Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem lenne még korai 2. gyereke...

Nem lenne még korai 2. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Lányom jövő hónapban lesz 1 éves. Persze már korábban beszéltünk, hogy majd szeretnénk kistestvért, de még tudom, mikor lenne aktuális. Arra is gondoltunk, hogy kb mostantól próbálkoznánk, de nem lenne még korai? És ha netán viszonylag hamar össze is jönne, s még idén megszületne, nem lenne gáz, hogy az első gyermek 2019-ben, a második 2020-ban születik? Jobb lenne inkább 2021-ben? Meg persze attól is tartok kicsit, hogy egészségügyi szempontból kellő idő teljen el, nem tudom, a testnek mennyi idő kell egy újabb terhességhez. Amúgy viszonylag kicsi korkülönbséget szeretnénk, mert nem vagyunk túl fiatalok.

2020. jan. 14. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, majdnem 2 év lesz a gyerekek között, az teljesen átlagos. Akkor vállald be, amikor te késznek érzed magad rá.
2020. jan. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Mi is pont így vayunk😊 februárban lesz 1 éves a lányom, most kezdtünk el "élesben" rajta lenni a témán😊 biztosan nehéz lesz amikor picik, de hamar összenőnek. Tesóm és köztem is 1,5 év a korkülönbség, szinte ikrek vagyunk🙂 nektek kell tudni mikor álltok készen.
2020. jan. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nektek kell tudni. Nekem baromi korai lett volna, de sosem gondolkodtam 3 évnél kisebb korkülönbségben, és a korunk miatt se kellett sietni. Mindenkinek más a helyzete, prioritásai.
2020. jan. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 8 hónapos volt, amikor pozitívat teszteltem a kistesóval. Nekünk nem volt gond a kis korkülönbség. Császáros voltam mindkettővel, problémamentes volt a második terhesség is.
2020. jan. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kis korkülönbséget szerettünk volna, sikerült is....2015-ben született a kislànyom 2016-ban a kisfiam. Nekünk nem volt korai,így éreztük jónak, nem bàntuk meg 🙂
2020. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Csak több helyen is olvastam, hogy a szülés és a következő terhesség közt jó, ha legalább 18 hónap eltelik, s eddig ehhez tartottam magam.
2020. jan. 14. 21:36
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam ezt a 18 hónapot, de szerintem ez inkább régen állta meg a helyét, mert ugye elég sok vitamint, ásványi anyagot, stb. ,,vesz el" a baba az anya szervezetéből és régebb nem voltak ennyire elterjedve a terhesvitaminok, pl. amikor én születtem, anyum még csak kalciumot szedett asszem, szóval így azért már hamarabb vissza lehet sok mindent pótolni.

Én nem éreztem, hogy gond lenne. Szedjed a vitamint. :-)

2020. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Szomszédomnak 3 van.

Az első 4 éves lesz

A második 2 a harmadik 1.mikor 3 hős volt a középső esett teherbe a harmadikkal. Szóval semmi sme korai. Nektek kell bírni, és tudni. Szerintem jobb a kis korkulombseg mint a nagy. Tesóm és köztem óriási a különbség

2020. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5 év alatt született 4 gyerekünk, nem volt korai egyik sem. Olyan szépen tudnak már most együtt játszani, imádjuk így! 😊
2020. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
De azért gondolom, kell vmennyi idő, míg a szervezet felkészül egy újabb terhességre, még ha nem is 18 hónap, hanem mondjuk fél év, egy év? Mert azért gondolom, az sem normális, ha vki szülés utáni pár hónapban teherbe esik ismét. Jó, ez mondjuk már engem nem érint, de ha lehet nem akarom kockáztatni a kockáztatni a szülést vagy esetleg rendellenességeket.
2020. jan. 15. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!