Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bemernétek vállalni egy babát...

Bemernétek vállalni egy babát lakáshitel mellett?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg nem dolgozom, párom viszont vezető beosztásban dolgozik igen jó fizetéssel. Van egy lakáshitelünk ami havi 60ezer és a rezsi ami havi 50ezerből kijön. Kajára havi max 20ezret költünk, húst nem kell vennünk mert kapunk a szülőktől. Ezek ellenére mégsem szeretne, nem meri bevállalni a babát a párom. Segítenétek? elmondanátok a véleményeteket?
2011. jan. 27. 16:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Nekem 75e csak a lakáshitel+kocsi+szem.kölcsön és a negyedik babát várom,ja és csak apa dolgozik!
2011. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Nem a hitel számít önmagában.

Mármint hogy van-e vagy nincsen.


Sokkal fontosabb az,hoyg valamennyicskét tudtok-e mellette félretenni,és hogy menyit kerestek és abból hoyg jöttök ki.


Mert pl nekünk is van lakás és autóhitelünk,pedig a párom jól keres én pedig átlagosan (kerestem amíg nem jöttem gyedre)

Szóval van hitel,kettő is,mivel a házra és a kocsira nem állt rendelkezésünkre annyi pénz,amire szükség lett volna.

2011. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
van félretett pénzünk is. Mindíg felvagyunk készülve a váratlan helyzetekre, éppen ezért mindíg van félretéve. Nem élünk nagylábon, mindíg marad a fizujából páromnak és szórakozni sem járunk.
2011. jan. 27. 16:40
 14/27 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan ez van. Havi 60 ezer a lakáshitel,+ 50 ezer a rezsi. És még nekünk is van 15 év. Az ember sajnos így tudja megoldani. Nekünk is van egy 2 éves kisfiú,és már nagyon szeretnénk másik babát.
2011. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a párod egyszerűen nem akar gyereket, és csak ürügyet, kifogást keres, hogy ezt ne kelljen kimondania.
2011. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
16:42-nek: sajnos erre már én is gondoltam és meg is kérdeztem tőle, de csak annyit mondott rá hogy majd szeretne. Ez tavaly volt.
2011. jan. 27. 16:43
 17/27 anonim ***** válasza:

Ha mi például megvárnánk, míg letelik a lakáshitelünk, akkor már a klimax is kopogtatna az ajtón! Én úgy látom nem álltok rosszul anyagilag.

Szerintem a párod kicsit meg van ijedve. Azt kellene benne erősíteni, hogy sosem fog minden tökéletesen együtt állni ahhoz, hogy gyereket vállaljatok. Bele kell vágni, lesz 9 hónapotok felkészülni. És hogy nem attól lesztek jó szülők, ha egy vagyont költötök rá, hanem ha szeretitek.

2011. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Vannak olyan férfiak akik soha ne fogják azt mondani hogy na most akkor minden megfelelő és akkor most jöhet a baba is. És most lehet sokan le fogtok hurrogni de az én párom ugyen ez volt mindíg azt mondta hogy majd meg majd meg hogy majd én meg hosszú évek alatt leépítettem a fogamzásgátlót aztán évek múlva már óvszert sem használtunk pár évra rá beköszöntöt a baba és én mondom a végén ő jobban be volt zsongva mint én. :D ő a leg tökéletesebb apuka!!! :)
2011. jan. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

szerintem sem szeretne babát

a mi kerestünk 180 körül van plusz családi pótlék

1 lakáshitel 70e körül, 4 hitelkártya plusz rezsi...

még is van 2 gyerkőcünk és nekik meg van minden, még több is mint kéne, nem dúskálunk magunktól sok mindent meg vonunk, de a gyerek az első...


nálatok tuti jöhetne a baba, sőt akár 2 is

2011. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk családival 180e ft. lakáshitel mostmár 70e.+ rezsi + kocsi. Hasonló mint az előttem szóló. 2 gyerek van, 4+2 évesek. Nekik mindenük megvan, tény magunknak nem veszünk semmit, de nem is érdekel, ők a lényegek.

Amikor fölmerült legyen e kistesó a fiunknak, nem is gondolkozott rajta a férjem.

Mindenük megvan, elvagyunk. Ha oviba megy addigra remélem találok munkát.

A nagyobb 18 lesz mire lehár a hitel. Remélem akkor már a fizuból és a megmaradt 70ezerből, meg kitudja addigra meddig duzzad, szóval abból már akár fősulit is fizethetünk, remélem!

De boldogok vagyunk! nagyon!

szóval szerintem is fél a párod a gyerekvállalástól, és nem anyagiak miatt.

Valahogy ki kell belőle húzni mi is az igazi ok.

2011. jan. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!