Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beoltatnád (covid ellen)...

Beoltatnád (covid ellen) magad gyermekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Mit tennél ha még az első gyermekvállalás előtt állsz/állnál? Miért?
2021. ápr. 2. 13:07
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
66%
Nalunk mindenképp az egyes verzió lep életbe, mivel a fiam egy éves. Visszamentem dolgozni, majd valamikor ha már csitul az őrület, jöhet a második. Addigra úgyis be leszünk oltva már.
2021. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
23%

Tehát az első oltás után benyalta a covidot (5 nap a lappangás és nem másnapra kerülnek gépre, ergo alig az oltás után pár nappal kapta meg), és amiatt beteg lett, tehát nem oltatná magát... Fuck logic.


Ha terhes lennék is beoltattam volna magam. Nem vagyok, de így is. Fejlődési rendellenességet pedig elég nehezen okoz, tekintve hogy második trimesztertől adják.


Viszont most nem esnél teherbe semmiképpen, életveszélyes egy darab oltással vagy oltás nélkül is.

2021. ápr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
0%
*esnék
2021. ápr. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
62%
Te meg hiszel a mesekben? Szoval egy egeszseges kismama tuti nem az oltas mellekhatasatol lett beteg hanem egy zeszteletlen vakcinatol. Erdekes felfogás.
2021. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
56%
14: csak az ismerősi körömben egy halott és egy gépen lévő covidos kismama ismerősöm van. Még az oltás előtti időről. Ellenben oltott az összes munkatársam, köszönik jól vannak. Én is oltott vagyok. Nem hiszek a mesékben, valóban...
2021. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
49%

Izraelben és Amerikában egy rakás terhest beoltottak már, nem lett semmi bajuk sem nekik, sem a babájuknak. Pont azért kell oltani a kismamákat minél előbb, hogy ne történjen velük az, amit az #5 válaszoló írt. 2 oltás kell a védettségért, nem véletlenül. Az oltásokat általában azért nem javasolják terhesség és szoptatás alatt, mert a terheseken és szoptató anyukákon rendszerint nem tesztelnek semmit. Pontosan ugyanezen okból nem ajánlott a legtöbb gyógyszer is, mert bár 99,99% eséllyel nem történik semmi baja egyikőtöknek sem, ha beveszed, minthogy nincs tesztadat ezért a gyártók nem merik vállalni a felelősséget ha esetleg pont az a 0,01%-nak valami baja lesz, szóval inkább ráírják, hogy az orvosoddal egyeztess, aki meg ugyanezen okból szintén nem javasolja inkább. De ennyi, nem tömény méreg egyik oltás/gyógyszer sem. Ugyanakkor most egyértelműen látjuk, hogy a betegség sokkal veszélyesebb és sokkal nagyobb kockázat, mint az esetleges mellékhatások, amik nagy valószínűséggel nem is jelentkeznek. Az, hogy megkapod az oltást, nem jelenti azt, hogy a betegséget sem fogod soha elkapni, csak a lefolyása lesz nagy valószínűséggel enyhébb. Kb mint amikor beadod a ROTA oltást a babádnak, nem azt jelenti, hogy soha nem fogja elkapni a vírust, mert dehogynem, végignyalnak a kicsik a játszótéren és a bölcsiben is mindent, amit érnek, persze, hogy el fogja kapni, csak ahelyett, hogy vészes kiszáradással két hétre kórházba kerülne, lesz három napig hőemelkedése és egyszer foshik egy nagyobbat.


Annyira bírom, amikor egy évek óta létező technológiájú oltásnál nyígnak az emberek, hogy jajj, mi van a mellékhatásokkal. Amikről azt se tudjuk, vannak-e. A vírusról biztosan tudjuk, hogy van és elég durva, magas halálozási aránnyal. Ha a gyerekem az oltás miatt majd 10 évesen tanulási nehézségekkel küzd, ám legyen, de legalább bakker lesz lehetősége tanulni, és nem kell majd mini-méretű koporsót rendelnem, vagy az apjának majd az enyém mellé.


