Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 26 éves koromban nem túl késő...

26 éves koromban nem túl késő a családalapítás, ha nagy családot szeretnénk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de még 2 évet dolgoznom kellene a minősítéshez, mert óvónő vagyok. Egy évet dolgoztam már benne egyetem mellett, az nem számított sajnos bele a gyakornokságba.

Nagyon szeretnénk a férjemmel már kisbabát.

Eltelt az egy év munkám így már jöhetne az első. Maga a gyerek vállalás, nevelés is tapasztalat lényegében.

Csak elbizonytalanodtam meg csináljam vagy sem.

Tudom, hogy fiatalabb már nem leszek. Nagy családot szeretnék én is és a férjem is.

Saját házban élünk már, amit olcsón sikerült vennünk egy jó helyen lévő faluban.

Így minden adott végül is.


A minősítést meg tudom csinálni a tervezett gyermekeim után is, hiszen lesz rá egy egész életem a nyugdíjig.


Ez abból áll, hogy kapok egy mentort, aki 2 évig a munkámat ellenőrzi, segíti, véleményezi és a végén egy külső bizottság százalékot ad, megnézi a foglalkozásomat, értékel és ez a pályán maradásom feltétele.


A kérdésem az lenne, hogy ti mit tennétek a helyemben?

Ha a szívemre hallgatok, akkor baba!!:)

Ha az eszemre, akkor meg jó lenne letudni, mert ha meg nem jön rögtön a második vissza kell menni dolgozni és rosszabb lenne 3 év után visszamenni letudni a 2 évet és utána próbálkozni a második gyerekkel.


Ő is és én is nagy családot szeretnénk. 3-4 gyermeket. Maximum 5-öt. Én ilyen nagy családban nevelkedtem és ezért is vágyom rá. Pàromnak is tetszik ez.


Csak félek mennyire leszek termékeny 26 év felett, mert most vagyok 24 és ugye már most is adottak a feltételek.


Matematikailag 26, 28, 30, 32, 34 évesen megszülhetném őket.


Szeretném megkèrdezni, hogy akik 26 felett vállaltak 2-3 esetleg több gyereket azoknak könnyedén összejött vagy már kissé késői és jobb lett volna hamarabb?


Nyilván abszolút nem biztos, hogy lesz ennyi gyerek, az is lehet csak 1 lesz. Kérlek ne ítéljetek el emiatt, hogy én így előre tervezek és számolgatok. Félek, hogy majd koppanok. Az én anyukám 20 évesen kezdte. Fiatal anyuka akartam lenni mindig is. Számomra, hogy ez így kitolódik nagyon szomorú.


Sógornőm és testvérem is még hozzá most terhes, így ez is arra sarkall, de jó lenne màr most.


Köszi előre is véleményeteket!:)



2022. aug. 27. 21:55
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
18%
#19: Miért személyeskedsz, amikor kiderül, hogy hülyeséget beszélsz? Értem én, hogy most megy ez a "semmi nem számít csak szüjjé" politika, de végre van egy kérdező, aki próbál gondolkozni. Igenis figyelembe kell venni az összes lehetőséget és meg kell vizsgálni, hogy milyen lehetőségei lesznek változó élethelyzetekben. Ezt hívják felelős döntésnek. Még akkor is, ha most ezt próbálja mindenki elkenni és csak előre menni a semmibe.
2022. aug. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Nem nyitok vitát a továbbiakban. Köszönöm!
2022. aug. 28. 08:15
 33/44 anonim ***** válasza:
41%

Tessék a matek: 200 családtámogatás (adókedvezmény plusz családi), 220 körül csak van a fizuja, meg mondjuk 200 gyerektartás. Ha még lesz is valahol ingyen laknia (mert ugye nem tudjuk vissza tud-e menni a szüleihez vagy nincs a családban egy lakás ahol ilyen helyzetben lakni lehet), és főzni fog, akkor ez nem létminimum kategória. Nem is luxuselet, de nem mélyszegénység.

Amúgy valószínűleg úgyse lesz 5 gyereke, lehet megáll csak 3nál.


Mostanában meg nagy divat lett valaki anyagi helyzetébe belepofázni, miközben az életének csak 1 apró szeletét ismeritek. Csak mert az a fétisetek hogy lesitek a facebookos koldulós csoportokat, és itt adjátok ki a dühötöket teljesen random embereken, miközben nem pénzügyi tanácsadást kért a kérdésben.

2022. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
26%

2 gyereket terveztünk, 27 évesen szültem az elsőt, 29 évesen most fogom a másodikat. Mindketten 3 próbálkozós hónapban fogantak meg.

Általában a “feltételek” teljesülésére varunk, legyen ház autó karrier blabla, de ha ez mindig így lett volna, kihaltunk volna. Azért ne várj éveket hogy meglegyen a minősítés plusz pár tízezer Ft-ért. Sokat úgysem segít….

2022. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
72%
Semmi baj, 26 évesen nincs késő.
2022. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
37%
26 voltam, amikor az első született. Most 39 vagyok és van 4, de 5 is simán belefért volna. Azonnal fogant mind.
2022. aug. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Szüleimnek van 2 háza egyébként. Lenne hol lakni.

De most ezt minek mondjam?

Ez úgyis bűn, hogy ők amúgy gazdagok.

A házunk babaváróból jött össze és párom pénzébòl mi nem igényeltünk segítséget.

De 14 millió volt a házunk a falun.

2022. aug. 29. 06:11
 38/44 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy itt mindenki le van pontozva.

Nem hiszitek el, hogy igazat írnának?

2022. aug. 29. 06:12
 39/44 anonim ***** válasza:
48%
31es, na, akkor igazam volt, ki beszélt hülyeséget? Hát nem én :)
2022. aug. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
65%

Nem bűn, hogy a szüleid gazdagok, de nem akarsz esetleg te is úgy véletlenül hozzátenni valamit a gyerekeid eltartásához? :D


Nekem nagyon fura ez az hozzáállás, hogy várod, hogy mindenki a te álmaidhoz asszisztáljon, de magad semmit nem akarsz beleinvesztálni.


Ezt a hozzáállást fogod pl. a lányaidnak tovább adni, hogy ne tegyenek magukért semmit, csak hagyatkozzanak rátok meg a pasijaikra? Te pl. fogod tudni 5 gyereknek ugyanazt nyújtani, mint neked a szüleid?

2022. aug. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!