne aggódj, valójában minden szülésélményt fel kell dolgozni, mert ez a brutális találkozás a nyers természettel a mai világban - amikor ennyire távol állunk a belső, ősi erőnktől - már mindenkinek traumatikus. Meg kell emészteni. Beszélj róla, keress szülésfeldolgozó csoportot, és ne ostorozd magad, ha egy kicsit lassabban indul a kötődés, menni fog, rá lehet iq-ból segíteni. Semmilyen érzésed nem szégyellnivaló, minden a folyamat része, es a helyére fog állni az egyensúly, csak ne nyomd el magadban, ha úgy érzed, nem vagy rendben.

2019. ápr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
88%
41, pont az ilyen elorult idióták miatt szenvned annyi kismama és érzi úgy, hogy ő valamit nem jól csinált, mint te vagy. Nem feldolgozni kell a császárt, hanem megérteni, hogy van, amikor ez a megoldás. Tu meg azt erősítitek az ilyen anyákban, hogy ők a rosszak. Menj a fenébe.
2019. ápr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Coffelia ***** válasza:
39%

41. vagyok.

Talán ketten vagyunk ez alatt a kérdés alatt, akik empátiával szólunk a friss anyukához, nem pedig úgy kezelve, mint egy kutyát. Már ne is haragudj, de szakirodalma van a szülésfeldolgozásnak, én pedig a hozzászólásommal maximálisan azt erősítem, hogy a kérdező igenis jó anya. Már csak azzal is, hogy a rossz érzéseit nem elnyomni, hanem feldolgozni akarja. De ezt ő tudni fogja, és az, hogy más mit gondol az engem nem igazán érdekel, csak az, hogy segítsek.

2019. ápr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Coffelia ***** válasza:
39%

Kérdező, 41. és 43. vagyok.

Itt egy kis írás egy csodálatos, magasan képzett szüléskísérő dúla-biológus-laktációs tanácsadó tollából. Érintőlegesen szó van benne az elképzeléseink elgyászolásáról. Ha tudatosan szeretnéd feldolgozni a szülésélményed, és nem csak lehetséges triggereket magadon hagyva megpróbálni magad mögé dobni az emlékeket, akkor érdemes utánaolvasni kicsit a dolog pszichológiájának is. Egy hivatásos dúlának például minden esetben feladata az utógondozás, tehát az élmények helyrerakása, feladata a meghallgatás, a megértés. De vannak pszichológusok is, akik erre szakosodtak, válogass bátran, talán az áraik se túl hajmeresztőek.

[link]

Manapság sajnos kínos, vagy a gyengeség jele, ha az ember a pszichéjét szakember segítségével szeretné karban tartani, megérteni. Remélem, az ön-karbantartás és a személyiségfejlődés jegyében idővel ez változik, és egyre többen fognak tudatosan lenézni a lelkük mélyére.

2019. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 Coffelia ***** válasza:
49%
Ez valami sport, hogy azt, aki tényszerűen, szakmailag megalapozott, valódi segítséget ad, olyan emberekre hivatkozva, akiknek ez a foglalkozásuk, azt nullára pontozzák itt?
2019. ápr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
76%
sajnos már ez is üzlet lett, bemagyarázni embereknek,hogy velük van baj, kezeltessék...
2019. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
100%
Ember, szedd már össze magad...
2019. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!