Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátom nem hajlandó fellelő...

A barátom nem hajlandó fellelőséget vállalni a hibánkért. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig is óvszerrel védekeztünk, de most kitalálta hogy ne használjunk és majd ha érzi hogy elmegy kiveszi. Nem nagyon akartam bele menni, de végül mégis bele mentem amit már nagyon bánok. Már egy hete késett, amikor csináltam egy tesztet és pozitív lett. Hatalmas kétségbeesés lett úrrá rajtam, most mi lesz, mit csinálok. Végül elmondtam neki hogy megtörtént a baj, és mondta hogy vetessük el.

Anyáékra nem számíthatok, kb le se szarnak, apám nem is velünk él. Anyának elmondtam, ő is azt mondta hogy vetessem el, de az abortuszra pénzt nem ad. Oké, megkérdeztem a barátomat. Azt mondta hogy ez miattam van, ő nem fizeti ki. Mondtam hogy csak a felét kéne, de nem. Ez az én fellelőségem. Üzeneteimre nem válaszol, telefont nem veszi fel, mindenhol letilott. Nem tudom mit csináljak.


2021. aug. 1. 10:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
54%

azt mondja, hogy miattad van? mifene?

egyébként az abortuszért fizetni kell? nem is tudtam

2021. aug. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
88%

Kérj ismerőstól kölcsön, nem kell elmondani neki, hogy mire kell. Amúgy lehet, hogy lehet méltányossági alapon kérni fizetés könnyítést.


Ha el akarod vetetni, akkor arra figyelj, hogy ne csússzon ki az ügyintézés az időből. 12. hétig végeznek abortuszt, az orvossal, családsegítővel és a műtétet végző személlyel való egyeztetés pedig nem két nap, ráadásul az sem biztos, hogy azonnal kapsz időpontot műtétre. Számold úgy, hogy legalább 3 heted legyen mindenre, vagy több.


Hány hetes vagy most? Orvosnál voltál már?

2021. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
81%

#1 igen, valami 50 ezer ft talán, de talán van valami kérvény, amit írhatsz, hogy talán a felét az állam állja.


Kérdező, őszintén sajnálom. Szerintem is az abortusz a megoldás, viszont azt így is-úgy is csak akkor csinálják meg, ha már voltál orvosnál és védőnőnél, ezeket mielőbb tedd meg. A védőnő tud tájékoztatást adni, hogy hogyan tovább, esetleg hogy honnan tudsz segítséget kérni.


Ez egy nagyon kemény lecke, hogy sose bízz meg egy pasiban sem, aki "majd ő érzi" alapon akar védekezni. Sajnálom, hogy így jártál, és kitartást a továbbiakra. Mondjuk anyukád miatt igazából sokkal jobban sajnállak, mint a pasi miatt, hogy őszinte legyek.

2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
34%

Hat így jártál.

Amúgy én nőként úgy gondoltam mindig is, hogy a fogamzásgátlás az én felelossegem, mert a végén én leszek az, aki abortuszra vagy egyedülálló anyaságra kényszerül egy nem kívánt terhesség eseten.

2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
20%
Első abortuszért szerintem nem kell fizetni,jarj utána minél hamarabb,ne csússz ki az időből. A "barátod" egy igazi hülyegyerek,most mutatta meg,hogy agyilag 5 éves. Jobb is,ha többet nem látod,jobban jàrsz. És mellé tanulnék és dolgoznék ezerrel,hogy minél hamarabb eltűnjek egy ilyen anya mellől.
2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
86%
Szerezz valahonnan pénzt az abortusztra. (kb. 40ezer ft). Vagy kénytelen leszel megszülni és aztán örökbeadni.
2021. aug. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
73%

28900 egészen pontosan.

Az állam nem állja a felét, sőt, semmit se, a törvényben felsorolt okok eseten.

2021. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
89%

"Első abortuszért szerintem nem kell fizetni,..."


Ja, a második fel áron van, a harmadiknal pedig neked fizetnek. Amúgy az ilyen baromságokat honnan szeditek?

2021. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
86%
Fizetni kell az abortuszért akárhányadik is. Elsőnél is. Nekem 5 éve volt akkor 30 ezer ft volt. Ugy emlékszem némi kedvezmény van de nem tudom milyen esetekbe
2021. aug. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy hány éves vagy?
2021. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!