Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 évesek vagyunk párommal és babát szeretnénk de nem tudjuk hogy mondjuk el a szülőknek.az iskolát a munkát a lakást is megtudnánk oldani csak a szülök miadt tartunk
2011. jún. 14. 15:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem anno, hogy de jó nekem, hogy keresek és megélek belőle míg a szüleim támogattak..összeköltöztem a párommal, és mikor már nem fizettek semmit, rájöttem, hogy úristen, áramdíj, gázdíj, szemétdíj, net, kaja, meg egyéb nyalánkságok..igaza van annak, aki azt mondja, hogy csináljatok végig egy hónapot úgy, hogy a szülők azt mondják, hogy édes lányom, fizessetek mindent, és rögtön legörbül a szátok, hogy a hóvégén kell állni anya elé, hogy nincs egy 10esed? Lehurroghatsz, de ez tapasztalat..és mi a párom által örökölt házban lakunk, szóval nem is albiban. 18 évesen meg még minek gyerek? hogy 10 év múlva a szemére vethesd, hogy nem tudtál továbbtanulni, vagy szakdogát írni miatta, mert pont akkor jött a foga, vagy lepakolta a fél lakást a földre, bekakilt, és a szakdogaírás helyett őt tetted rendbe meg a lakást? És érettségivel nem tudsz elhelyezkedni, csak egy boltban alkalmi munkavállalóként? Éretlenség úgy gyereket vállalni, hogy nem csináltatok végig pár hónapot a saját keresetből.
2011. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: a kishugom 18, komoly kapcsolatban él, de eszébe sem jutna a gyerek, mert tudja, hogy majd akkor lesz itt az ideje, ha már megáll a SAJÁT lábán, nem anyuka meg apuka fizeti a költségeket.
2011. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
0%

dehát pont azt írja h megáll a lábán! és ha apukáék nem fizetnek később akkor mi van?? amennyit keresnek,abból el lehet tartani a babát és a lakást,mivel h az saját. de ha eddig fizettek,akkor nem hinném h akkor ne adnának,ha jön a baba.


kérdező: ne foglalkozz a sok irigy,rosszmájúval!


sok szerencsét és jó egészséget a babához!!!!!!!

2011. jún. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Jah, hát aki megteheti, hogy anya-apa finanszírozza..nem irigy vagyok,hanem realista :)
2011. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

pont nem vagy realista,hiszen írta h támogatják. az h téged pont akkor hagytak cserben amikor kellett volna,arról meg ő nem tehet. neki tudnak segíteni és ez jó.


és pont h semmit nem kell majd a gyereke szemére vetnie,mert bőven ráér majd lediplomázni. semmivel sincs elkésve.


gyereket viszont szüljön csak,ahogy a szíve diktálja.

2011. jún. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
akkor az az élet rendje, hogy a szülők tartják el a gyerekeket :) értem :) és mindenki sz@r aki a saját lábára áll :)
2011. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
és nem hagytak cserben, hanem a kezembe adták az életem :) de mindegy :) vagyunk egy páran akik önfenntartók, és nem pl az anyuka-apuka által vett kocsit vezetik, stb...:)
2011. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
és mivan, ha neadjisten egyik szülővel történik valami? ki fizeti a számlákat? mindegy, úgyis le leszek oltva, hogy fujj, de irigy vagyok, mert nekik fizetnek mindent :DD
2011. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Én például nem oltalak le, mert teljesen egyetértek veled.:-))Az egy dolog, hogy a szülő támogatja a gyerekeit, és ha megteheti besegít az unoka ellátásába, nevelésébe is. Az egy másik dolog, amikor "becsúszik" a gyerek, és a szülők maguktól(!!) úgy döntenek, hogy ha már így alakult, jöjjön az unoka. Besegítenek, amíg a fiatalok tanulnak, és önálló egzisztenciát teremtenek.

A kérdezőnek pillanatnyilag semmiféle "alapja" nincs a családalapításhoz, a kedvén kívül. A szülei tartják el egy ajándék lakásban, és ha tovább fog tanulni, azt is a szülei fogják finanszírozni. Sőt, ha időzavarba kerül a gyerek, és a tanulás között, szintén csak a szüleire számíthat. Kb gőze nincs sem arról, hogy mennyibe kerül két embernek az önálló élet, sem arról, hogy mennyibe kerül ugyanez egy kisgyerekkel együtt.

Kicsit olyan ez a viselkedés, mint amikor egy kisgyerek elunja a plüssállatkáit, és egy élő kutyust akar játéknak. Hiába mondja neki mindenki, hogy korai még, egy élőlény nem játékszer, felelősséggel, költségekkel jár, addig erőszakoskodik, amíg meg nem kapja.

Senki nem rosszindulatból, vagy irígységből írta azt amit írt, hanem jó szándékból.

2011. jún. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
köszönöm a védelmet, pontosan erre gondoltam én is :)
2011. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!