Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért szólják le sokan azokat...

Miért szólják le sokan azokat akik fiatalon szeretnének családot alapítani?

Figyelt kérdés

A sztori a következő:

2 hónap múlva leszek 23 éves, van egy párom aki 24 éves és 6 éve vagyunk együtt.

Én már régesrégen tudom, hogy fiatalon szeretnék babát, 23 éves koromra terveztem mindig (persze tudom az életet nem mindig lehet kiszámítani). Egy ideje már mondogattam a páromnak, hogy szeretnék amint a lehetőségek adottak. Már durván 5 éve együtt élünk és pár hónapja csak kettesben lakunk. Ő is benne van a dologban, mondjuk ő eléggé fél, hogy milyen lesz egy babával, de szerintem ez normális.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy miért szólnak le rengetegen azért, mert én tervezetten, fiatalon szeretnék babát? Sokan tizenévesen teherbe esnek pedig nem is akarnak aztán meg a nagyszülők nevelik kb a gyereket. Mi tudatosan hónapok óta figyelünk az életmódunkra, vitamint szedek amit a tervezés pillanatától lehet szedni, nem dohányzunk, nem iszunk stb. Miért probléma ez másoknak? Miért kell legalább 30 évesnek lenni manapság ahoz, hogy érettnek tartsanak egy saját családhoz?

Nem foglalkozom ezekkel a negatív véleményekkel különösebben, de kicsit azért furdal a kíváncsiság, hogy miért van ez így manapság?

Köszönöm előre is!



2020. okt. 3. 16:42
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a kortól függ.

De az, hogy bizonygatja, hogy csak fiatalon jó szülni, illetve az, hogy előadja magát, hogy ő milyen érett, pont nem arra utal, hogy teljesen megérett az anyaságra. Ő nem azért akar gyermeket, mert családot szeretne, hanem azért, mert már régen kitalálta, hogy ő 23 évesen akar szülni. A párjával pár hónapja élnek csak kettesben, előtte mamahoteleztek, ráadásul úgy tűnik, hogy a párja csak rábólintott a dologra, de nem teljesen biztos benne. Persze ezek nem biztos, hogy így vannak, csak a pár sorból ez jön le.

Egyébként tényleg úgy van, hogy ha nem kötné mindenki orrára, hogy babatervezésben vannak, nem is néznék le, mert nem tudnának róla. Ki kürtöli tele a világot, hogy "húú, jövőre szülni akarok, úgyhogy tömöm magamba a vitamint és nem gyújtok rá"?

Én kívánok a kérdezőéknek boldog babavárást és boldog életet. Csak meg kell tanulni, hogy nem kell mindent bizonygatni másoknak ("érett vagyok saját családhoz"), hanem csinálni kell, megmutatni, hogy ez így van és kész.


(Amúgy én is azt az oldalt erősítem sajnos, aki 22 évesen szerelmes volt, majd 24 évesen bontotta fel a 8 éves párkapcsolatát esküvő és gyerekvállalás előtt.)

2020. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az a gyakoribb, hogy inkább 30 körül tud valaki biztos egzisztenciát felmutatni. A "kettesben élünk" saját ingatlanra vonatkozik?


Én 21 éves vagyok, első babát várjuk a férjemmel. Nálunk minden korábban jött, mint szokott. Saját házunk van saját erőből stb...de nem ez az átlag, ha körbenézünk. Nekünk nagyon nagy szerencsénk volt a munkával.


A lényeg az, hogy mindenkinek éreznie kell, mikor jött el az idő. Nekem furcsa, hogy a párod fél...az enyémben nem voltak ilyen kételyek. Mostanában veszem észre, hogy elkezdett fiatal apáknak szóló cikkeket olvasgatni, úgyhogy biztos izgul :)


Minden esetre ne nézd le aki 40 évesen szül, és ők se nézzenek le minket. Nem tudhatod, ki miért annyi idősen jut el oda: termékenységi problémák, betegség, vagy akkorra találják meg az igazit.


Az, hogy vitaminokat szedsz és figyelsz az életmódodra alapvető, nem kiemelendő dolgok :) Biztosan nagyon jó anya leszel, DE ha mások véleményére hallgatsz és kétségeid vannak (nem hiába tetted fel ezt a kérdést), akkor még egyszer gondold át az egészet. Ha pedig MINDKETTEN biztosak vagytok benne, senkinek semmi köze hozzá, és ne idegenekre hallgass. Messziről jött ember....

