Gyereket vallalni?

Figyelt kérdés

20evesen (majdnem 21) gyereket vallalni? szeretnek egy babat mindenunk meg van hozza ami csak kene a pici jovoehez..ti mit gondoltok azokrol akik hamar lesznek anyukak? szerintem ez nincs korhoz kotve...20evesen is lehet az ember talpra esett hisz vannak akik 30 evesen is meg gyerekesek...nagyon szeretnek kisbabat parom is jovore (o 23) a korunkhoz kepest erettebbek vagyunk..

ti mit gondoltok? gyerek korhoz van kotve? lehet egy 20evesbol is jo anyuka?


2019. okt. 17. 12:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki maga tudja, érzi, mikor áll erre készen. Én ennyi idősen biztos nem vállaltam volna. Nem csak amiatt, mert tanultam, és nem volt se saját ház, kocsi stb, hanem mert éretlennek tartottam magam ehhez. De a gyerekvállaláshoz a párod is szükséges, mindenképpen csak akkor menjetek bele, ha mindketten úgy érzitek, itt az idő.
2019. okt. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
75%
Egy 23 éves pasitól miért várod el, hogy apuka legyen? Meg akarod fogni? Ő még 15 év múlva sem lesz elkésve semmiről.
2019. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te csak unatkozol. Járjatok el kirándulni, wellnessezni, dolgozzatok, éljetek, keress hobbit. Ezeket gyerek mellett nehezen lehet kivitelezni.
2019. okt. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén szólva az írásodból nekem nem az következik, hogy te az anyaságra vágynál, persze ettől még lehet így van, csak nem ez jön át.


Amit a leírtakból látok az az, hogy te "nagyon szereted a gyerekeket, picibabákat" és babázni szeretnél. Nem tudsz magaddal mit kezdeni, nem kötnek le a bulik, pia, de az élet nem csak ebből a két dologból áll. Buli/pia vs. gyerek.

Neked inkább önmagadat kellene megtalálnod először és nem egy gyerekben keresni a boldogságot. Az anyaság nem mézes mázos, hanem egy életre szóló elkötelezettség, amihez szerintem nem elég az, hogy valaki szereti a babákat, mert cukik. Vagy legalábbis ezt látja..még akkor is ha kicsit közelebbről tapasztalja (pár nap, 1 hét gyerek vigyázás).


És abból amit a barátodról mondtál, hogy attól fél nem olyan lesz az anyaság, ahogy azt megálmodtad..szerintem ő is ezt gondolja, csak nem szeretne megbántani. Illetve lehet, hogy ő egyáltalán nincs még felkészülve erre.


18-20 évesen sokakban van ilyen erős fellángolás..nekem is volt, totál felemésztett, csak ekörül jártak a gondolatom, már már betegesen. Hát, mondanom sem kell, hogy 27 évesen a családalapítás előtt egy teljesen más jellegű vágy, érzés fogalmazódott meg bennem. Sokkal mélyebb, letisztultabb, olyan igazi érzés.

2019. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%
Szia! Én úgy gondolom, hogy ha ti/te igazàn vágynátok egy babára akkor nem itt várnád a választ a kérdésedre... ehelyett inkàbb azon fáradozz,hogy egy biztonságos helyre érkezhessen és nem csak egy egyszerű fellángolásból...én 23 éves vagyok,én is rajongtam mindig is a babákért,azonban ezèrt sosem szülnék...külön élek a párommal saját lakásomban,van sajàt autóm,munkàm,egyetemre járok.A párok 25 éves és most ért meg bennünk az a gondolat,hogy jövőre összeházasodunk és babát vállalunk...de mire a baba megérkezik közénk én már 25 ő pedig 27 lesz...felesleges elsietni,20 évesen én is vágytam babára,de egészen máshogy mint most.
2019. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek. Az életben nem csak piálni/bulizni lehet, vagy gyereket szülni.

20 éves vagy. Oké elhiszem hogy önálló, meg van autód, de az hogy egy komplett lakás bútorokkal a te érdemes azt nehéz elhinni. (bár itt ezen az oldalon minden 20 évesnek lakása, kocsija, tartaléka van).

Szerintem ráérsz még ezzel, ha a barátod 23 évesen nem akar apa lenni, akkor pedig nem szabad erőltetned. Ez nem egy kölyökkutya, hanem egy gyerek, életre szól, és ha rosszkor jön rámehet egy kapcsolat. Kicsit emelkedj felül az ösztöneiden, és vedd figyelembe a barátod érzelmeit is.

2019. okt. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszaitokat.. megprobalok mindent megtenni hogy ne ezen jarjon az agyam...nem hiszem hogy nalam fellangolas mert mar tobb eve szeretnek gyereket csak eddig nem volt meg minden ami kellett.. most tartunk ott hogy megteremtettunk mindent... csak a parom meg nem most akar es ezt figyelembe fogom venni meg ha nehez is

koszonom a valaszokat

2019. okt. 17. 14:00
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Édes kevés az hogy jajj de szereted a babákat. Azért anyának lenni és gyereket nevelni nem ugyan az mint pár napig vigyázni egy kicsire. A párodnak sztem igaza van. Te most még vagy bolondulva hogy kell egy cuki babuci, de ez élesben baromi nehéz tud ám lenni
2019. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Több olyat láttam ahol a huszas évek elején kötött házasság és gyerek után 5-10 év múlva válás lett, mint olyat akik együtt maradtak. A férjem 29, exe 24 volt mikor gyerekük lett (mondanom se kell, elváltak). Ő mondja, hogy mennyivel másabb a hozzászólása a gyerekneveléshez és az egészhez most 41 évesen, mint amikor az első született. Sokkal tudatosabban tudja csinálni, foglalkozni vele, bármit. Akkor minden, ahogy épp jött. Teljesen más élmény és tapasztalás, mondja.

Én örülök, hogy csak most lett gyerekem 36 évesen.


Egyébként dolgoztál a szakmádban? Ha egyedül maradnál, el tudnád tartani a gyereket, van elég szakmai tapasztalatod, hogy olyan pozícióba vegyenek fel, ahol meg is fizetnek?

2019. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Házasok vagytok, a házban van tulajdonrészed?

Mert ha egy olyan férfira rákényszerítesz egy gyereket, aki még nem akar, akkor előbb-utóbb véget érhet a kapcsolat. Lesz hova menned, van munkahelyed? Csed, gyed meglenne?

2019. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!