Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bemernétek vállalni egy babát...

Bemernétek vállalni egy babát lakáshitel mellett?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg nem dolgozom, párom viszont vezető beosztásban dolgozik igen jó fizetéssel. Van egy lakáshitelünk ami havi 60ezer és a rezsi ami havi 50ezerből kijön. Kajára havi max 20ezret költünk, húst nem kell vennünk mert kapunk a szülőktől. Ezek ellenére mégsem szeretne, nem meri bevállalni a babát a párom. Segítenétek? elmondanátok a véleményeteket?
2011. jan. 27. 16:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is van lakáshitel,60.000/hó és kocsi törlesztő is 28.000.Jövedelem: 190.000 a férjemé, én ugyan gyedet kapok,az a családival együtt 82000 forint havonta,ha gyest kapsz akkor 36000 forint.Nagyon kevésbe van a gyerkőc,rengeteg ruhát kaptunk a rokonoktól,újat csak néhányat vettem, fölösleges mert 2 havonta kinövi.Olyan jól megvagyunk hogy most már a második babát tervezzük.Általában akkor nem akar egy pasi gyereket ha ő szokta beosztani a pénzt, és talán attól fél hogy nem fog tudni jól gazdálkodni egy gyerek mellett.Hátha az idő megoldja és változni fog a gondolkodása,amint egy picit anyagi biztonságban érzi magát, gondolok itt pl:van megtakarítás.Az én férjem is ilyen aggódó.
2011. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 zoli79 válasza:
hát konkrétan nem tartozunk bele a lakáshitel csoportba, tehát nincs lakáshitelünk, a férjem szüleinél lakunk, egy 3*4es szobában, és gyereket szeretnénk, pillanat csak én dolgozok, van még 1 év kocsi hitel ami 55e és 60e ft között mozog, 1 évembe telt mire megértette h nekünk nagyon soká jön össze a saját ház ezért félt gyereket vállalni, de mivel kezdi belátni h 30 felet jár és igen is szeretne babát belevágtunk.annyiból szerencsések vagyunk h anyosék nagyon sokat segítenek. de csak azt tudom mondani, h értesd meg vele, h te nem szeretnél 35-40 évesen szülni, és ő is benne van a korban(de persze te ismered, ha tudsz igy beszélni vele) megvan mindenetek mi hiányzik más mint egy csodálatos boldogság egy édes kis tünemény. remélem sikerrel meg tudjátok beszélni a dolgot, csak a komunikáció segíthet, szerintem.:)
2011. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, a jó tanácsokat. Megpróbálok vele beszélni és adni neki egy kis időt. :))))
2011. jan. 28. 08:20
 24/27 anonim ***** válasza:
nekünk is van lakáshitelünk mégis dolgozunk a gyereken. ha jön, úgyis megoldunk mindent.
2011. jan. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem akarja bevállalni a gyereket, akkor nem is akar gyereket.Ilyen alapon tényleg senki nem vállalna babát.Nem lehet arra várni, hogy mindent megteremtek, jó fizetés, lakás, autó, aztán utána jöhet a gyerek.És ha nem sikerül 20 év alatt sem megteremteni mindent. A gyerekkel sem lehet várni a végtelenségig. Sajna kifutunk az időből.


Én 25 vagyok, a férjem 33. 2,5 éve várjuk a babát és nem jön sajnos. Anyóséknál lakunk, kettőn fizetése 130.000 ft + juttatás. Nekünk is van hitelünk. Most vettünk telket és szeretnénk építkezni. És igy is nagyon várjuk a babát.

Mindent meg lehet oldani. Ha baba van, akkor az a fontos és más háttérbe kerül majd, ami eddig volt fontos.


Ne várjatok.

2011. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mi amikor elkezdtük a babaprojektet, úgy éreztem jól állunk, bár volt lakáshitel meg hitelkártya. Ez 2.5 éve volt, azóta még több adósságunk lett, mert a férjem nagyon sokáig volt munkanélküli, már havi 200 ezer csak hiteltörlesztés, szerencsére már van munkája, jól keresünk mindketten, de így is nagyon nehéz lesz mindent kifizetni, DE egy percre sem hagytuk abba a próbálkozást, járok orvoshoz stb és így sincs baba. Ki tudja mire összejön milyen anyagi helyzetben lennénk! Úgyhogy egy lakáshitel ne fogjon vissza, ki tudja mennyit kell várni a csodára!
2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Azóta megbeszéltük a dolgot és nem csupán a hitel miatt mondott nemet, hanem mert ő maga nem érzi még azt hogy szeretne. Kért egy kis időt.
2011. jan. 31. 09:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!