Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 évesek vagyunk párommal és babát szeretnénk de nem tudjuk hogy mondjuk el a szülőknek.az iskolát a munkát a lakást is megtudnánk oldani csak a szülök miadt tartunk
2011. jún. 14. 15:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi vagyok milyen munkátok, lakásotok, egzisztenciátok van, ha még középiskolába jártok. Albérletre és diákmelós jövedelemre nem épeszű döntés gyerekcsinálást alapozni. Még saját magatok ellátására is épp elég, nemhogy egy (vagy két vagy három) babára pluszba. Az pedig nem elég ide, hogy "meg tudnánk oldani". Majd ha már tutira biztosan megoldottátok, akkor kezdjetek el gondolkozni ilyeneken, addig szerintem foglalkozzatok a tényleges dolgotokkal: tanulással!

(Én sem szeretem azt a világot, amibe beleszülettem, sokszor úgy érzem, hogy rossz korba pottyantam, nekem valahol a középkorban lenne a helyem, de ez a világ már nem alkalmas ilyenekre, akármennyire is fáj.)

2011. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem volna babát 18 évesen. Végül 10 évvel később lett, így hozta az élet. Néha úgy érzem, most sem vagyok érett hozzá. Egy gyerek eszméletlen felelősség. Éljetek még egy kicsit, mert lehet most úgy látszik mindent meg lehet oldani a baba mellett is, de nem így van. Amúgy tényleg nem tudom 18 éves fejjel milyen munkátok lehet tanulás mellett, de nem hiszem hogy nagyon biztos, hacsak nem apuci-anyuci vállakozásánál.
2011. jún. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:

Nyugodtan várhatnátok még legalább 1-2-3 évet,hidd el nem késtek le semmiről,és addig is erősödik a pároddal a kapcsolatotok,befejezitek a sulit stb..

nem hinném,hogy jó ötlet egy kamaszkori szerelembe gyereket szülni,úgy,hogy még mindketten suliba jártok.

Persze ez csak egy tanács,nyilván nekem mindegy ,hogy mit tesztek,de szerintem 18 évesen még csak jogilag felnőtt az ember,bárki bármit mond.

2011. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Kérdéseim:

1.) Milyen munkátok van, mit dolgoztok?

2.) 18 évesen h-h saját lakásotok van? HITEL NÉLKÜL!!? Csak azért furcsa mert hiszen tanultok.... Vagy mi az hogy megtudnátok oldani? mit jelent ez nálatok?

3.) Milyen iskolába jártok? Középiskola, főiskola, azon belül esetleg nappali, vagy levelező? (csak mert a 18 éves kor pont a határ, vagy most kezded a fősulit vagy most fejezed be a középsulit).

Ja és nem utolsó sorban ha egyből összejön is -ami 2 esélyes- már 19 éves leszel...


Ne vedd tolakodásnak a kérdéseimet csak olyan keveset írtál magadról, ezeket tudni kéne ahhoz, hogy rendes választ tudjunk nektek adni.


Ha a fentiek mind hibátlanul adottak, akkor hajrá és már csak azt mondjátok el, ha tényleg megfogant a baba! :D

2011. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Én úgy vezettem be a szülőnek , hogy megvan -e még a gyerekkori rácsos ágyam vagy úgy is lehet, megkérdezed , hogy milyen volt az ágyad kiskorodban , mert te is olyat szeretnél a babádnak. Bár én már akkor 23 éves voltam. Szerintem várnotok kellene még egy kicsit , legalább , amíg befejeziktek a suli , nem maradtok le semmiről , még ha huszonévesen szülsz is , akkor is lehet 10 gyereketek is. Addig pedig éljetek egy kicsit még , mert ha már baba lesz le kell mondani minden szórakozásról nagyon sokáig. Van még időtök . Én sem lelkesednék , ha a lányom 18 évesen babát akarna , mert még nem tudja mivel jár , mennyi lemondással stb..
2011. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:
párom díszletkészítő cégnél én meg gyógyfürdőbe mind ketten több mint 100ezret keresünk!úgy van saját lakásunk hogy a szüleimmé volt csak mivel 2 lakásunk van én megkaptam tőlük de ők fizetnek mindent!az meg hogy megtudnánk oldani azt jelenti hogy utánanéztünk mi menyibe kerülne a babának és lenne rá pénzünk!középsuliba járunk mindketten most fogunk végezni utána meg a fősuli csak heti 1 alkalom lenne mindkettőnknek és ara az időre meg rátudnám bízni a nagymamáira vagy a páromra ha nem egy napra esik!az meg hogy éljük még ki magunkat se páromra se rám nem jellemző a bulizás vagy akármi!meg a párom is belement a babába csak fél a szülői véleménytől hogy hogy fognak reagálni!
2011. jún. 16. 12:12
 17/41 anonim ***** válasza:

Ezek a kérdések merültek fel bennem:

-Középiskola mellett,hogy tudtok teljes munkaidőben dolgozni?

