Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szólják le sokan azokat...

Miért szólják le sokan azokat akik fiatalon szeretnének családot alapítani?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

2 hónap múlva leszek 23 éves, van egy párom aki 24 éves és 6 éve vagyunk együtt.

Én már régesrégen tudom, hogy fiatalon szeretnék babát, 23 éves koromra terveztem mindig (persze tudom az életet nem mindig lehet kiszámítani). Egy ideje már mondogattam a páromnak, hogy szeretnék amint a lehetőségek adottak. Már durván 5 éve együtt élünk és pár hónapja csak kettesben lakunk. Ő is benne van a dologban, mondjuk ő eléggé fél, hogy milyen lesz egy babával, de szerintem ez normális.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy miért szólnak le rengetegen azért, mert én tervezetten, fiatalon szeretnék babát? Sokan tizenévesen teherbe esnek pedig nem is akarnak aztán meg a nagyszülők nevelik kb a gyereket. Mi tudatosan hónapok óta figyelünk az életmódunkra, vitamint szedek amit a tervezés pillanatától lehet szedni, nem dohányzunk, nem iszunk stb. Miért probléma ez másoknak? Miért kell legalább 30 évesnek lenni manapság ahoz, hogy érettnek tartsanak egy saját családhoz?

Nem foglalkozom ezekkel a negatív véleményekkel különösebben, de kicsit azért furdal a kíváncsiság, hogy miért van ez így manapság?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 3. 16:42
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Kik? Én 20 évesen mentem férjhez, picit később jöttek a gyerekek is szépen sorban. Közben lediplomáztam 2x, megszereztem a jogsit, nyelvvizsgáztam. Soha, senki nem szólt be.
2020. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
35%
12 vagyok. Nem, sajnos később sincs garancia örök boldogságra de addigra már nagyjából a saját egzisztenciajaval jatszadozik a pár nem a családnak kell mentőövet dobni.
2020. okt. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
41%
Mert most az a divat, hogy 40 éves vén pics@ként jó ha szülsz. Ha fiatal vagy, akkor tuti éretlen, semmibe szülöd, szakitasz majd pároddal stb. Mintha ez 10 ev után akárhány évesen nem következhetne be vagy mimdenki automatikusan alkalmas lenne szülőnek egy bizonyos kor után.
2020. okt. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
23-as szerintem igazad van, nem tudom miért pontoztak le.. ja de, biztos a 40 eves gyakori olvasók :D
2020. okt. 3. 23:08
 25/46 A kérdező kommentje:

Egyébként halkan megjegyezném, hogy a fiatalon szülésnek az egyik előnye, hogy jóval kevesebb a kockázata a különböző genetikai rendellenességek kialakulásának a magzatban. 30 felett exponenciálisan növekszik ezek rizikója.


Meg szerintem mivel fiatalon kevesebb a korkülönbség a gyermek és szülő között, a fiatal szülő rugalmasabb tud lenni bizonyos helyzetekben, meg jobban el tud játszani a gyerekkel. De ez nem törvényszerű nyilván.

2020. okt. 3. 23:15
 26/46 anonim ***** válasza:
95%

"ja de, biztos a 40 eves gyakori olvasók :D"


Szóval te meg kigúnyolod azokat, akik idősebben szülnek. Akkor te sem vagy külömb. Egyébként ha annyira biztos vagy benne, hogy ez nektek működni fog, akkor minek bizonygatod itt idegeneknek? Vágjatok bele, aztán lesz ami lesz. Lehet, hogy pont bent lesztek a kb. 10%-ban, akik együtt maradnak.

2020. okt. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
82%

Hú, de gyerek vagy még kérdező:) Egyelek meg.

Kigúnyolod az idősebbeket, dobálózol a netről szedett idegen szavakkal, próbálod felnőttnek beállítani magadat, akinek nagyon komoly érvei vannak, stb.

Az igazi felnőtt gondolkodású ember nem a neten bizonygatja, hogy megért a gyerekvállalásra.

És én is egy példa vagyok arra, hogy majdnem 17 évesen jöttem össze azzal a szerelmemmel, aki annyira komoly lett, hogy eljegyzés, összeköltözés, egziszenciafelépítés, munka, és már csak a gyerek hiányzott. Kb. 3 hónap próbálkozás után jöttem rá, hogy ezt mégsem akarom, hiszen alig éltem valamit, kacsintgattam is kifelé, szakítottunk 7 év után. Majdnen 25 voltam, bizony nagyot változott a személyiségem, ahogy írták is, a felnőtt kor nem azt jelenti, hogy 18 éves lettem és akkor mostmár jöhet a felnőtt élet monoton része.

Persze ellenpéldát is ismerek, akik az első komoly szerelmükkel maradtak, alapítottak családot, de ott is volt 3. fél többször is.

2020. okt. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
84%
Na igen, a másik amiért sokakat irritalnak a fiatalon gyereket vállaló nők, mert egyfolytában csak ezt az egyet tudják maguknak bezzegelni, hogy ők márpedig fiatalon szültek. Ami megjegyzem az eretlenseg jele. Egyébként pl 28-33 évesen sem vagy vén PIC** a szuleshez pl, nem a 40 éves és a 20 éves szélsőség közt kell választani (ez a fekete fehér látásmód is az eretlenseg jele)
2020. okt. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
88%

"jóval kevesebb a kockázata "


Valóban, a genetikai rendellenességek KIALAKULÁSÁNAK kisebb az esélye, mégis a genetikai rendellenességekkel született gyerekek TÖBBSÉGÉT fiatal anyák szülik. Pontosan azért, mert a kisebb kockázat miatt ők nem vetik alá magukat megfelelő szűrésnek ;)

Hopp és kopp.

2020. okt. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
36%
Jézusom, miért kell bántani bárkit is, aki tudatosan, rendezett körülmények között vállal gyereket? Akkor nem mindegy, hogy mennyi idős? Én fiatalon, 24 évesen vállaltam gyereket, mert úgy alakult az életem, hogy megtehettem és szerettem volna. De van, akiknek csak később jön össze. Szerintem az, hogy meg tudják-e adni a gyereknek a megfelelő gondoskodást, nevelést, általában nem a kortól függ.
2020. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!