Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit ne mondjak egy csaszaros...

Mit ne mondjak egy csaszaros anyanak?

Figyelt kérdés

Egyik kozeli szerettem csaszaros lett, annak ellenere, hogy nagyon nem igy keszult. Nincs tapasztalatom abban, hogy ilyenkor mi az, amit mondhatok, mi az, amit ne mondjak, ne kerdezzek. Szeretnem ot tamogatni, amiben csak tudom, es nem akarok olyat mondani, ami rosszul eshet neki.


Csaszaros anyukakat kerdeznem, akik nagyon nem akartak csaszart, mi az, amit ti nagyon nem akartatok hallani/rosszul esett, es mi az, amit viszont jo volt hallanotok?



2019. máj. 3. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem tok jo, hogy odafigyelsz erre. 😇

Nekem minden baratnom csaszaros lett es farfekves miatt en is. Amiket ruhelltem:

Neked nem is fajt, de jo.

Miert nem probaltad megszulni siman?

Te nem is szultel.

Megusztad a vajudast, legalabb azt hagyhattad volna.

Szoval hasonlo tapintatlan buta dolgok.

Az elejen ugyis mesel majd, es ha jo baratok vagytok, erzed majd, mit ne recezz.

Ami tuti: szoptattam siman igy is, borzalmasan fajt, csak nekunk nem elotte, hanem utana. A papironkun pedig az van, szules: csaszarmetszes.

2019. máj. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért nem tudok segíteni, mert nekem pl eszembe sem jut másképp kezelni egy császárost. Pont arról fogok vele beszélgetni, stb, amiről egy nem császárossal.
2019. máj. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Ezeket utáltam:

-de jó neked, megúsztad a fájdalmat (ja, tök buli volt utána 1-2 hétig...)

-jaaaa, csak úgy kivették? (Ezt úgy lesajnálóan. Mindkét gyerekem vajúdás nélkül lett azonnal császár, komoly komplikációk voltak, nem úri huncutságból)

-azt mondják, akkor nem olyam a kötődés (marha jó ötlet odavágni egy császáros anyukának, hogy így a gyereke tuti nem fogja annyira szeretni. Amúgy ez még hülyeség is, semmi köze hozzá)

2019. máj. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%
Engem már a kórházban "elrendeztek". Mindeki gratulált, mindenki dicsért, milyen jól csináltam. Egy darabig csak pislogtam értetlenül, nem értettem, minek gratulálnak, amikor nem tudtam megszülni. Aztán addig lökték, hogy jajdefantasztikus vagyok, amíg elhittem. (Nem tudom mennyi idő volt ez. Amíg a műtőből àttoltak az őrzőbe. Néhány perc lehetett) Ha ennyire közel álltok egymáshoz, nyugodtan mondd meg az igazat: "Figyelj Szívem, nagyon szeretnék valami okosat mondani, de gőzöm sincs, mit kellene most mondanom. Inkább hallgatlak."
2019. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Manapság nagyon sok írás foglalkozik azzal hogy indokolatlanul császároznak a dokik, vagy a beavatkozások dominóelv alapján hozzák a császárt is. Ha a szülés története alapján ez látszik akkor se mond neki. Lelkileg lehet sok lenne egy ilyen.
2019. máj. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én se hiszem, hogy másképp kéne kezelni. Bár engem is megviselt lelkileg kicsit, de ez mindkét esetben csak 1 nap volt. Az első szülésnél utána való nap voltam kicsit depisebb. Indítás volt, mert kiszakadt a magzatburok, nem tágultam, a baba a tarkójával akart kijönni. Hidegvízként ért, hogy császározni kell 13 óra vajúdás után. A leginkább az fájt, hogy oda se hozták a babámat, hogy rápillantsak. A második programcsászár lett, mert nem indult meg szülés. Császár előtti nap bőgtem egy sort, bár az is benne volt, hogy el kellett szakadnom a kislányomtól. Viszont sokkal jobb szülzélmény volt mint az első, nagyon kedvesek voltak velem és odahozták a kisfiam, megpuszilhattam, nagyon jó baba illata volt. Nagyon boldog voltam és hatalmas energiával jöttem haza. Senki sem tett megjegyzést, mindenki örült, hogy jól vagyunk és hogy milyen szép kisfiunk született. Én meséltem róla nekik, mert nem érzem szégyellni valónak.
2019. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!