Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esély van így ikerterhe...

Mennyi esély van így ikerterhességre?

Figyelt kérdés

Párommal mindketten egyedüli babaként születtünk. Mindkettőnknek ikerpár a fiatalabb tesói. Igaz, az övéi féltesók apáról. Nem tudni hogy az új feleség, vagy após hozta-e a gént. Após egyke. Párom anyukája egy ikerpár egyik tagja. És nekem még van első fokú unoka tesóban is ikerpár.

Szerintetek? Mennyi az esélye hogy ikreink lesznek? Kb?


Tudom, bármi előfordulhat. Meg nyiván nem.is vagytok szakértők. Csak egy kis beszélgetésre, gondolatkifejtésre gondoltam. Esetleg tapasztalat/észrevétel csere egymás közt.

A harmincas éveim közepén járok. Szeretnék ikreket. Nem szeretném 40+ -osan szülni a második vagy harmadik gyereket.



febr. 27. 13:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
22%

Ne haragudj, de te mit nem értesz? Ahogy írod, itt senki sem szakértő, de még szerintem egy szakértő sem tudna neked % ot mondani. Az meg egyenesen betegeknek hat, hogy te ennyire görcsösen ragaszkodsz az ikrekhez, hogy még le is írod, mennyire szeretnél. Ez nem így működik. Egyrészt.

Másrészt, meg ha nem 40 évesen szeretnél harmadikat szülni, akkor előbb kellett volna gondolkodni. Sorry.

febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
22%
Elvileg napi 4 mg folsav szedése növeli az ikerterhesség esélyét.
febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
23%

Hűha. Ha már ilyen kirohanásaid vannak, mi lesz terhesen?

Tipikusan az a típus vagy, aki aktus után egy nappal megkérdezi, lehet e terhes, vagy aki egy szemmel látható hómező tesztre bebeszél magának egy második csíkot.


De a kérdésedre a válasz, 50,556% esélyed van rá, hogy ikreid lesznek. Remélem tetszik a válasz.

febr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
71%
Hagyd kérdező, ezen az oldalon tilos ikrekre vágyni, mert mindenki túlságosan felelősségteljes, és ha nagyobb kockázat ikreket kihordani, akkor akarni is bűn. A folsav vagy valami gyógyszer az egyetlen, ami növelheti az esélyeid, de gyógyszert úgysem fog felírni orvos. Én szurkolok neked, én is szeretnék nagyon ikreket, de nekem még a rokonok közt sincs.
febr. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

1,

Kioktatsz, hogy mikor és hogyan kellet volna gondolkodnom a méhemmel, úgy, hogy fingod sincs semmiről.

2,Majdhogynem számonkérsz ismeretlenül!


Itt nem arról van szó, hogy akarok-e gyereket vagy sem. Az a gátlástalan erkölcstelenség amivel leírtad a mondanivalódat... Aztán meg engem akarsz beállítani gyenge idegzetű hisztérikának. Tipikusz nárcisztikus viselkedés.

Nincs már a környezetedben senki akin köszörülhetnéd a beteg kis lelked?

febr. 27. 14:11
 16/26 A kérdező kommentje:

#16-os

Köszönöm! Nagyon kedves tőled! Remélem úgy lesz ahogy szeretnéd.


A folsavnak efféle hatásáról nem tudtam.

Azt olvastam hogy idegcső elzáródás megelőző és sok van a tojásban és a májban.

febr. 27. 14:14
 17/26 anonim ***** válasza:
93%
Én is úgy tudom, hogy az ikrekhez csak a nőnek van köze, hiszen csak a nő tud 2 petesejtet ovulálni, amit a férfi megtermékenyít. Ez a 2 petéjű ikerterhesség. Az egypetéjűnél meg ugye egy termékenyül meg csak ketté osztódik. A férfinek ehez sincsen köze. Nálunk a családban 2 ikerpár is van női ágon, anyám testvérének a lányai és hát nekem is a testvéreim ikrek. Mindenkinek szimpla terhessége volt az ikrek közül, én megnyerem az ikerterhességet egyke gyerekként 😆. A folsavnak nincs köze az ikerterhességhez. Az esetleg közrejátszhat ha huzamosabb ideig szedtél fogamzásgátlót (én 10 év bogyózás után lettem ikres) és ha peteérést serkentő gyógyszert szedsz, pl Clostylbegytet. De azt csak nőgyógyász írhatja fel és előtte azért kellenek vizsgálatok. De az sem garancia semmire, mert egy ciklusban szedtem én is ezt a Clostyt, terhes is lettem de csak 1 babát várok.
febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Az ikerterhessèg elég kockázatos. Én nem akarnék direkt ikreket.
febr. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy azt akartam én is írni, hogy ikreknél pl sokkal nagyobb a vetélés, koraszülés kockázata
febr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%
Az nem baj, a lényeg, hogy neki ez az álma, no meg az a fő, hogy ne 40 évesen kelljen szülni a harmadikat.
febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!