Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
18 évesek vagyunk párommal és babát szeretnénk de nem tudjuk hogy mondjuk el a szülőknek.az iskolát a munkát a lakást is megtudnánk oldani csak a szülök miadt tartunk
2011. jún. 14. 15:59
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
csak akkor szóljatok ha már terhes vagy és betöltötted a 3. hónapodat.
2011. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
0%

ahogy látom minden adott a babához,úgyhogy hajrá!!! a rosszmájúakkal ne foglalkozzatok. egy gyerek akkor szülessen meg amikor nagyon akarják,ne húzzátok az időt.


nekem 2 van,most jön a 3.,a 2. egyetemet kezdem ősszel,senki sem sérül attól,h néha más vigyáz a agyerekre.


sőt. neki is jobb lesz,meg nektek is.


ne izgulj,hajrá!! én drukkolok!!!


ja,mi úgy vállaltunk gyerekeket,h semmink se volt,albérletből mentünk hiteles lakásba,a bútorok is hitelből vannak mert senki nem tudott anyagilag segíteni,de a babákra vigyáznak ha kell,és az i nagyon jó!


ti sokkal előrébb vagytok 18 évesn mint én 33 évesen,úgyhogy HAJRÁ!!!!


nagyon szerencsés lesz a babátok,mert már most ennyire szeretitek :)


a szülőkkel ne foglalkozzatok,és ha adhatok tanácsot,csak akkor mondjátok meg amikor terhes vagy és betöltötted a 12 hetet.


sztem ha adtak nektek lakást,fizetik is,az azt jelenti h támogatnak titeket erkölcsileg, érzelmileg is, elismerik a szerelmeteket,és h felnőttek vagytok,biztosan boldogok lesznek egy kisunokától

2011. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
köszi szépen hát igen nem a legjobb hogy csak támadást kapok hogy felelőtlenség stb!remélem hogy összejön a baba és akkor párom se fog a szülök miadt aggódni!
2011. jún. 16. 15:40
 24/41 anonim ***** válasza:

Én is szerettem volna 18 évesen babát, szintén dolgoztam a gimnázium mellett, a párom is, bár nekünk nem volt meg az a szülői háttér, ami a ti esetetekben.

Akkor ez nem jött össze, egyetemre mentünk, még egy évünk van hátra a befejezéséig, utána pedig megpróbálkozunk ismét. Ez csak a saját helyzetemhez fűződő gondolat- én kicsit örülök neki, hogy így alakult, érettebben, felelősségteljesebben tudunk majd babát nevelni. De természetesen ez a ti döntésetek, ha stabil a kapcsolatotok és biztos vagy benne, hogy nem maradsz egyedül a picivel, akkor hajrá. ( De azért tudd, hogy bármekkora is a szerelem ez sajnos-nem csak ilyen fiatal korban-benne van a pakliban)

2011. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

áruld már el hogy hogyan keresel 100ezret tanlás mellett. ja hogy nyáron? azaz nyári munka! az nem olyan mint 12 hónapot végig dolgozni!



adom azt a véleményt, hogy előbb próbáljátok meg magatokat eltartani! ne anyuci apuci tartsa el az ajándék lakást! ha ez megy rezsi, telefonszámla, kaja, innivaló, wc-papír, zsepi, ruha... és marad pénzetek, akkor hajrá!...


hallgass a tapasztaltabbakra!


ja és régen valóban 18 évesen már akár szültek a nők, de akkor már akkor szakmájuk, munkájuk volt, amivel tudtak mihez kezdeni... meg akkor már férjhez mentek. mostmár egy középiskolai érettségivel semmire nem megy az ember... haladunk a korral.

2011. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:47

Én is ilyesmit akartam írni, hogy hétvégenként diákmunkával lehetetlen 100eFT-ot keresni, nem hogy a felett. Nyáron még csak-csak, de az a 3 hónap.

Csatlakozom a többiekhez, majd ha ti fizetitek rezsit mindent és megéltek akkor jöhet a baba.


Véletlenül nem a szüleitek cégénél/vállalkozásában dolgoztok?

2011. jún. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
nem!csak ismeretség által lett szerezve!
2011. jún. 16. 15:56
 28/41 anonim ***** válasza:
Lényegen nem változtat, majd ha saját magatokat el/fenn tudjátok tartani, akkor el lehet kezdeni gondolkozni egy plusz életről. Addig ne!
2011. jún. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

Most már volt helyeslés, volt ledorongolás, bíztatás és lebeszélés. Mivel mindketten nagykorúak vagytok, valójában akkor, és oda csináltok, szültök gyereket, ahova akartok. Nem kell megbeszélni senkivel, nem kell engedélyt kérnetek senkitől.

De éppen te írtad le a kérdésedben, hogy tartotok a szülőktől. Ugyan miért? Valószínűleg azért, mert akármilyen önállónak, és felnőttnek állítod be magatokat, te is tudod, hogy nélkülük éhen halnátok. Kétségtelen, hogy az átlagos fiataloknál jobb helyzetből indultok, mert nem kell lakásra gyűjtögetni. Klassz, hogy komolyan tervezitek a jövőtöket, és az is, hogy bár nem szorulnátok rá, igyekeztek önálló keresethez is jutni.

Csakhogy a szülők fizetik minden kiadásotokat, - egyebek között azt a lakást is, ahol papás-mamást szeretnétek játszani egymással.

A szülők fogják fizetni a továbbtanulásodat, ők fognak vigyázni a gyereketekre.

És ha ők azt mondják, hogy: "Köszi édes lányom, nem akarunk plusz terheket vállalni magunkra. Majd akkor jöjjön az unoka, ha el is tudjátok tartani az első darab pelenka megvásárlásától kezdve..." akkor a te "tini-mamis" álmaid kártyavárként fognak összeomlani.

Ahogy a válaszaidat elnéztem; ha egyszer elhatároztad, hogy te gyereket akarsz MOST, ha a fene fenét eszik is, akkor az a gyerek meg is lesz csinálva, és meg is lesz szülve. Feleslegesen nehezíted meg a saját közös életeteket, és a kettőtök életkezdését, aminek inkább a továbbtanulásról, mint a büfiztetésről kellene szólnia. És feleslegesen nehezíted meg a szüleid dolgát azzal, hogy ti életre hívtok egy gyereket, ők meg eltarthatnak majd benneteket.

Akármilyen szép is az anyaság iránti vágy, ez amit szeretnél nem korrekt eljárás.

2011. jún. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Felnőttek vagytok nincs szükségetek engedélyre főleg ha megvannak a megfelelő körülmények. De ez egy életre szóló döntés amit ha megléptek már nem lehet vissza csinálni éppen ezért előtte még beszéljétek át hogy teljesen biztosak legyetek abban hogy ezt szeretnétek. Mert ez nem olyan dolog amit meg lehet unni egy gyerek felnevelése hatalmas felelősséggel jár éppen ezért kell nagyon megfontolni az ilyesmit. Hogy teljesen biztosak legyetek ebben.
2011. jún. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!