Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 26 éves koromban nem túl késő...

26 éves koromban nem túl késő a családalapítás, ha nagy családot szeretnénk?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, de még 2 évet dolgoznom kellene a minősítéshez, mert óvónő vagyok. Egy évet dolgoztam már benne egyetem mellett, az nem számított sajnos bele a gyakornokságba.

Nagyon szeretnénk a férjemmel már kisbabát.

Eltelt az egy év munkám így már jöhetne az első. Maga a gyerek vállalás, nevelés is tapasztalat lényegében.

Csak elbizonytalanodtam meg csináljam vagy sem.

Tudom, hogy fiatalabb már nem leszek. Nagy családot szeretnék én is és a férjem is.

Saját házban élünk már, amit olcsón sikerült vennünk egy jó helyen lévő faluban.

Így minden adott végül is.


A minősítést meg tudom csinálni a tervezett gyermekeim után is, hiszen lesz rá egy egész életem a nyugdíjig.


Ez abból áll, hogy kapok egy mentort, aki 2 évig a munkámat ellenőrzi, segíti, véleményezi és a végén egy külső bizottság százalékot ad, megnézi a foglalkozásomat, értékel és ez a pályán maradásom feltétele.


A kérdésem az lenne, hogy ti mit tennétek a helyemben?

Ha a szívemre hallgatok, akkor baba!!:)

Ha az eszemre, akkor meg jó lenne letudni, mert ha meg nem jön rögtön a második vissza kell menni dolgozni és rosszabb lenne 3 év után visszamenni letudni a 2 évet és utána próbálkozni a második gyerekkel.


Ő is és én is nagy családot szeretnénk. 3-4 gyermeket. Maximum 5-öt. Én ilyen nagy családban nevelkedtem és ezért is vágyom rá. Pàromnak is tetszik ez.


Csak félek mennyire leszek termékeny 26 év felett, mert most vagyok 24 és ugye már most is adottak a feltételek.


Matematikailag 26, 28, 30, 32, 34 évesen megszülhetném őket.


Szeretném megkèrdezni, hogy akik 26 felett vállaltak 2-3 esetleg több gyereket azoknak könnyedén összejött vagy már kissé késői és jobb lett volna hamarabb?


Nyilván abszolút nem biztos, hogy lesz ennyi gyerek, az is lehet csak 1 lesz. Kérlek ne ítéljetek el emiatt, hogy én így előre tervezek és számolgatok. Félek, hogy majd koppanok. Az én anyukám 20 évesen kezdte. Fiatal anyuka akartam lenni mindig is. Számomra, hogy ez így kitolódik nagyon szomorú.


Sógornőm és testvérem is még hozzá most terhes, így ez is arra sarkall, de jó lenne màr most.


Köszi előre is véleményeteket!:)



2022. aug. 27. 21:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
19%
Nincs facebookom, javaslom, te se idegeskedj ott mások gondjain.
2022. aug. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
38%
Tényleg teljesen jó ötlet a bizonyztalan (világpolitikai,családi, anyagi helyzet) jövőbe beleszülni 4-5 gyereket. Én a helyedben biztos külföldre mennék, a fityisz most tolja a nagycsaládot, de előbb utobb csattanni fog. Oktatás, eü szar, ne keserítsd meg a saját gyerekeid életét
2022. aug. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
87%

Ezt nem lehet így előre kimatekozni sajnos. Nem mindig akkor jön össze, amikor a legjobb lenne az időzítés.


Van olyan ismerősöm, aki 30 felett szült 3 gyereket, 31-33-35 éves korában. Így is tervezték, sikerült nekik minden gond nélkül.


Nem úgy a mi esetünkben! Nálunk jobb lett volna hamarabb kezdeni...de előbb ugye legyen esküvő, karrier, saját lakás, autó. Így 30 éves koromban kezdtünk próbálkoztunk családalapítással, de az időközben kiderült egészségügyi problémák miatt csak 34 éves koromra jött össze a baba. Emiatt a "nagycsalád terv" gyakorlatilag ugrott, örülhetünk, hogy lett egyáltalán babánk. Ha még tesó is lesz, az már csak hab a tortán. De abba már nem is élem bele magam.


