Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esély van így ikerterhe...

Mennyi esély van így ikerterhességre?

Figyelt kérdés

Párommal mindketten egyedüli babaként születtünk. Mindkettőnknek ikerpár a fiatalabb tesói. Igaz, az övéi féltesók apáról. Nem tudni hogy az új feleség, vagy após hozta-e a gént. Após egyke. Párom anyukája egy ikerpár egyik tagja. És nekem még van első fokú unoka tesóban is ikerpár.

Szerintetek? Mennyi az esélye hogy ikreink lesznek? Kb?


Tudom, bármi előfordulhat. Meg nyiván nem.is vagytok szakértők. Csak egy kis beszélgetésre, gondolatkifejtésre gondoltam. Esetleg tapasztalat/észrevétel csere egymás közt.

A harmincas éveim közepén járok. Szeretnék ikreket. Nem szeretném 40+ -osan szülni a második vagy harmadik gyereket.



febr. 27. 13:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Hát mivel van a családban iker, ezért előfordulhat. Nálunk a párom oldaláról van, szerencsére csak egy baba lett, én pl nem szerettem volna ikreket, pedig 2 gyereket szeretnék
febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Akik nálad, a családodban ikrek, ők egy vagy kétpetéjűek?

Ha kétpetéjűek, akkor lehet neked is hajlamod rá, hogy egy ciklusban több petéd érjen meg egyszerre, de ez csak női ágon számít(hat)

febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelentős.
febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nálunk egypetéjű mindenki.
febr. 27. 13:16
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit nagyobb az esélye így, hogy vannak ikrek a családban. Én úgy tudom (de valaki majd kijavít, aki jobban tudja), hogy a kétpetéjű iker esélye "örökölhető", hogy egyszerre 2 (vagy több) petesejt érik meg valakinél. Sokminden más is befolyásolja nyilván, nem ennyire egyszerű. Vannak hormonok amik befolyásolják, meg állítólag minél többedij terhesség, annál nagyobb az esély ikrekre. Meg az anyai magasabb életkor is hajlamosít erre. Az egypetéjű ikreknél nem tudják, mi a pontos oka, hogy ketté válik.

Saját környezetemből egy példa: barátnőm kétpetéjű iker egyik tagja, neki 2 egyes terhesség után lettek kétpetéjű ikrei.

febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem az iker terhesség anyai ágon öröklődik, nem számít az apa ilyen téren.

Nekem anyai nagymamám iker volt, anyukám nővérének szintén ikrei lettek, nekem egyedül van a pocakban a gyerek.

febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Az egypetéjű ikerterhesség megfigyeléseim szerint nem.

Nálunk anyám szült ikreket (tesóimat), viszont azon az ágon nincs iker a családban. Régebbről sem. Apámnak vannak anyámtól ikrei, meg apám nővérének vannak iker fiai.

Lehet katyvasz módon írtam le, bocs.

febr. 27. 13:33
 8/26 anonim ***** válasza:
34%

A harmincas éveim közepén járok. Szeretnék ikreket. Nem szeretném 40+ -osan szülni a második vagy harmadik gyereket.


Nem úgy tűnik, hogy 30 vagy.

febr. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Mert?
febr. 27. 13:39
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem is azt írtam hogy 30 vagyok, hanem hogy 30+.

Mit nem értessz?

febr. 27. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!