2020. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
86%

"Én 21 éves vagyok..... Saját házunk van saját erőből"


Légyszi áruld el a titkod! A férjem szoftverfejlesztő, én is jól keresek, de még így is több évbe tellett, mire lett saját házunk.

2020. okt. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó: a férjem villanyszerelő, hetel, így ő 500+ felett keres. Ő 26 éves. Én anyanyelci szinten beszélek németül, Ausztriában dolgoztam gyógyszertári szakasszisztensként. Minden pénzünket az albin kívül félretettük. Mivel a férjem munkahelyének telephelye Pécsen van, így Pécs mellett egy faluban vettünk egy nagy családi házat 18 millióért.

Tovább nem magyarázunk, szerencsénk is volt meg kihasználtunk lehetőségeket. Okosan kell csinálni, de tényleg a szerencse játszott közre a dolgokban.

2020. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
63%
ja és nekünk is nyilván több év munkája a ház :) Meg sok sok lemondásé
2020. okt. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
90%
Akkor nagyon ügyes vagy, hogy megszerezted a gyógyszertári szakasszisztensi végzettséget és mellette már több éve dolgozol is benne, és még csak 21 éves vagy.
2020. okt. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
34%

Nem vitatkozom senkivel, nem dobálóztam az ott eltöltött évekkel :) Egy tapasztalatot írtam le, hogy lehet fiatalon is anyagi háttered.


Én albérletbe születtem, anyukám 18 apukám 21 éves voltak. 17 éves koromig albérletben éltem velük, amíg a mostani férjemmel (először albérletbe) nem költöztünk. És nekem volt a világon a legboldogabb gyerekkorom :)

2020. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
84%

"Nem vitatkozom senkivel, nem dobálóztam az ott eltöltött évekkel :) "


És még most sem esik le?

A kommentelő lebuktatott téged, de még csak fel se fogod.

21 éves korodra épp csak megszerezheted a képzést, lehetetlen amit állítasz, hogy abból tettél félre ;)

Legközelebb olvass előre a kamuhoz. ;)

2020. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
29%

Hs ennyire érdekel...18 évesen érettségiztem. 7 hónap volt a tanfolyam és 2 év a gyakorlat, de kint elég jó fizetés jár gyakornokként is.

Továbbiak: 16 éves koromtól dolgozta egy étteremben suli mellett. Nem gazdagodtam meg belőle, de picit tudtam félretenni meg jó volt a havi kiadásokra, több maradt a páromnak.

Nem szeretem ha megkérdőjeleznek és a pénztárcámban turkálnak. Kedves válaszoló, te mivel foglalkozol? Fotelből bármit lehet mondani.


Egyébként:"Ausztriában dolgoztam gyógyszertári szakasszisztensként." A munkaköri leírásomban tényleg ez szerepelt, nagyon szívesen elküldöm neked. Továbbra is nekem nincs mit szégyellnem, én nem hazudok, nincs id arctalanul miért.

2020. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
88%

És kérdező, te miért szólod le azokat, akik nem 20-on évesen alapítanak családot, miért ítélkezel?

Tudod értelmeseknél nem úgy működik, hogy kitaláljuk babucika kell, és akkor jön. A gyerekvállaláshoz több feltétel kell, hogy teljesüljön normális esetben: stabil kapcsolat, stabil anyagiak, és hogy mid a két fél egyformán készen álljon, vágyjon a közös gyerekre. Na most cseszheti a Juliska, hogy ő már "ivarérett", de nincs egy forintja sem, nem érte el még azokat a célokat, amit önmagának kitűzött (amihez amúgy joga van anélkül, hogy a 20 évesen szült nők le vén p.csáznák), vagy épp rossz a kapcsolata a Gézuval.

Egy szó mint száz, mindenki akkor szül, mikor számára minden körülmény adott, és valami rémesen primitívnek kell lenni ahhoz, hogy más meg ezen csámcsogjon. Igen többek között te is, aki úgy próbál érvelni, hogy pocskondiázza a 30-as anyukákat. Nyugi, attól, hogy 20-on X évesen szülsz még nem leszel törvényszerűen jobb anya, sem boldogabb ember, na meg vica versa.

2020. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!