Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babatervezés és oltás? Bővebbe...

Babatervezés és oltás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ti beadatnátok az oltást babatervezési fázisban? Már jópár hónapja próbálkozunk, még nem jött össze (gyanítom, nem is fog olyan könnyen menni), de mi van, ha beatldatom, és mégis? Úgy általánosságban sem szerettem volna még oltatni magam, de egyre inkább rá van kényszerítve mindenki. Ha összejönne a baba, terhesség és szoptatás alatt biztos, hogy nem adatnék be semmilyet. De ez kb. egyenlő lenne azzal, hogy lehet évekig nem mehetnék olyan helyre, ahová kell az igazolás. Van valaki hasonló helyzetben?

2021. máj. 4. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én beadatnám, ez csak egy védőoltás, szerintem abból se lenne baj ha oltás közben esnél teherbe, még durva gyógyszereknél se baj ha az 5.-6. hét előtt szeded be.
2021. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem adasd be minél előbb az oltást, mert kismamákra nagyon veszélyes lehet a covid. A biztonság kedvéért várhattok utána 2 hónapot a próbálkozással. Addigra már biztosan nem okozna gondot a babának, de valószínűleg hamarabb sem.
2021. máj. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Már beadattam magamnak, kivárok egy ciklust és belevágunk. Szerintem ezt a 2 hónapot inkább azért írják, hogy nehogy úgy menjen oda a kismama, hogy még nem tud a várandósságról és baj legyen. Ez a baj viszont leginkább az oltás után gyakran jelentkező láztól lehet. Én is úgy voltam vele, hogy inkább most adatom be, mint terhesen, azt picit rizikósabbnak érzem.
2021. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak pár hónapig kellesz ez a kártya a moziba meg ilyen helyekre . Egyébként ha oltani szeretnél inkább baba előtt , mint közben.
2021. máj. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

2 hete megkaptam az oltást (Pfizer) aznap reggel rendesen megjött a menszeszem,napra pontosan,sőt elötte való nap negatívat teszteltem,annak ellenére,hogy óvszerrel védekeztünk...3 napig volt menszeszem,ami furcsa volt,általában 5 napig szokott tartani,aluszékony voltam,egész nap

Gondoltam,hogy ez tuti,hogy az oltástól van

Volt itthon egy teszt...a 3 napos menszesz végett csináltam meg,és megdöbbentem,hogy 2 csíkos lett a teszt...

9 hónapja próbálkoztunk,és mivel tudtuk,hogy oltást fogunk kapni,ugy akartuk,hogy oltás,majd utána baba....óvszert használtunk...és lám,pont most estem teherbe...


A 2. oltást nem kaphatom meg

Beszéltem dokival,ő azt mondta,ne aggódjak

Nagyon megviccelt a szervezetem,de tudom,minden okkal történik,ennek igy kellett lennie

Rég vágytunk a babára,9 hónapja próbálkozunk,és óvszer mellett estem teherbe...hát nem gondoltuk volna

Holnap megyek UH-ra,remélem minden rendben lesz



Barátnőmék is babát akarnak,de ők nem oltatták be magukat,és szerintem nem is fogják

Nem tudtuk őket meggyőzni

Ezt mindenkinek saját magának kell eldönteni

2021. máj. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Beoltattuk magunkat. 😊 A férjem már megkapta mindkettőt, nekem még van 2 hetem a 2. körig, addig várunk, mert az első után belázasodtam és koraterhesen nem kéne lázasnak lenni. 😊
2021. máj. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele h inkább most mint terhesen.
2021. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Én is beoltattam magam a pénteki őrületben Pfizerrel.

Én is úgy voltam vele, mint az előző válaszoló, inkább most, mint terhesen. Nem fogunk várni semmire, ma voltam nőgyógyásznál ő se mondta, hogy várni kellene.

Szerintem is a láz miatt nem ajánlják koraterhesen az oltást, én szerencsére ciklus elején kaptam, ha most nem jön össze akkor a következőt is ciklus elején fogom kapni és a karom zsibbadásán kívül semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam.

2021. máj. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Mi multhet csütörtökön voltunk először meddogsegibe (egy éve, a missed ab óta nem jön a baba) es azt mondta a Prof., hogy oltassunk még most, amint lehet a Pfizerrel. Ma már mindkettőnknek megvan az első oltás es kíváncsian várjuk a folytatást 😊
2021. máj. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan nem most,csak kb ket ev mulvara tervezzuk a masodik babat,de beoltattam magam. Ha kozeljovoben terveznenk is beoltottam volna magam.
2021. máj. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!