Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem lenne még korai 2. gyereke...

Nem lenne még korai 2. gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Lányom jövő hónapban lesz 1 éves. Persze már korábban beszéltünk, hogy majd szeretnénk kistestvért, de még tudom, mikor lenne aktuális. Arra is gondoltunk, hogy kb mostantól próbálkoznánk, de nem lenne még korai? És ha netán viszonylag hamar össze is jönne, s még idén megszületne, nem lenne gáz, hogy az első gyermek 2019-ben, a második 2020-ban születik? Jobb lenne inkább 2021-ben? Meg persze attól is tartok kicsit, hogy egészségügyi szempontból kellő idő teljen el, nem tudom, a testnek mennyi idő kell egy újabb terhességhez. Amúgy viszonylag kicsi korkülönbséget szeretnénk, mert nem vagyunk túl fiatalok.

2020. jan. 14. 20:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Koraszülést akartam írni a végén. :)
2020. jan. 15. 09:29
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekem erre az orvosom azt mondta, hogy természetes szülésnél 6 hónapot, császárnál 1 évet ajánlott várni, de ha korábban akar jönni az sem gond🙂
2020. jan. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobbik lányom korai méhszájnyílás és kórházban elkapott fertőzés miatt 34.héten született. 13 hós volt, mikor pozitív lett a teszt a tesóval. A picinél is korán nyílt a méhszáj, kórházban voltam 1 hónapot szülés előtt, aztán végül kihúztam a 37.hétig. 21 hónap van köztük. Már sokat játszanak együtt.
2020. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk 2 hét múlva lesz 2 éves a kisfiúnk. Most ugy néz ki 5 hetes terhes vagyok. Így szerettük volna. 😊 szerintem ezt nektek kell érezni, de főleg neked!
2020. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ismerek olyat, aki mindhárommal császáros volt, a másodikkal akkor lett terhes, amikor kb. féléves volt a nagy, a harmadikkal meg már úgy ment a 6 hetes kontrollra, hogy útban volt a következő! Nem tudom, hogy mit mondott neki az orvos, biztos nem dicsérte meg, hogy azt a 6 hetet sem tudták kibírni, ugye még akkor nagy a fertőzésveszély, szóval nem ajánlatos nemi életet élni.

Nem lett baja végül, 3 egészséges gyereke van, de nem vagyok benne biztos, hogy nem csak a szerencsén múlt.

2020. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk akkor azt nem értem, hogyha vki elmegy a 6 hetes kontroll vizsgálatra, miért mondja az orvos, hogy figyeljenek oda a védekezésre. Nekem is mondta a doki, meg más ismerősnek is (nem ugyanaz az orvos). Mintha ő is azt javasolta volna, hogy korai lenne még egy újabb terhesség.
2020. jan. 15. 12:29
 17/18 anonim ***** válasza:

Most neked az a fontos, hogy más mekkora különbséggel szeretne szülni/szült, vagy a saját gyerekeid? Mindenki máshogyan éli meg a várandósságot, mindenki más ütemben regenerálódik és ezt mindenki érzi is.


Nekem csodaszép várandósságaim voltak, ha csak ezen múlna, szülnék még 10-et. A szülés sem viselt meg, hamar összeszedtem magam, még a hajam sem hullott, el is mentem egy laborvizsgálatra, semmilyen hiányom nem volt, tökéletes volt minden értékem. És szerettünk volna babát. Lett is. A nagy 5 hónapos korában. Egyetlen orvos sem szólt be miatta, csak a faluban a nénik hápogtak, hogy hú meg ha, 13 hónap lesz köztük, kössem fel a gatyám. A kicsikkel pedig ugyanígy volt. Én jól voltam, gyerekek jól voltak, volt időnk egymásra, szerettük volna, hogy jöjjön a következő és jött. Ennyi.


Ha te éppen végighánytad a terhességedet, vagy még egy év után is fáj itt-ott a terheléstől, vagy csak rosszul alszik a gyerek, és nem akarsz erre még rátenni egy kisbabát, akkor várj. Ha minden feltétel adott, akkor meg ne.

2020. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igazából minden rendben volt a terhességgel és a szülés sem viselt meg. Csak arra nincs semmi garancia, hogy a második is ilyen lesz. Ha lehet, szeretnék egészséges utódot, ezért is vagyok arra kíváncsi, hogy mikor a legideálisabb. Persze, mindenkinél más lehet, de azért jó lenne a legkisebb kockázattal belevágni.
2020. jan. 15. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!