-Szüleid fizetnek mindent? A számlákat is?

-Ha szüleid fizetnek mindent ti hova teszitek a fizetéseteket?

-Lenne rá pénzetek. Ez mind szép és jó de gondoltatok a váratlan kiadásokra is?

-Heti egy alkalom lenne a fősuli. Gondolom egész nap. Ha szoptatsz akkor egész nap távol vagy akkor hogy eteted meg a picit?

-Biztos vagy benne, hogy tudnál a pici mellett tanulni? Sokan csinálják így ez igaz, de van aki feladta.


Nem kötekedni akarok, mert a ti döntésetek, de én már 16-17 évesen szerettem volna babát, mégsem szültem. Most 23 évesen vagyok 16 hetes és még nem késtem le semmiről. Tudom, hogy az esküvő nem számít sehova, de mi rendeztünk egy kis esküvőt és utánna kezdtünk bele a babaprojektbe. Én sem vagyok bulizós típus, de egy gyerek rengeteg felelősség, és a várandósság ideje sem piskóta. Mindig mondtam, ha terhes leszek mindent ugyanúgy fogok csinálni mint előtte. Na persze! Reggel nem bírok felkelni, este meg már álmos vagyok, mit este: délután.

Nem bántam volna én sem ha hamarabb szülök, dehát nehezen jött össze a pici (1,5 év), de nem bánom,mert van bőven munkaviszonyom és sikerült olyan helyen elhelyezkednem ahova vissza fognak venni a gyes után. És persze fogok kapni gyedet is.

Ne felejtsd el, hogy ha nem fogsz dolgozni, akkor fizetés (gyes-gyed stb) nem annyi mint eddig.


Nagyon jól gondoljátok meg!!!!

2011. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Sejtettem, hogy valami sinefine van a dologban: szüleid fizetik az ajándék lakás költségeit, miközben nektek is van állítólag szép fizutok. Na, akkor kezdjetek el ti költeni a lakásra. Tartsátok el teljes mértékben magatokat - rezsi, javíttatások, ruhák, ez kell, az kell, étel, kaja, mindennapi dolgok, mint wc-papír, zsebkendő, stb-stb. Majd ha ez sikerül munka, iskola mellett, és még marad is pénzetek, na akkor kezdjetek el azon agyalni, hogy van-e már helye egy babának az életetekben. Addig szerintem semmi értelme, mert nagyon balul is elsülhet ez a dolog.
2011. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:
suliidőbe csak hétvégén de nyáron folyamatosan heti 5 napot!igen ők fizetik a számlákat is!fizetésünket nyári nyaralásra tettük félre eddig de ha jönne a baba akkor persze rá menne és nem a nyaralásra!nem egész napos lenne!addig meg max vagy lefejném előre a tejet vagy akkor tápszert kapna!igen szerencsére nagy az akaraterőm és ha eltervezek valamit azt végbe is viszem!
2011. jún. 16. 15:09
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
nekem 13 hónapos volt a fiam amikor visszamentem a fősuli,fél év után beláttam,hogy a GYEREK nem bírja hogy anya elmegy suliba. az hogy te birni fogod-e az lehet,de annak a kicsinek már a méhedbe vannak érzései( aki kételkedik nézze meg a néma sikoly című abortuszos filmet). bennem kérdésként az is felmerül,hogy mennyi ideje vagytok együtt? ismerek olyat aki már több éve együtt volt a párjával és megszületett a gyerek és ott hagyta. az a gyerek éjszaka felsír,nő a foga felsír éjszaka,3 óránként etetni kell,melled bedurran ha nem eteted 3 óránként a babát.tehát szerintem még nagyon korai. egy gyereknek enni kell mindennap,innia kell,pelenka 2 hetente - havonta, popsitörlő amit folyamatosan venni kell,fürdetők,stb...arról nem beszélve,hogy a munkahelyek nem szeretik a terhes nőket. nem rugnak ki a gyes ideje alatt mert nem tehetik meg,de utána kifognak,ez majdnem fix. amíg a babáddal otthon vagy addig keresnek mást a helyedre,aki mondjuk 50 feletti és mész vissza,és azt mondják,hogy "szia,ki vagy rugva". ne feledd nagyon sok a munkanélküli,senki sem pótolhatatlan,még te sem. és nem a fiatalabbat veszik fel,mert a fiatal még fog szülni,felvesznek egy olyat akinek van gyereke,és már a korából ítélve nem nagyon lesz több gyereke.
2011. jún. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!