Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A nőknek mennyire, egészen...

A nőknek mennyire, egészen pontosan miért fontos, hogy a párjuktól, férjüktől legyen a gyerekük? A gyerek az gyerek, nem?

Figyelt kérdés
A napokban keveredtem vitába ez ügyben, én azt vallom, hogy teljesen mindegy ki az apja, ha megszületik úgyis a nő gyereke, akkor nem mindegy, hogy az éppen aktuális párjától van biológiailag?

2021. jún. 23. 10:56
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés, de szerintem ez ugyanúgy belénk van kódolva, mint a gyerekvállalás iránti szándék. Igazából nincs egy jól megfogalmazható oka, csak szimplán így van. Nőként már a párválasztasnál is szempont (hosszútávú kapcsolat esetében), hogy az illető mennyire lenne jó apa (persze akkor, ha a közös tervek között szerepel a gyerek). Így női szempontból adott, hogy miért ragaszkodunk ahhoz a férfihoz akivel összejöttünk, összeházasodtunk és az életünket közösen tervezzük.


Az a baj, hogy ez a feltevés teljesen ledegradálja a férfiakat olyan szempontból, hogy kb csak sperma szolgáltatóknak nézi őket. Pedig vannak olyan férfiak (ismerek nem is egyet), akiken látszik, hogy imádnak minden percet a gyerekükkel. Éjszaka simán kelnek hozzájuk, órákat képesek játszani velük. Szerintem egy ilyen beállítottságú férfi képtelen lenne más gyerekét elfogadni. Ugyanúgy nem le ne fair a valódi apukával szemben, hogy nem ő van a gyerekkel.


Visszatérve a női oldalra. Bizony vannak olyan nők, akik ellen tudnak állni a csábításnak házasan is. Innentől kezdve nálam például fel sem merül, hogy megcsaljam a férjem, az pedig főleg nem, hogy más gyerekét rátukmáljam. Pedig nálunk aztán lehetne ok, hiszen ötödik éve meddőséggel küzdünk.


31N

2021. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim válasza:
19%

Hölgyeim! Legalább itt ne hazudjatok, ha a kérdező már a számotokra ideális álompasi!

Minden nő a legjobb, legmenőbb, legalfahíbb férfitől akar gyereket, akit utána majd nevelget egy szolgalelkű másodosztályú pasas. A kérdező ebbe szerintem még önként bele is menne, és vállalná, nem kéne hazudnotok neki.

2021. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
30%

Van egy olyan mondás, hogy

"Nem borja nem nyalja".

2021. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:

Kár, hogy ilyen későn találtam ide, meg kell mondjam ez engem is régóta foglalkoztat és én se értem. A gyerekre nincsen ráírva, hogy kinek a génjeit hordozza.


Az én példám, a családunkban mindenki súlyos anyagcsere betegséggel küzd, tehát cukorbeteg, köszvényes, vesebeteg. Ez családilag halmozódik, ha nekem gyerekem lesz, akkor az felkészülhet rá, hogy az is megkapja ezt az útravalót, amit én nem szeretnék. Éppen ezért én felajánlottam a barátnőmnek, hogy ha akar, és ő akar gyereket, akkor majd spermabankból vegyünk spermát vagy kérjünk meg ismerőst. ő is ellenkezik és nem értem miért.

2021. júl. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
60%

#44

Én a férjemtől akartam teherbe esni, de ha olyan helyzetben lennénk, mint ti, és te ezt így felajánlanád, akkor semmi problémám nem lenne, hogy genetikailag valaki más hímivarsejtje termékenyítsen meg.

Annyi lenne a kikötésem, hogy házasok legyünk amikor megtörténik a beültetés, mert bármikor leléphetnél és még gyerektartást sem kellene fizetned. Ha házasokként születik a gyerek, automatikusan a tiéd lesz és már nem tudsz lemondani róla.

2021. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
Alap életösztön: önmagunk reprodukálása. Kedves kérdező, és valamelyik válaszoló, ti ezt ki tudtátok kapcsolni! Ennyi a magyarázat!
2021. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
46! Ebben tévedsz, nincsen ilyen "életösztön" amiről te írsz. Például a biológia is így fogalmaz, hogy lét és fajfenntartás a két célunk. Nyilván az embernek ennél több, de mint élőlény szintjén. Ha te felneveled valaki más gyerekét a faj szempontjából az ugyanúgy jó.
2021. júl. 20. 09:59
 48/51 anonim ***** válasza:

Akkor minek kérdezed? :D

Egy csomó féle véleményt kaptál, és pedig de, van ilyen ösztön. Hiszen a nők ösztönösek. Hormonjaik irányítják sok esetben. Ha megcáfolod a válaszom, kérlek érvelj pontosabban.


Minden válaszra van magyarázatod, mélyebb oka van ennek, hogy te ezt megkérdezted, amit még magadnak sem mersz bevallani.

2021. júl. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:

A kérdésem arra vonatkozott, hogy miért van nagy jelentősége annak, hogy ki a gyerek apja a nő szempontjából, mert az úgyis az ő gyereke lesz, ha nem a férjétől, párjától van.


Mit nem merek magamnak bevallani?

2021. júl. 20. 10:29
 50/51 anonim ***** válasza:

Ezt csak te tudhatod.


Ez jóval bonyolultabb kérdés, és a bonyolult dolgokat szokás az ösztönök, hormonok számlájára írni. Hiszen a mai napig nem ismerjük totálisan sem az agyunk működését, sem a hormonrendszerünkét.


Nos, ha abból indulunk ki, hogy a nő két dologért képes bármit megtenni:

1. terhes legyen

2. ne legyen terhes.


Szerinted ez miért van?

2021. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!