Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti miért akar (ta) tok gyermek...

Ti miért akar (ta) tok gyermeket? Kérlek őszintén és sokan írjatok!

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 11:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mindig is az a fajta lány/nő voltam, aki független akart lenni: tanulni akarok, utazni akarok, jó munkát akarok, nem akarok férjet, nem akarok gyereket, nem bírom őket, sem a terhes nőket, meg az egész babás-mamás mizériát. Ehhez képest 17 évesen összejöttem a mai férjemmel, 12 éve vagyunk együtt, de csak 1 éve házasok. Ő korán akart gyereket, én talán soha - elfogadja. Mindig is (amúgy most is) idegesített a legtöbb gyerek, nem tudtam magam anyaként elképzelni. Mindig azokat a "mintaanyukat" vettem alapul, akik beáldozzák mindenüket a gyerekekért. Én nem tudnék ilyen lenni. De szerencsére nagyon nagyon megértő, türelmes és segítőkész férjem van, sosem erőltetett semmit. Aztán jött az álommunkám, saját ház, biztos egzisztencia, sok kis háziállat, sok utazás, kirándulás, harmonikus kapcsolat, egyszóval nagyon nagyon boldogok voltunk (vagyunk), teljes élettel és úgy éreztem hirtelen, hogy mégsem teljes. Akkor valahogy belémhasított, hogy mivan, ha mégis akarok gyereket.... Majd kiderült a férjemről, hogy nagy eséllyel ALS beteg, vagy legalábbis valamilyen kevert izom/motoneuron degenereációs betegségben szenved, de jelenleg még igen korai fázisban, egyenlőre úgy látszik nem gyors progresszióval, és nem is igazán lehet megjósolni, hogy 5-8-10-20 éve van hátra, netán több vagy mégkevesebb... Nem tudnak mit mondani rá az orvosok. Nah ez volt az a pillanat, hogy végül kimondtam: meg akarom vele élni a szülőséget. Túl rövid az élet, véges az idő, és át akarom vele élni. Látni akarom, ahogy az ő pici fiával/lányával játszik, tanítgatja őt/őket, átadja nekik azt, ami miatt én is bele szerettem és vele maradtam. Ezért akarok gyereket: mert a férjemtől akarok gyereket. A következő amin át kell vergődnünk, hogy meg tudjuk, genetikailag öröklődő-e vagy sem, mekkora a kockázat, stb.... Sosem gondoltam volna magamról, hogy valaha is így fogok érezni. Most önzőségnek tűnhet, hogy pont ilyen helyzetben akarok tőle gyereket, de milliószor átrágtuk, átbeszéltünk, és tudom, hogy benne van a pakliban, hogy egyedül maradok, de ennek ellenére akarjuk. Szóval röviden ami miatt gyereket akarok az a férjem, pontosabban az, ahogyan a férjemmel szeretjük egymást.
2019. okt. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! De természetesen mindegyiket!


9-es, akkor a férjed volt,aki megfűzött, hogy vállaljatok gyermeket? S ha jól értem még a terhesség közben sem értetted, csak amikor megszületett, akkor jöttél rá, hogy"miből maradtál volna ki"? Ezekről részletesebben is írhatsz, hogy hogy jött így egyáltalán össze.


11-es! Azt leírnád, hogy miért vártatok ilyen sokat a házassággal? Hogy jött össze? S volt-e köze ennek ahhoz, hogy hirtelen elkezdted azt érezni, hogy valami mégsem teljes? Tehát utána jött ez az érzés?


Köszi mégegyszer!:)

2019. okt. 15. 07:43
 13/13 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Nem tudnám megindokolni. Sosem tudtam elképzelni az életem a párom nélkül, minden tervem én szerepelt, már évek óta együtt is éltünk, szóval nem a magam bizonytalanság volt az ok. Inkább a konvenciókat nem szeretem, és valahogy azt gondoltam a házasság csak egy papírforma, egy felesleges felhajtás, féltem, hogy változnak a dolgok talán, nem is tudom igazán miért nem akartam.... Nem is nem akartam, inkább nem volt annyira fontos egyikőnknek sem, hogy szóba kerüljön - bár a kezem a lagzihoz képest 4 éve megérte.... Aztán egyszer csak elkeztünk beszélni a dologról. Mára belátom hogy sok előnye van jogi szempontból is, szeretem azt mondani hogy a férjem (bár a leánykori nevemet tartottam meg, nem változtattam), és nagyon jó volt ünnepelni a lagzin a családdal, barátokkal.

Nem hiszem hogy emiatt változott a gyerekhez való hozzáállásom. Szerintem inkább az, hogy most értünk meg rá, most lettünk készen a gyerekhez. Illetve a betegsége ami nagyon sokat billentett a helyzeten, a tudat, hogy nem marad mindig minden ilyen idilli.

2019. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!