Amúgy most nem vagyok terhes, 8 hónapos a kislányom, de én már tegnapelőtt beadattam volna, ha nincs ez a totál káosz és fejetlenség a szoptatós anyukák oltását illetően. Viszont tény, hogy most örülök neki, hogy nem vagyok terhes. Ugyanakkor ha nem lenne babám, akkor nem is az oltás meg mellékhatások meg kutyafüle miatt várnék, hanem ez az embertelen káosz miatt, ami van itt az egészségügyben jelenleg.

2021. ápr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
70%

Szoval maga a technologia evek ota van de nem volt tesztelve, a vakcina kb fel eve szinten nem volt tesztelve. A kormany media persze hogy nem hoz le valos adatokat az oltasi mellekhatasokrol halalozasrol. De azert lehet mas mediakbol is tajokozodni. Es nem virustagado vagyok vagy ellenes, de szerintem tul korai a terheseken tesztelni mert nem tudni a hosszutavu hatasairol.

Mit mondtam itt Ausztriaban nem oltjak ezt a csoportot

2021. ápr. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
62%

16


Novemberben vagy decemberben kezdték ott is az oltást és ja, tömegével oltanak, tegyék.Ott sem kötelező önkéntes a döntés és a saját felelősségére oltathat mindenki.Szóval ha te az 1000-ből az 1 vagy akinél majd vetélést okoz terhesen, akkor azt is te vállaltad, akkor amikor még magának a gyártónak sincs lövése sem, hogy milyen százalékban lehetne ilyen adatokat megadni, merthogy ezeket most tesztelik világszerte.És örülök, hogy magabiztosan mered mondani, hogy a 4-5 év múlva várható esetleges hosszabb hatásairól is már ilyen vagányul mersz beszélni, akkor mikor tudósok is csak hat,het képzőkkel beszélnek és azt sem tudják meddig fog tartani a saját vakcinájuk hatása, nem hogy milyen mellékhatása lesz.Persze remélik, hogy több jót és kevesebb rosszat okoznak, de ezt leszámítva alultesztelt oltóanyagokról beszélünk,ráadásul idehaza ezeket az eredményeket se igazán mutatják:

COVID-19-VAKCINÁK HATÁSOSSÁGA

Pfizer/BioNTech - 95%

Moderna - 94,5%

Szputnyik V - 91,6%

Sinopharm - 79,4%

Johnson & Johnson - 67%

Convidecia (CanSino) - 65,3%

AstraZeneca/Oxford, Covishield - 62%


És nem, a 95% sem fog majd 100% érni és lesz aki így is megbetegszik, nem csak kicsit hanem nagyon.Főleg hogy tavaly még nem volt vakcina,ma meg már van és oltanak, úgyhogy tesztelve az a része nem volt, hogy ha elkapod mennyire leszel beteg, 95% nem nagyon, 5% meg nagyon.És de az 5% is szívás ha beleesel és bajod lesz neked ,a gyerekednek vagy bármi úgy, hogy amúgy beoltattad magad és azt gondoltad te innen már sérthetetlen vagy.

A kínai carokról meg ne beszéljünk, mert a legtöbb ember itthon azt fog kapni, aminek a hatásossága még annyira se jó mint a nyugatinak.

2021. ápr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem tenném.

Ez egy abnormális felhívás!

Egyik vakcinagyártó sem javasolja a gyermeket tervező, a terhes, szoptatós nők/kismamák részére az oltást.

Amerikában még csak most tesztelik rajtuk - sajnos.

Még nincs rá engedély, nincsenek biztonságos eredmények, de ennek ellenére reklámozzák.

Sokan nem akarnak oltakozni, ezért hogy az oltási terv meglegyen, és ne kelljen a szemétbe dobni a sok vakcinát, most a várandósokat vették célkeresztbe.

Ettől aljasabb dolgot már nem is csinálhatnanak.

2021. ápr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
39%
Izraelben a vakcináknak is abortív hatása van! Sokan a gyermekükkel együtt meghalnak, rengetegnek abnormális vérzéseik vannak... És ki tudja, hogy később milyen hatása lesz a löttynek. Ahogy a H1N1-ről is kiderült, hogy csaltak, loptak, hazudtak, összefonódások voltak (WHO-Gyártók), úgy remélem, erről is ki fog derülni!
2021. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!