Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszeres babák miért úgy...

A tápszeres babák miért úgy néznek ki mint egy felfújt lufi? Szinte az összes olyan mint egy Michelin figura. A szoptatós babák viszont csinos, átlagos formák.

Figyelt kérdés
2013. máj. 31. 14:18
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos, 3 hónapos kora óta tápszeres. Nem néz ki, mint egy lufi:) Igaz, az apukája átlagon felüli magasságú, így a fiam is iszonyat hosszú, már többen mondták, és látom is, hogy kb. másfél évesnek felel meg, 9,5 kg kb. Iszonyat cuki fejecskéje van, meg gyönyörű szemei:) Igaz, a mai tápszerek már nem hizlalnak úgy, mint régen, amikor a tápszeresek jobban híztak, mint indokolt lett volna.
2013. jún. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
Megnéztem a táblázatod, kérdező. Ez nem jó, mivel a magasságot nem veszi figyelembe. Tehát ha az én fiam 9.5 kiló, az jó elvileg, viszont ehhez van vagy 90 cm, míg lehet egy másik baba csak 70, és akkor neki egyáltalán nem jó a súlya. A BMI index is súly és magasság szerint számol! Egy 170 cm-es, 65 kg-os nő pl. csinos, de ugyanez a 65 kg egy 150 cm-esnek nem áll jól. És mondjuk ha mindkét nő 24 éves, akkor nem mondhatjuk, hogy egy 24 éves nőnek 65 kg-nak kell lennie...
2013. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
Az én kicsikém tápszeres volt,és nem volt felfújt, csinos átlagos forma volt babakorában.És most is az 4 évesen...
2013. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy a szoptatós babák a csinosak és felfújtak Michelin babák a tápszeresek?????? Azért ez kicsit erős, nem gondolod???????Az én gyerekem, 4 hónapos koráig szopizott csak , de közben is végig pótoltuk tápszerrel és nem hogy michelin baba nem volt, de még most 3 és fél évesen is alig üti a 12 kg-t és makk egészséges!!meg egyébként is így megkülönböztetni babákat...........
2013. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
Hűűűű,kérdező,Te kőbunkó vagy!Az én 1. gyerekem 3 hetes korától tápszeres volt,1 éves korában kereken 10 kilót nyomott.A feje se volt hidroglóbusz,48 cm volt az átmérője 1 éves korában.A 2. gyerekem anyatejes+tápszeres volt,1 évesen 10.2 kiló volt,a buksija átmérője 45 cm volt.A 3. babám 8.5 hónapos,sokáig csak anyateje volt,most már tápszert(és anyatejet)is kap-meg persze sokféle szilárd ételt-7.90 kg,a fejkörfogata 42 cm.Ennyit az elméletedről!Ez sokkal inkább genetika,mintsem tápszer-anyatej kérdése.
2013. jún. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz! A nagy fiam anyatejes volt és szép formás.

A kisebbnél beteg lettem és el kellett apasztanom magam, 4 hónapos korától tápos, de azóta alig hízik. Kb. fél kg-val kevesebbet nyom, mint anno a bátyja.

2013. jún. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
75%

Mégis hogy a bánatba tudsz te egy ártatlan csecsemőt Michlelin figurához hasonlítani, és ledegradálni??????? Akárkinek a gyereke is legyen????

És te még anyának nevezed magad? Paraszt.

2013. jún. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

Nekem pl a kisfiam is tápos és a most 11 hónapos lányom is az !!

Egyáltalán nem bánom,persze egyszerübb lett volna cicizni de ha nem ment akkor ez van!

Viszont visszatérve a kisfiam 4,5 éves és vékony mint egy nádszál,16 kg ,a lánykám viszont mint egy Michelin baba és igy szép és imádom!! ja 10 hónaposan volt 9kg

2013. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Én nem bunkózlak le, mert ne ítélj, hogy ne ítéltess, én is így láttam régen a tápszeres babákat, mígnem szültem két olyan vékonyka babát, hogy a gyarapodásukkal, mivel annyira kicsi, már a gasztroenterológust is megjártuk, de még az endokrinológust is, mert a kisebbik hosszra se növekedett egy időben, pedig: tápszeresek!!!És mindkettőről papír van, hogy GENETIKAILAG ilyenek.Na, a tápszeres "Michelin" babákkal is ez a helyzet, de ez előítélet, mondom, az enyémek mint a nádszál, pedig még a 2 és fél évesemnek is adok elég gyakran tápszert.De ez épp olyan sztereotípia, mint az hogy a természetes úton szült babák nyomott fejűek stb. a császárosak meg szépek, formásak.Én mindkettőt császárral szültem, az első ugyan gyönyörű formás lett - nem dícsérem, mert az enyém, de mindenki dícsérte - a második szintén de olyan kis nyomi lett a koponyája, hogy rendszeresen a bal felén kellett altatni, hogy szimmetrikussá váljon a jobbal.
2013. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

Apuka vagyok kérem szépen.

Nem haragszom senki véleménye miatt,én a környezetemben ezt tapasztaltam.

A lufis megfogalmazást pedig értsétek úgy,hogy olyan "sima,feszesen felfújt", kvázi nem az a hurkás,zsírpárnás kinézetű.

Lehet tovább szitkozódni.

2013. jún. 19. 18:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!