Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Férjem el akarja...

Jutttka kérdése:

Mit tegyek? Férjem el akarja vetetni a gyereket én pedig meg akarom tartani!

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a férjemnek előző házasságából már van 2 lánya. Nekünk meg egy 2 éves kisfiúnk. Anyagi helyzetünk nem túl rózsás (lakáshitel stb. ) Én ennek ellenére nagyon szeretném ezt a babát (6 hetes). Ő hajthatatlan mert azt mondja hogy kilátástalan a helyzetünk most is, napról-napra élünk. Ha meg megszületik a gyerek még rosszabb lesz. Én nem így gondolom, mert már szeretem ezt a babát. Kérlek írjátok le a véleményeteket, válaszotokat.
2011. jan. 27. 15:25
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
16%

Hat hetes bébi így néz ki:

[link]

2011. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Az Istenért sem bántanék meg senkit aki azt írja, hogy tartsd meg, ha már megszeretted, meg ha akarod stb. A férj oldaláról is meg kell nézni! Az oké,hogy a kérdező már megszerette a babát, de férjnek meg hatalmas a felelőssége! Neki kell őket eltartani, felnevelni. És azt is el kell fogadni, ha ő azt mondja, hogy nem bírja. Eltartja a 3-at, de neki egy 4. már nem fér bele! És az is igaz, amit már írtak, hogy Isten ne adja, de bármi történhet bármelyikőtökkel! Apukámnak sok dologban igaza van, de abban nagyon, hogy annyit gyereket vállaljak, amennyit még én is fel tudok egyedül nevelni, ha bármi lenne a férjemmel!

Én sem tartanék meg egy babát úgy, hogy ha a férjem nem akarná. Illetve, ha lennék már mondjuk 35 éves, és első baba lenne, akkor még talán azt is elfogadnám,hogy elhagy ezért. De ha már lenne gyerekünk, és ő nyilván reális megfontolásból nem akarná, fájna, de nem vállalnám be!

2011. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%

Én az első gyermeket egyedül vállaltam. Mert a rózsaszín köd elhomályosított mindent. Annyira nagyon akartam! Azóta ő az életem értelme. Csodálatos, hogy van nekem! DE! El nem tudtam volna képzelni soha, hogy én valaha ilyen nehéz helyzetbe kerülhetek minden téren (anyagi, szellemi, fizikai, kapcsolati)...


Másodszor is teherbeestem. A másodikat is nagyon szerettem volna megtartani, de ez esetben sem akarta az apuka. Másodikat már nem mertem egyedül bevállalni.


Neked kell döntened! Sok erőt kívánok hozzá!

2011. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
62%

a józan ész azt diktálja, hogy ne tartsátok meg!

van már egy közös gyereketek, bőven elég azt az egyet, sőt, a párodnak a saját két lányát normálisan felnevelni.

inkább adjatok meg egy gyereknek mindent, mint nyomorogjatok kettővel.

2011. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
75%

jan. 27. 16:30


nagyon egyetértek veled!

egyik férfi ismerősöméknél is ez van! az első gyerek "becsúszott", egy fiú, vele látványosan sokkal szigorúbb az apa, mintha nem is szeretné, sajnálom szegény kiskölköt, indokolatlan nála az állandó lehordás, rendszabályozás, mivel nagyon rendesen, csendesen viselkedik.

a második gyereküket már tervezték, ő lány, egyértelműen ő a kedvenc, őt mindig szeretgeti, elképesztő, hogy meg van különböztetve a két gyerek.

2011. jan. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
27%

nem értem azokat, akik azt írják, hogy az apuka is tehet róla, hiszen ott volt, mikor megcsinálták a gyereket.

minden kapcsolatban elvileg megbeszélik a védekezés módját, ez általában mindenhol a nő dolga.

több, mint valószínű a kérdező esetében is így volt.


mégis hogy nézett volna az ki, ha a férj annak ellenére, hogy úgy állapodtak meg, a nő védekezik, felhúzza a gumit, mondván: drágám, ne haragudj, nem bízom benned!

ez így milyen kapcsolat? akkor meg ez lenne a baj, "nem hisz nekem a párom." pedig amint látjuk, jogos lett volna a bizalmatlanság...

2011. jan. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
A férjemmel megbeszéltük,hogy a gyógyszert abbahagyom mert,hormonálisan nagyon nem tett jót nekem.A gumitól viszolyog,Hüvelykrémet használtunk ami nekem jó is volt,de Ő panaszkodott ,hogy neki kipirosodik stb..Ezért Ő mondta hogy hagyjuk,majd forró vízzel megmosom magam és kész!
2011. jan. 30. 13:48
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

ez elég nagy butaság volt, mármint a forró víz, akármelyikőtök is találta ki.

de Te vagy a nő, akiben adott esetben megfogan egy élet, neked kell ilyenkor okosabbnak lenni, és nem belemenni, hogy akkor majd segít a forró víz.

2011. jan. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
80%

Ez egy nagyon nehéz és kényes téma, mert ugye a férfiak elég kényelmesek ezen a téren. Ha nagyjából biztosra akarnak menni, akkor talán felhúzzák az óvszert, de egy idő után a többség kényelmetlennek, macerásnak találja, és azt hiszi, lesz, ami lesz. Én sem szedek gyógyszert, mert szoptatok és elmúltam 35 éves, de mivel abszolút nem szeretnék több gyereket a három mellé, nem engedek: vagy óvszer, hüvelykúp vagy semmi. Én nem kockáztatok,mert én viszem vásárra bőrömet, nekem nagyobb a felelősségem! Mindig a nőnek kell egy lépéssel előrébb gondolkodni.


És mit döntöttetek, megtartjátok?

2011. jan. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
71%

Hát már bocs, de elég gusztustalan, hogy az ő kényelme miatt estél teherbe és nem vállalja a babát. Elvárja tőled, hogy vetesd el, ami hatalmas lelki és testi megrázkódtatás....pfff....

Ha valaki semmiképpen nem tud bevállalni gyereket, mert nem engedheti meg, az védekezzen rendesen.

Szerinted, ha a forró víz segítene, miért gyártanának ezer féle figamzásgátló eszközt???????? Ki venné meg, ha van megoldás ingyen is....?

Arra azért kíváncsi lennék, hogy gondolta a férjed, hogy a nyitott méhszájon belőtt spermákat hogyan mosod ki a méhedből forró vízzel? Még buta is....

Ne haragudj, nem téged akarlak bántani. Én soha nem vetetnék el babát, mindenképp megtartanám,szegényke nem tehet róla.... Azomban azon erősen elgondolkodnék, hogy egy ilyen férfinek szüljek-e egyet is. Aki nem elég, hogy felelőtlen, nem vigyáz rád, de még a saját gyerekét is megölné....

2011. jan. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!