Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 26 éves koromban nem túl késő...

26 éves koromban nem túl késő a családalapítás, ha nagy családot szeretnénk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de még 2 évet dolgoznom kellene a minősítéshez, mert óvónő vagyok. Egy évet dolgoztam már benne egyetem mellett, az nem számított sajnos bele a gyakornokságba.

Nagyon szeretnénk a férjemmel már kisbabát.

Eltelt az egy év munkám így már jöhetne az első. Maga a gyerek vállalás, nevelés is tapasztalat lényegében.

Csak elbizonytalanodtam meg csináljam vagy sem.

Tudom, hogy fiatalabb már nem leszek. Nagy családot szeretnék én is és a férjem is.

Saját házban élünk már, amit olcsón sikerült vennünk egy jó helyen lévő faluban.

Így minden adott végül is.


A minősítést meg tudom csinálni a tervezett gyermekeim után is, hiszen lesz rá egy egész életem a nyugdíjig.


Ez abból áll, hogy kapok egy mentort, aki 2 évig a munkámat ellenőrzi, segíti, véleményezi és a végén egy külső bizottság százalékot ad, megnézi a foglalkozásomat, értékel és ez a pályán maradásom feltétele.


A kérdésem az lenne, hogy ti mit tennétek a helyemben?

Ha a szívemre hallgatok, akkor baba!!:)

Ha az eszemre, akkor meg jó lenne letudni, mert ha meg nem jön rögtön a második vissza kell menni dolgozni és rosszabb lenne 3 év után visszamenni letudni a 2 évet és utána próbálkozni a második gyerekkel.


Ő is és én is nagy családot szeretnénk. 3-4 gyermeket. Maximum 5-öt. Én ilyen nagy családban nevelkedtem és ezért is vágyom rá. Pàromnak is tetszik ez.


Csak félek mennyire leszek termékeny 26 év felett, mert most vagyok 24 és ugye már most is adottak a feltételek.


Matematikailag 26, 28, 30, 32, 34 évesen megszülhetném őket.


Szeretném megkèrdezni, hogy akik 26 felett vállaltak 2-3 esetleg több gyereket azoknak könnyedén összejött vagy már kissé késői és jobb lett volna hamarabb?


Nyilván abszolút nem biztos, hogy lesz ennyi gyerek, az is lehet csak 1 lesz. Kérlek ne ítéljetek el emiatt, hogy én így előre tervezek és számolgatok. Félek, hogy majd koppanok. Az én anyukám 20 évesen kezdte. Fiatal anyuka akartam lenni mindig is. Számomra, hogy ez így kitolódik nagyon szomorú.


Sógornőm és testvérem is még hozzá most terhes, így ez is arra sarkall, de jó lenne màr most.


Köszi előre is véleményeteket!:)



2022. aug. 27. 21:55
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
95%

Ez mindenkinél változó. Lehet, hogy az első olyan gyerek lesz, hogy nem is akarsz majd másodikat. Vagy rájössz milyen nehéz.

A húgom is 4 gyereket akart, de megálltak egynél, pedig nem különösebben nehéz természetű a lánya.

Egyébként manapság már 40 évesen is szülnek, szóval nem lehetetlen.

Ha termékeny vagy most, az leszel 5 év múlva is.

2022. aug. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
82%

Én most 25 vagyok, 5 hónapos a kisfiam. Nálunk is hasonlóan minden adott volt, de a karrieremet úgymond én fel is áldoztam, 3 évet dolgoztam a baba előtt, egyelőre nem tudom, milyen lesz visszarázódni, mondjuk nem is tartom magam egy hú, de nagy karrieristának, így nem bánom , mérnök vagyok egyébként.

szerintem abszolút nem vagy elkésve, akkor sem, ha nagy családot akarsz! Viszont azért azt me vedd készpénznek, hogy így ahogy írtad, össze is jön az összes baba! Fiataloknak és kicsit idősebbeknek is simán lehetnek gondjaik, vagy lehet, hogy még csak gond sem kell hozzá, mègis várni kell a babára. Én azt mondom, várd ki azt a 2 évet, elhiszem, hogy nehéz, én is vártam már nagyon a kisbabánkat, igazából már 20 éves korom óta ábrándoztam az anyaságról, de jó érzés, hogy a tőlünk telhető legjobb körülmények megteremtése után vállaltuk!

2022. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj, tudom, hogy nem erre a válaszra vársz, de 150 ezres fizetéssel ne tervezz nagycsaládot.


Ha a férjeddel bármi történik, éhen haltok?


Tudom, veletek biztos nem fog történni semmi. Legalábbis mindenki így gondolja. Aztán nézd meg azt a Szilda nevű csajt, aki kb. online kéregetett, mert a jurtájában nem tudta eltartani a sok gyerekét.


A nagycsalád - sajnos vagy sem - a gazdagok kiváltsága.

2022. aug. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem késő. Ha teszem azt, hármat akarsz, és két év lesz köztük kb, akkor is teljesen jó. Az a két év meg hamar el fog repülni, és addig még annyi minden történhet,hogy a véleményed is változhat a gyermekvállalással kapcsolatban.
2022. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
39%
Ilyen szar fizuval felelőtlenség. Közben abba is bele kene gondolni, hogy akarod e hogy az az 5 gyerek háborúban, éhínségben, betegségekben, infláció, rémes gazdaság, pocsék oktatás. A fiatalok körében meg mar lassan népbetegség a depresszió. És valószínüleg sose tudnak majd elköltözni, olyan magasak (lesznek) az ingatlan árak.
2022. aug. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
97%

26 évesen sem leszel későn.

A minősítés miatt felesleges aggódni, a béred mindenhogyan a béka segge alatt, szóval ha felelős anyagi döntést hoztatok a gyerekvállalás témában, akkor úgyis a férj kimagasló fizetésére támaszkodva alapítanátok családot, pláne ekkorát.

2022. aug. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%
Óvónői fizetésre max. 1 gyereket vállalnék. Akkor is, ha a férjem "aki jólkeres és mi biztos nem válunk el mert mi ezt már eldöntöttük" többet akarna.
2022. aug. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
29%
Na, követem a kérdést, ez tetszik, hogy már helyette aggódtok az anyagiak miatt. Életbiztosítást kell kötni az apukára, és meg van oldva. De hogyhogy ezt felelős pénzügyi háttérrel és gondolkodásmóddal nem tudtátok?
2022. aug. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
82%

8-as, felelős pénzügyi gondolkodással tudjuk, hogy ez a nagycsaládosomk 90%-ának, köztük feltehetően a kérdezőnek eszébe nem jut :D


Mellesleg, egy ilyen biztosítás nem ad elegendő pénzt egy nagycsalád eltartásához.

2022. aug. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
80%
A biztosító nem fizet, ha apuka lelép, szerelmes lesz, megunja a családosdit 3 gyerek után. Vagy a kérdező válna, mert megromlik a házasságuk, de nincs hová mennie a gyerekekkel.
2022. aug. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!