Úgyhogy ezt így előre nem lehet tudni sajnos. Hiába tervezed meg, hogy mikor a legideálisabb, az élet közbeszólhat. Huszonévesen is sokan járnak meddőségibe, és évekig várnak a babára, másoknak meg jóval később is spontán sikerül annyi amennyit szeretnének.

2022. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
89%

Erre a kérdésre nem lehet számodra releváns választ adni. Alapvetően egészséges felnőtteknél kb. 20% esély van a teherbeesésre, mégis a gyakorlatban sokaknál egy nem megfelelően védekezős alkalom is elég, mások mindenféle kimutatható bajok nélkül is éveket próbálkoznak.

Van személyes ismerősöm aki 30 fölött évente szült 3 gyereket. Számomra ez nagyon ijesztőnek és egészségtelennek tűnik, de látszólag nincs baja. Habár nem tudhatom ha lenne se reklámozná mondjuk a vizeletvisszatartási vagy akármi visszamaradó problémát.

Elméletileg kis szerencsével megoldható a terved, maximum ahogy te is írtad lehet hogy nem sikerül csak kevesebb.

2022. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
95%

Én a helyedbe kepzelve magam, megcsinálnám a 2 éves minősítést, esetleg még kepezném magam, hogy 5 gyerek mellett legyen valami b verzió penzkeresi lehetőség minden esetre.


24 és 26 év között nincs nagy különbség termékenység szempontjából

2022. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
88%

Kerdezo, kicsit olyan gyerekesnek tunsz, szerintem meg varjatok.

Ez a szamolgatas, hogy ket evenkent, meg 5 gyerek, meg, hogy szerintunk mennyi esely van ra, hogy termekeny vagy ??

Lehet 10 evet kell varnotok az elsore , de lehet, hogy harmasikreket szulsz egybol.

Ez a ti kettotok dontese kell, hogy legyen.

2022. aug. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2022. aug. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 gyerekem van, 31 és 33 évesen elsőre megfogant mind a kettő. Szóval nem biztos, hogy a kor hátrány.
2022. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
76%

Az én két gyerekem elsőre megfogant, 35 es 38 éves voltam. Ez nagyon egyéni.

Szerintem kezdjetek próbalkozni, ki tudja, lehet, hogy 2 gyereknél uvy döntötök, hogy elég. Vagy az első után kell szünet. Sajnos nagyon sokféle kimenetel lehetséges, egy barátoméknál a masodik úgy lett down baba, hogy mindenfele vizsgalat negatív volt. Hiaba terveztek 4 gyereket, nyilván nem vallaltak többet, ez is nagy teher így.

2022. aug. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is kicist gyerekes a kérdező. Én is voltam ilyen naiv, álmodozó, nincs ezzel gond. Csakhogy az anyaság sokkal keményebb annál..

A legtöbb óvónő ismerősöm egyébként gyerek után vagy egyáltalán nem, vagy csak nagyon későn ment vissza dolgozni. Volt aki azt mondta, neki elég már a sajátja, nincs energiája másét is nevelni. A többiek meg otthon X gyerekkel, amelyekből mindig legalább egy beteg, vagy valami van, nem is tudott volna megbízható munkaerő lenni. Sose fogod megkapni a minősítést, ha minden másnap reggel szólsz, hogy lázas a gyerek, itthon kell vele maradnom , oldjátok meg. Valószínűleg háztartásbeli leszel 4 gyerek mellett 15 évig.

Én úgy gondolom, hogy az a jó, ha van B terv, de nálad az A sincs előkészítve.

Hidd el teljesen mindegy ki hány évesen szült és hányadik próbálkozásra lett terhes, mert minden terhesség más, minden gyerek más, ha ennek a jelentőségét még nem érted ("jó de akkor is, csak kérdezem") akkor óriási csalódások fognak érni az egész családalapítás témában. Szerintem még kicsit várj ezzel és nem a minősítés miatt, hanem mert éretlen és naiv vagy

2022. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!