Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan döntsek ilyenkor? 18...

Hogyan döntsek ilyenkor? 18 évesen teherbe estem,de a barátommal már így is egy káosz az életünk. Most pedig az a terve hogy megvárja amíg majd rendbe jövök és utána ő is magamra hagy. Már borzasztóan el vagyok keseredve. Nem tudom mit tehetnék.

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 08:40
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a párod, hogy már orvos mondta ki rá, hogy meddő? Esetleg ezt csak ő mondta, és te megbíztál benne...?
2020. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a "párod" , hogy az orvosok meddőséget állapítottak meg nála?
2020. máj. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
20 ,biztosan volt orvosnál, és nem,ezt nem csak úgy mondta.
2020. máj. 18. 09:25
 14/35 anonim ***** válasza:
42%

Családod nem támogat?

Nem opció a baba megtartása? Én úgy látom, hogy te nem szeretnéd elvetetni.


Nem vagyok abortusz-ellenes egyáltalán. megértem, ha nem olyanok a körülmények, és azt is, ha csak egyszerűen nem akarja a babát az ember. De ahogy olvaslak, te talán akarod... A körülményeket nem lehet ehhez igazítani? Persze a "párod" nélkül.


Igen, fiatal vagy, igen, teljesen megváltozna az életed... de ha volna szülő, aki támogat, talán megoldható a dolog.

2020. máj. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
35%
Én biztos megtartanám, nem tenném tönkre az életem azzal, hogy örökre bennem marad a lelkiismeretfurdalás.
2020. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

A családomnak egyelőre képtelen voltam elmondani,még csak 2 napja derült ki.

De szinte biztos hogy nem támogatnának abban,hogy tartsam meg,habár én a lelkem mélyén tényleg szeretném.

A körülmények pedig...én még a középiskolát sem fejeztem be.

2020. máj. 18. 09:58
 17/35 anonim ***** válasza:
62%
Mondd el, mindenképpen, beszéljétek át az opciókat. Lehet támogatóbban fognak hozzáállni, mint gondolod. Barátnőm 16 évesen esett teherbe, megtartotta, egy ev csúszáson kívül folytatta a tanulmányait, egyetemet is elvégezte, azt mondta, a lehető legjobb döntés volt. Egy másik ismerősöm elvetette, a mai napig bánja. Gondold át.
2020. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
67%

Ha szeretnéd azt a babát, akkor beszélj a családoddal. És az apa családjával is. Azért, mert neki nem kell gyerek, lehet, hogy a szülei boldogak lennének az unokától.

Ha mindent végigrágtál, és még mindig nincs megoldás, akkor a dolog elengedése is könnyebb lesz. De az, hogy te tulajdonképpen szeretnéd a babát, de nem mert szólni, mert úgysem támogatnak... hát nem megoldás. Sosem tudhatod! Ha pedig igazad lesz, akkor könnyebb lesz a szíved, hiszen nem tehettél mást.


Nekem is van ismerősöm, aki kihagyta az utolsó évet, mert babája született. Azóta már 4 gyerek csodálatos édesanyja. És bár az első nagylány apukája rég nincs képben (igazából már akkor sem volt, amikor született), sosem bánta meg, hogy miatta csúszott egy évet az érettségi.

2020. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is van egy rokonom, 16 évesen szült, magántanulóként semennyit sem kellett halasztania, az osztályával ballagott. Ma már külföldön él, sikeres a szakmájában, még 2 gyereke lett attól az embertől, aki boldogan vállalta a gyerekével együtt, aki egyébként tündéri. Bár itt a szülők nagyon-nagyon sokat támogatták ezt a lányt. A gyerek apja a szüleivel együtt teljesen kilépett a képből, nem ismertek el semmit. Hát jobb is úgy.
2020. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Elmondtam anyukámnak, sajnos ő nagyon kiborult. És ahogy észrevettem , abban hogy megtartsam nem támogatna.

Viszont megjelent a barátom, és az ő családja teljes mértékben támogatna minket és úgy gondolják hogy rendbe hozna mindkettőnket.

2020. máj. 18. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!