Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti miért akar (ta) tok gyermek...

Ti miért akar (ta) tok gyermeket? Kérlek őszintén és sokan írjatok!

Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert a család része,így teljes az életünk.
2019. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk így teljes az életünk: gyerek kacajjal; olykor sírással; olyan szeretet-teljes puszival, amit csak Tőle kapunk; hogy foghatjuk a kezét; taníthatjuk; nevelhetjük; szerethetünk úgy, mint még soha senkit... A lakásunk is a sok szétdobált gyerekjátéktól, az időnkénti rumlitól, használati tárgyak szokatlan helyeken való felbukkanásától lett otthon.

Új értelmet kapott a létünk, a szerelmünk, a házasságunk; kiteljesedtünk, boldogabbak lettünk. (8 évig küzdöttünk, hogy lehessen gyermekünk.)

2019. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nehéz megfogalmazni.


Mert szerettünk volna.


Béna hasonlat.

Miért szeretnék utazni, világot látni? Miért akarok új munkahelyet, ha jó a mostani?


Vagy

Miért akarunk párkapcsolat, házaságot?


Miért akar valaki kertesházat, valaki pedig nem vágyik rá?



Úgy éreztem szeretnék, vágyam volt rá, úgy éreztem teljesnek a családunkat, hogy nem, hogy egy, de legalább 2, de talán 3 gyerekünk legyen( erről ilyen mélységben a férjem nevében nem nyilatkozom)


2. Gyerekünket várjuk

2019. szept. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gratulálok Mindenkinek és sok boldogságot, egészséget kívánok!


Közben egy kérdés által, találtam további kettőt belinkelve és végül sikerült sok-sok választ olvasnom:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..


Én ezeket a kérdéseket 3-as, könnyedén meg tudnám magyarázni, viszont a feltett kérdés valóban bonyolult abból a szempontból, hogy a "mert csak" (röviden összefoglalva az olvasottakat) nem kielégítő válasz és semmi konkrét.

Lehet úgy fogalmaznám át a kérdést a sok választ olvasva, hogy mi volt a fő érv,a fő indok, a legfontosabb momentum a gyerekvállalás eldöntésének pillanatában?

2019. szept. 29. 13:21
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem akkor fogalmazódott meg, hogy gyermeket szeretnék, mikor először késett több napig, 20éves voltam, mire végül beletörődtünk, hogy terhes lehetek, megjött a havim és konkrétan ott elkeseredtem. Akkor éreztem meg, hogy na én készen állok. Innentől csak felkavart, ha valaki ismerősöm terhes lett, a párommal beszéltem is róla, hogy én nagyon szeretnék babát, ő ekkor még nem érezte késznek magát, majd kb fél évvel később mondta, hogy most már jöhet (stabilnak érezte a munkáját) A sors fintora, hogy csak 7évvel később lettünk szülők. Szóval nálam az első majdnem terhesség gobdolata indított be valamit. Bár mindig is tudtam, hogy szeretnék egyszer anya lenni, de sose gondoltam volna, hogy annyira fiatalon fogom akarni. Mindig is vágytam rá, hogy tanítgassam a gyermekem, segíthessek neki mindenben, hogy megoszthassam vele az élményeimet, együtt csinálhassunk majd sok sok mindent. Igaz még kicsi, de kereknek érzem vele az életem. Illetve egy kistestvér lenne még jó, bár félek kicsit tőle, de bízom benne szuper lesz, ha majd ott tartunk.
2019. szept. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk még nincs, de szeretnénk, mert szerintem életet teremteni önérték, és én szeretnék értéket teremteni. És ezen kívül még kíváncsi is vagyunk, hogy kit tudunk így közösen összehozni. Nem az a tipikus idillről ábrándozó nő vagyok, a legrosszabbra vagyok felkészülve, főleg a kis lakásban, de ezzel együtt is szeretnék életet teremteni. Hát így valahogy.
2019. szept. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
29 évesen lettem anya. Hogy őszinte legyek, nem akartam soha gyereket, a babasírástól akár falnak is mentem volna. Párom 19 én 21 voltam mikor összejöttünk és még csak nem is terveztem vele sokáig, mégis együtt maradtunk. Biztos karriert építettem fel, saját otthonom lett, voltunk vagy 8 álomnyaraláson, és megtakarításom is lett, mindezt úgy hogy a párom "csak" lelkileg támogatott, SOHA nem nyúltam az ő pénzéhez. De valami hiányzott. Egy nap úgy keltem fel, hogy úgy érzem anya akarok lenni. Fura volt mert előtte nagyon nem ez volt álmaim netovábbja... ő sokszor említette, hogy ő nagyon szeretné ha lennének gyerekeink, de rám hagyta a döntést. Nem tudom mi volt, hogy egyik napról a másikra lett vágyam az anyaság. Abban a hónapban már pozitívat is teszteltem🙂 már 8 hónapos🙂 akkora öröm és boldogság látni őt felcseperedni, ahogy felfedezi a világot, napról napra ügyesebb, egész nap mosolyog és egyre jobban hasonlít rám😅😅
2019. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Azért akarnak az emberek gyereket, mert beléjük van kódolva, úgy vagysz ra, mikor elkap az érzés, mintha létszükség lenne. Ösztön, ennyi. Nekem is van kettő, innen is tudom. Alapjaraton csak ennyi, a többi csak hab a tortán.
2019. okt. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Férjem minden vágya volt a gyerek, én nem vágytam rá. Amikor megszületett, akkor jöttem rá, miből maradtam volna ki. Szerettem volna második babát is, de férjem nem akart többet. Aztán tönkrement a házasságunk, akkor egyből teherbe ejtett volna, csak hogy maga mellé láncoljon. De tőle már nem kell gyerek. Pedig imádom a gyerekünket.
2019. okt. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Igazából nem tudom megmagyarázni, egyszerűen vágytunk rá. Már a tervezés előtt sokat beszélgettünk a jövőnkről, amibe mindig bele volt szőve a gyerek. Egyikünknek sem volt normális családja, szerettünk volna igazi szeretetet adni annak, aki belőle és belőlem lett. Így van értelme az életnek. Szeretnék neki sok mindent megtanítani, éreztetni vele, hogy van értelme az életének, és nem kell majd világmegváltónak vagy őstehetségnek lennie ahhoz, hogy szeressük vagy elfogadjuk.

Nem a csok miatt, nem a babaváró hitel miatt, nem a nagymama kedvéért, hanem mert így akartuk és kész. :)

2019. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!