Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szólják le sokan azokat...

Miért szólják le sokan azokat akik fiatalon szeretnének családot alapítani?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

2 hónap múlva leszek 23 éves, van egy párom aki 24 éves és 6 éve vagyunk együtt.

Én már régesrégen tudom, hogy fiatalon szeretnék babát, 23 éves koromra terveztem mindig (persze tudom az életet nem mindig lehet kiszámítani). Egy ideje már mondogattam a páromnak, hogy szeretnék amint a lehetőségek adottak. Már durván 5 éve együtt élünk és pár hónapja csak kettesben lakunk. Ő is benne van a dologban, mondjuk ő eléggé fél, hogy milyen lesz egy babával, de szerintem ez normális.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy miért szólnak le rengetegen azért, mert én tervezetten, fiatalon szeretnék babát? Sokan tizenévesen teherbe esnek pedig nem is akarnak aztán meg a nagyszülők nevelik kb a gyereket. Mi tudatosan hónapok óta figyelünk az életmódunkra, vitamint szedek amit a tervezés pillanatától lehet szedni, nem dohányzunk, nem iszunk stb. Miért probléma ez másoknak? Miért kell legalább 30 évesnek lenni manapság ahoz, hogy érettnek tartsanak egy saját családhoz?

Nem foglalkozom ezekkel a negatív véleményekkel különösebben, de kicsit azért furdal a kíváncsiság, hogy miért van ez így manapság?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 3. 16:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim válasza:
85%
Szerintem 23 éves korban már nem olyan korai a szülés/gyereknevelés. Ne foglalkozz mások véleményével, ez a ti életetek, ti tudjátok mit szeretnétek. Én nagyon szurkolok nektek és minden jót kívánok! :)
2020. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert az esetek többségében 20-22 éveseknek még maximum a tojáshéj van a valagukon, egzisztenciájuk nincs és felelősségtudatuk kevés. A te leírásod is picinykét ilyen, hiszen azt emeled ki, hogy vitamint szedsz meg nem iszol... kb olyan mintha azt írnád, hogy adtok neki majd enni és nem veritek minden héten. Pl. gyerekvállalás szempontjából fontosabb, hogy van-e hol laknotok, eltartjátok-e önmagatokat, van-e munkaviszonyotok, B tervetek ha bármi beüt, stb. Tudom hogy a magyar lakosok többsége a nagy semmire szül életkortól függetlenül, de ez hatványozottan igaz a fiatalabbakra.


És ezen a véleményemen nem változtat, hogy amikor szültem, akkor ott volt egy 23 éves anyuka a 27 éves párjával, és abszolút komoly, érett felnőttek voltak, stabil és önálló háttérrel. Sajnos a korosztály jelentős része még fejben teljesen gyerek, ők üdítő kivételek voltak.

2020. okt. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen mindegy, mikor akarsz gyereket, vagy akarsz-e egyáltalán, úgyis mindig van valaki, aki leszól. Én 30 vagyok és még nincs tervben gyerek sok okból kifolyólag, engem meg azért szólnak le, hogy már rég vállalnom kellett volna. Ne foglalkozz vele, élj úgy, hogy neked kényelmes!
2020. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sokan magukból indulnak ki, hogy ebben a korban még egyáltalán nem álltak készen a gyermekvállalásra. Bevallom, én sem, pedig kb ennyi idős voltam, amikor először szerettem volna gyereket. De csak ösztönös érzés volt, még egyáltalán nem álltam készen rá sem párkapcsolatilag, sem anyagilag, sem szellemileg.
2020. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
55%
Mondjuk mert mondogatod a párodnak, és nem felelősségteljes közös döntés. 🤷‍♀️
2020. okt. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
44%

Na, úgy látom a kérdésre adott konkrét, normális hangnemű válaszok ismét elnyerik méltó büntetésüket.


Akkor beállok a helyeslő-bégető táborba, hogy ne foglalkozz vele, szülj nyugodtan, a párod bizonytalankodásával meg pláne ne foglalkozz, hiszen fiatalon szülni a legjobb! Akkor még van esélyed mást találni, ha apunak nem jön be az új szerepkör.

2020. okt. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem azert mert ha most vagy 23 es 6 eve egyutt vagytok akkor kb o volt az elso komoly kapcsolatod. Es sajnos sok esetben ezek a kapcsolatok nem hogy orokke nem tartanak de 30 eves korodig sem. Ne erts felre kivanom hogy ti legyetek a kivetel es boldogan eljetek sok gyerekkel.
2020. okt. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
52%
#5 Nekem meg a férjem mondogatta, hogy szeretne már. Ettől miért ne lenne közös döntés?
2020. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak írnám:

Direkt nem akartam az egzisztenciánkat kiírni ide, mert senkire nem tartozik, de köszönjük szépen megvan mindenünk és ha nem tartanánk el magunkat hogyan is jutna eszembe egy gyerek? Pontosan ezt írtam én is a kérdésembe, hogy sokan ""véletlenül"" felelőtlenül esnek teherbe fiatalon, de én tudatosan készülök rá. Viszont azt aláírom, hogy sok velem egykorú gimnazista szintjén áll, és nem hogy ők, de én se tudnám elképzelni, hogy ők gyereket vállaljanak.


4.válaszoló:

Igazad van, ez lehet a megoldás, valószínű tényleg sokan ebbe az életkorban még nem álltak rá készen és ezt vetítik ki másokra is.


5.válaszolónak:

Szerinted hogyan lehet úgy gyereket csinálni, ha nem beszéled meg a pároddal előtte??? :D


7. válaszoló:

Volt már előtte is kapcsolatom ami 1 évig tartott, de nyilván az tiniszerelem volt. Még annyit, hogy azért mert "sok esetben" véget érnek ezek a kapcsolatok akkor mondjam meg a páromnak, hogy bocsi ne alapítsunk családot, mert majd biztos véget ér? Vagy nem értem, hogy lehet így élni egyáltalán? Ha azt írtam volna hogy 6 hónapja vagyunk együtt megérteném ezt a fajta aggodalmat, de 6 év után csak ismárjük egymást annyira, hogy mérlegeljünk együtt akarunk élni továbbra is.

2020. okt. 3. 17:22
 10/46 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, mi is 6 éve vagyunk együtt, 22 és 23 évesek, mi is fiatalon (25 éves korunk előtt, de én is mindig a 23-mat lőttem be, de kb már 18 évesen anyuka akartam lenni, nyilván tudtam az eszemmel, hogy azért nem úgy van az:D) szeretnénk babát. Nálunk a barátom mondogatja gyakrabban a dolgot, bár én is nagyon szeretném, én érzem hogy kell még nekünk egy kis idő.

Amire én rájöttem, az az, hogy sokkal fontosabb, hogy közös tudatos döntés szülessen ebben, mint az, hogy én akkor "fiatal anya" legyek. Ezt csak arra reagálva mondom, hogy ha a párod bizonytalan, akkor inkább megéri várni, nehogy a kapcsolatotok menjen rá.

Válaszolva a kérdésre, én egyáltalán nem értem hogy jön ahhoz bárki, hogy beledumáljon, hogy ki mikor vállal gyereket vagy hogy vállal-e egyáltalán. Szerintem ezek ilyen önigazolások az embereknek, amiket, ha megmondanak úgy érzik, hogy na igen ők milyen f.szán csinálták a saját életüket.

Mindenképp a pároddal közösen dönts, nem kell gyakorin másoknak bizonygatni a felnőttséget, ti érezzétek, mikor jöhet a baba. Hajrá!

2020. okt. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!