Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szólják le sokan azokat...

Miért szólják le sokan azokat akik fiatalon szeretnének családot alapítani?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

2 hónap múlva leszek 23 éves, van egy párom aki 24 éves és 6 éve vagyunk együtt.

Én már régesrégen tudom, hogy fiatalon szeretnék babát, 23 éves koromra terveztem mindig (persze tudom az életet nem mindig lehet kiszámítani). Egy ideje már mondogattam a páromnak, hogy szeretnék amint a lehetőségek adottak. Már durván 5 éve együtt élünk és pár hónapja csak kettesben lakunk. Ő is benne van a dologban, mondjuk ő eléggé fél, hogy milyen lesz egy babával, de szerintem ez normális.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy miért szólnak le rengetegen azért, mert én tervezetten, fiatalon szeretnék babát? Sokan tizenévesen teherbe esnek pedig nem is akarnak aztán meg a nagyszülők nevelik kb a gyereket. Mi tudatosan hónapok óta figyelünk az életmódunkra, vitamint szedek amit a tervezés pillanatától lehet szedni, nem dohányzunk, nem iszunk stb. Miért probléma ez másoknak? Miért kell legalább 30 évesnek lenni manapság ahoz, hogy érettnek tartsanak egy saját családhoz?

Nem foglalkozom ezekkel a negatív véleményekkel különösebben, de kicsit azért furdal a kíváncsiság, hogy miért van ez így manapság?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 3. 16:42
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%
Mert a legtöbb embernek nincs 23 évesen biztos egzisztenciája, nem dolgoztak szinte semmit előtte, és sokan gyerekek még fejben. Persze van aki érett már ilyenkor is, és a családja által megvannak a feltételei is. Saját erőből 23 évesen lehetetlen ezeket a feltételeket biztosítani.
2020. okt. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem az idősebbek már láttak min. 20 ilyen sztorit amiből 19 korai válás, meg kesobb mozaikcsaladozas, meg majd a nagymama segít...
2020. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

12:

Ezekszerint aki 30 évesen szül az sose válik el, minden szuper lesz? :D


11:

Szerintem lehet 23 évesen biztosítani a feltételeket, csak nem magyarországi keresetből. Ezzel már el is árultam, hogy külföldi munkából van mindenünk... és ez inkább egy szomorú dolog számomra, hogy itthon ez nem sikerül sokaknak, de ez már politika, így nem is szoktam reklámozni, hogy kint dolgoztunk.

2020. okt. 3. 18:12
 14/46 anonim ***** válasza:
94%
Az én ismerősi körömben inkább az a jellemző, hogy előbb fogan meg a baba (néhány hónapnyi kapcsolat után), ami miatt gyorsban össze is házasodnak, hogy családba szülessen az a gyerek, aztán 1-2 év múlva elválnak, mert igazából nem is szeretik egymást, csak a gyerek miatt maradtak együtt. Ez a 25-35 éves korosztály, nagyon sok az egyedülálló anya ismerősöm.
2020. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
73%

A gond ott van, hogy TE döntötted el, hogy fiatalon akarsz gyereket, TE lőtted be, hogy 23 évesen szülni akarsz, és mivel közeleg a kitűzött határidő, ezért vadul belevágtál a babaprojektbe. TE. És nem ti. Merthogy a párod bizonytalan, a párod nem biztos benne, hogy már most gyereket akar, de neked annyira görcsösen lebeg a szemed előtt a kitalált élet, hogy csak ellegyezed az aggodalmait, hogy hátaznormális. Nem, nem normális. Azt jelzi, hogy a számára még elkapkodott a dolog.


Lehet duzzogni meg sértődni, hogy mertenem, de cseppet sem vagy felnőttebb, mint a korosztályod nagyrésze.


Ettől függetlenül én támogatom a fiatalon gyerekvállalást, ha az megfelelően átgondolt. És ez nem csak a pénzről szól.

2020. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolom, hogy 23 évesen korai lenne. Mi 20 évesen szerettünk volna, a sors fintora, hogy 28 éves voltam mikor szültem.


Ami viszont a tapasztalatok alapján igaznak bizonyul, hogy 25 évesen változik még egy nagyot az ember, a személyiség, a felfogás minden. Tulajdonképpen akkor növünk fel igazán. Sajnos a körülöttem levő fiatalon szülőkké válók egyike sem maradt együtt, de ettől független millió példa van arra, hogy az ember sikeresen megtalálja a megfelelő társat és működjön minden. Ami még sokszor a gyerekvállalás ellen szólhat, hogy a fiatal férfiak nem nőnek fel a feladathoz, nem bírják....nagyon nehéz egy babával pláne az első év...no meg, ha az ember nem olyan szerencsés, hogy jól alvó gyermeke legyen. Anyukaként ezt elviseljük, hisz erre születtünk. Muszáj....de egy férfi egész más. Tehát innen nézve meg inkább csak a férfi kora lehet a probléma. De ezeket mind úgy mondom, amit láttam, tapasztaltam...ez az én véleményem, meglátásom.


No de sose feledjük, hogy a legjobb kapcsolat is zátonyra futhat, de nem lehet úgy élni, hogy ez alapján tervezzünk...senki nem a legrosszabbal tervez.


Ezek ellenére sem értem, hogy miért kell ezzel másokat piszkálni...kinek mi köze hozzá, hogy mikor szeretne gyereket? Nem szabad velük foglalkozni... Ugye a negatív dolgok jobban megragadnak az emberben, ezért látják negatívan azt, ha valaki fiatalon szeretne családot.



Egy a lényeg, ti szeretnétek, éljetek úgy, hogy sikerüljön megvalósítani a terveket :) Sok sikert kívánok nektek és csak magatokra koncentráljatok. Sajnos rosszindulatú emberek mindig is lesznek.

2020. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a véleményét!


15:

Ismeretlenül rávágni, hogy cseppet sem vagyok felnőttebb, egy kicsit merész :D

Ezenkívül szerintem 40 éves férfiak is félnek attól, hogy milyen lesz egy babával, ha akkor lesznek apukák... tehát megint csak ez az ismeretlenül, kor alapján összevissza ítélkezés egyik díszpéldánya vagy, köszi!

2020. okt. 3. 18:54
 18/46 A kérdező kommentje:

14:

nyugi nekem is van sok ilyen ismerősöm, sokszor nézek is nagyokat, hogy hol az igazság, amikor mások évekig próbálkoznak, ezek meg 1 hónapos kapcsolatba becsusszantják

2020. okt. 3. 18:56
 19/46 anonim ***** válasza:
45%

"Volt már előtte is kapcsolatom ami 1 évig tartott, de nyilván az tiniszerelem volt. "


A mostani kapcsolatod is bőven tiniszerelem, hisz tiniként jöttetek össze, tehát a definíciót kimeríti ;)

Ezzel nem azt mondom, hogy nem jöhet össze. Sőt ha első kapcsolat lenne, az se zárná ki.

De vélhetőleg sokan emiatt írnak le titeket. Fiatalok, kevés tapasztalat, ez mindig rizikó.

2020. okt. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
65%
Miért reklámozod, hogy babára gyúrtok? Senkinek semmi köze hozzá. Ha nem tudnák, nem is szólnának be miatta. Ha rákérdeznek, annyit kell mondani, hogy fiatalon szeretnétek, szóval van még 10 évetek...
2020. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!