Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért baj az, ha valaki...

Miért baj az, ha valaki önként a császármetszést választja?

Figyelt kérdés

Ez azoknak az embereknek szól, akik a választható császármetszés ellen vannak. Most nem arról beszélek, amikor kötelező a császárt választani, hanem amikor a kismama előre eldönti, hogy mit szeretne.

Ez titeket miért zavar?



2019. márc. 23. 11:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
39%
Engem nem zavar, az ő gyerekével önző, vele tol ki, nem velünk, meg igazából azt hiszi az a könnyebb út, pedig egyáltalán nem biztos :) de amúgy magasról letojom ki mit csinál a saját életével
2019. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
#1 mivel tol ki a gyerekkel?
2019. márc. 23. 11:53
 3/52 anonim ***** válasza:
80%
Nem ítélem el, DE a császár alapból kockázatos és sokkal több szövődménye lehet mint a sima szülésnek. Meg miért jó, hogy egy heg marad egész életedben a hasadon bármennyire is halvanyodik idővel? Nekem császárom volt, igaz életmentő, de aki természetesen szült az már szülés után "rohangált". Mi meg még 6 órát feküdtünk és imádkoztunk ne legyen fejfájás utána. Meg azért ez egy hasi műtét. Vágnak bőrt, izmot. Inkább szültem volna simán. De még a fiam is nehezen láttam el az első 3-4napban. Én őszintén mondom, inkább szülnék siman még 3at mint 1 császár és mondom ezt úgy, hogy program császárom lesz júliusban mert vékonyodik a hegem.
2019. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező. Azzal, hogy kell a vajúdási, hormon amit kap a baba ilyenkor és a hüvelyen áthaladáskor a "baci" az immunrendszerének. Igaz én a 2# válaszoló vagyok, de szerintem erre gondol.
2019. márc. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
57%
1-es vagyok, az utánam válaszolok leirtak mindent :) De nagyon le kell fizetned a dokid ha "csak úgy" császárt akarsz. :)
2019. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
95%

Engem sem zavar, mindenki úgy dönt ahogy akar. Nekem 2 gyerekem van, és amikor én szültem még nem volt választása lehetőség. Mindkettőnél rettegtem a fájdalomtól. Az első szülésem sima volt. 1 óra vajúdás után megszületett a fiam. Nem volt vészes. Utána csak a gátvarrat miatt volt pár napig kellemetlen alul. De amikor hazamentünk már gondom sem volt. 2 évvel később a lányok születtek meg, ők császárral. Rátekeredett a köldökzsinór a nyakukra, ezért az orvos császárt alkalmazott. A vajúdás miatti fájdalom ugyanúgy megvolt, majd kaptam egy csomó érzéstelenítést (ami akkor fájt). Magát a hasfelvágást akkor nem éreztem. De utána hónapokig szenvedtem a gyógyulási idő alatt.

Annyira rossz volt, hogy pont a császár élmény miatt nem vállalok több gyereket, pedig szerettem volna még.

Nem árt ha tudjátok, hogy császárnál hasizmos, hasfalat , mindent vágnak..

De engem nem zavar ha valaki önként a császárt választja, Na majd a saját bőrén tapasztalja, hogy nem fájdalommentes.

2019. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
81%

Engem nem zavar, de ezek az okok, amik felmerulnek:

1, Mert nagy hasi műtét, aminek magas kockázata van a hüvelyi szüléshez képest.

2, Mert az újszülöttnek jobb a hüvelyi szülés.

3, Mert korlátozza a születések számát

4, Mert nagyon magas a költsége a hüvelyi szüléshez képest

2019. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
71%

Tejbelövellés is késhet, baba se biztos, hogy aznap tud szopni...

[link]

2019. márc. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mondjuk leírtam, hogy a kérdés azokhoz szól akiknek BAJUK van a fent említett dologgal, mert szeretnék ellene érveket olvasni.

#5 szerencsére itt választható, úgyhogy ingyen van. (Nem M.o.)

2019. márc. 23. 12:04
 10/52 A kérdező kommentje:
#7 rád nem vonatkozik, mert te írtál is érveket.
2019. márc. 23. 12:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!