Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek? Férjem el akarja...

Jutttka kérdése:

Mit tegyek? Férjem el akarja vetetni a gyereket én pedig meg akarom tartani!

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a férjemnek előző házasságából már van 2 lánya. Nekünk meg egy 2 éves kisfiúnk. Anyagi helyzetünk nem túl rózsás (lakáshitel stb. ) Én ennek ellenére nagyon szeretném ezt a babát (6 hetes). Ő hajthatatlan mert azt mondja hogy kilátástalan a helyzetünk most is, napról-napra élünk. Ha meg megszületik a gyerek még rosszabb lesz. Én nem így gondolom, mert már szeretem ezt a babát. Kérlek írjátok le a véleményeteket, válaszotokat.
2011. jan. 27. 15:25
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%
ÉN biztosan megtartanám. EGyébként meg a férjed is ott volt, amikor készült a baba, neki is vállalnia kell érte a felelősséget!!!!
2011. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
5%

Most gyártották meg a jövő nemzedék segédmunkását.

Valakinek az alja munkát is el kell végezni.

Rajta!

2011. jan. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
82%
Meg a te nyugdíjadat fizetni, "kedves" utolsó.
2011. jan. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
70%

Én teljesen őszintén válaszolok neked, és eszemben sincs bántani, mint egyeseknek.

Nem tartanám meg a babát, ha a párom nem akarja. Ebből úgyis mindig csak vita lesz később, meg majd jön a "te akartad", "én megmondtam" stb.

Sosem vállalnék úgy egy férfival gyereket, hogy ő nem akarja. Teljesen kizárt.

Probléma, hogy már érzelmileg kötődsz...de neked kell eldöntened mi a fontosabb, a jelenlegi családod, vagy az embrió? Szerintem egy férfit igenis el lehet veszíteni így.

2011. jan. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
23%
Két év múlva egy kérdés így kezdődik a GYIK-on: Két gyerekét egyedül nevelő anyuka vagyok, nem tudok ételt adni a gyerekeknek és nincs hol lakni...
2011. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajom, hogy szerintem itt nincs jó megoldás, hacsak a férjed nem gondolja meg magát.

1. Tény, hogy nem biztos, hogy együtt maradnátok, ha az ő véleményével ellentétben megtartod a babát és valóban az anyagi megélhetésetek is bizonytalan. Mert jó, hogy most nem kerül sokba a másik gyerkőctől megmaradt holmik miatt, de mi lesz majd, ah iskoláztatni kell? De erre is van egy mondás, hogy ahová Isten juhot adott, oda ad legelőt is. Szóval nem tudom.

2. A Te helyzeted is nehéz, ha úgy döntesz nem tartod meg a babát, akkor lehet, hogy ez egy örök tüske lenne kettőtök között. Én nem tudom túl tudnám-e tenni magam, hogy úgymond miatta kellett elvetetni a babát (de én is vetéltem már el, tudom milyen).

Szóval nagyon nem könnyű a helyzetetek. Remélem találtok jó megoldást!

A "kedve" hozzászólásokkal meg ne foglalkozz!!

2011. jan. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező,

itt a Családi kapcsolatok kérdéscsoportnál kb. minden tizediket olyan fiatal tett fel, aki valamilyen okból nem várt gyerek volt.Van olyan apa, aki üvöltözik egyik gyerekével, vajon melyikkel? Veri egyik gyerekét, vajon melyiket? Kiteszi a lakásból egyik gyerekét, a másik a "kedvenc" bármit megtehet. A gyerek pedig nem érti a megkülönböztetést.

Ha -ne úgy legyen- ti kerültök ebbe a helyzetbe, te elég bátor leszel az okot megmondani?

2011. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
4%

15:56,az én nyugdíjamat én magamnak megteremtem, nem ebben a hónapban kezdtem az intézkedést erre.

Mivel a nyugdíjrendszer már a 10 évet sem éri meg, nekem a most kihordott gyerek se alja, se magasan kvalifikált munkával nyugdíjat nem teremt.

2011. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
Kell még fizetni gyerektartást a férjednek? Mert akkor valamennyire meg tudom érteni. Nem támogatom az abortuszt, de az anyagi bizonytalanságba szülést pláne nem látom jó dolognak. Mérlegelni kell,hogy kb. mennyi pénzetek lesz a gyerekekre. Én nem szívesen szülnék, ha a férjem nem szeretné...
2011. jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
48%

A nyugdíj, az fontos, mi? Megölni egy gyereket, hogy a többinek jusson drágább cipőre meg a volt feleségnek manikűrre...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..


Nagyon ajánlom az ott belinkelt videót, főként a kérdező férjének!

2011. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!