Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudtátok, hogy készen...

Honnan tudtátok, hogy készen álltok az anyaságra?

Figyelt kérdés
Én 23 éves vagyok és amióta az eszemet tudom szeretnék gyereket, most mégis felmerült bennem, hogy mi van ha mégsem állok készen rá? Sokat lustálkodom, nemrég költöztem el otthonról és a párommal albérletben lakunk távol a szülővárosomtól. Élvezem a szabadságot, de a házimunkával hadilábon állok. Képes vagyok befeküdni laptopozni a kupi közepére és egész nap csak enni állok fel (főleg amióta nem dolgozom, a munkakeresésem sem olyan intenzív, mint kellene). Persze van amikor megemberelem magam és akkor viszont kitartóan csinálok mindent. Elég önzőnek gondolom magam, de érdekes módon, ha a testvéremről vagy édesanyámról van szó, sosem gondolok magamra. Mikor otthon laktam is képes lettem volna napokig a szobámban gubbasztani, ha anya nem rugdosott volna ki, utána már mindig csináltam, amit kellett, de amióta nem is noszogat senki, nagyon elkényelmesedtem. Szóval ezek miatt jutott eszembe, hogy nekem nem biztos, hogy való lenne egy gyerek, bármennyire szeretnék is. Például nem tudom elképzelni, hogy minden egy kisember körül forogjon itthon, még ha az enyém is. Ti hogy voltatok ezzel? Mikor éreztétek először, hogy na MOST már készen állok az anyaságra? És mi történt miután megszületett a baba? Én mindezek ellenére nagyon vágyok egy picurra.:)
2011. aug. 12. 17:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az összes választ, de ne aggódj, a hormonok megoldanak mindent. :)
2011. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
70%

Az a válaszoló, aki először nem örült a babának, szerintem semmi rosszat nem írt. Nekem szimpatikus volt. Ha anya leszek, én is hasonló leszek. Már most érzem ezeket a vegyes érzéseket. Egyrészt abszolút nem vagyok oda a kisbabákért, szerintem egy kiskutya sokkal édesebb. Mégis, mióta felmerült a lehetősége hogy teherbe estem (valószínű nem), megbabonázva bámulom a netes ultrahangos fotókat. Most már el tudom képzelni, milyen lehet megpillantani a sajátodat. Mégis bennem van a rossz érzés, ha arra gondolok, hogy a mindennél jobban imádott kutyusomat nem vehetem majd annyit a karomba, ha már gyerekem lesz. Néha olyan erős ez az érzés, hogy simán kimondom: teljes az életem gyerek nélkül, de a kutyám nélkül nem az.

Na most én is megbotránkoztattam másokat. Hogy tetőzzem, nem vagyok tisztaságmániás, inkább társasjátékozom egy jót esténként a párommal, és tőlem 2 napig is ott állhat a mosogatnivaló, ha kilátás van egy jó kis játékra. Szerintem ezt nem csak a párom, hanem a gyerekem is jobban fogja értékelni, mint ha enni lehetne a padlóról.

2011. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%

Én a 12-ei 18:49-es vagyok, aki megbotránkoztatott válaszával egy másik válaszolót.

Köszönöm a többieknek, jó érzés, hogy "megvédtek", és leírtátok a Ti érzéseiteket ugyanolyan öszintén!

A Kérdezőnek is köszönet a kérdésért, az elgondolkodtató téma felvetéséért, most már biztosan Te is tudod a választ kérdésedre, és biztosan nagy hasznát is veszed annak, amit mi ide leirtunk :)

Most már nincs olyan lelkiismeret-furdalásom és nem érzem magam olyan gonosz némbernek mint az első reakciók után. :)

2011. aug. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Igen, valóban megkaptam a választ a kérdésemre és úgy gondolom, hogy jó anya leszek, mert imádni fogom a gyerekemet!:) Köszönöm mindenkinek a válaszát és egészséges hosszú életet kívánok a gyermekeiteknek!:)
2011. aug. 20. 16:39
 25/27 anonim ***** válasza:
43%
én a másik oldalt erősíteném.Nem értek egyet azokkal,aki azt a válaszolót védik aki olyan stílusban írt a saját várandóságáról,hogy csak NA! Egyébként a kérdés az volt:honnan tudjátok,hogy készen álltok rá?" Erre olyan miért ír be,aki nem is tervezte a babát? Arra persze nem lehet felkészülni és az érzések is mások (de azért nem hiszem,hogy sok nő "kihányni szeretné a babáját"! Mindenkinek fel kell dolgozni,mert ez egy életre szóló feladat és talán nincs is teljes bizonyosság arra,mikor állunk készen.Egy biztos,hogy vágysz a babára és úgy érzed hiányzik egy baba az életedből az talán ezt jelentheti! Fontos a lelki kapcsolatod a babával,olyan könyvet minősített valaki,ami nem a gyereknevelésről szól,hanem az anya-baba kapcsolatról!Szerintem nem bírálandó az az édesanya,aki többet foglalkozik a gyermekével!
2011. aug. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem attól lesz valaki jó anya, mert úgy várja a gyerekét, ahogy az a "nagy könyvben" meg van írva. Az később dől el.
2011. aug. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyi, hogy engem baromira nem izgat, és nem is emlékszem rá, hogy anyukám az elejétől fogva örült vagy csak 1-2 hónap múlva tudott örömmel gondolni a terhességére (bár tudom, hogy akartak apuval....stb.). Viszont jó lett volna, ha gyerekkoromban vele tudtam volna megbeszélni a legfontosabb dolgaimat és nem a nagymamámmal, és tőle kapom meg az első melltartómat és nem a keresztanyámtól, és ha egyszer az életben csináltunk volna egy közös programot, csak ők, a tesóm és én. SOHA nem került erre sor, ez azért nem kis szülői teljesítmény. DE! Rend volt, meg volt főzve, ki volt mosva, ennek ellenére szerettek minket, és én is szeretem a szüleimet. Csodálatos nagyszülők ma már, de a szülőségben megbuktak és ezt tudják ők is. Nem igazán érdekel, hogy hogyan várt az első 3 hónapban az édesanyám. Azt tudom, hogy a világon mindennél jobban szeret minket a tesómmal, és mégis elcseszték a gyerekkorunkat. Na ez sokkal emlékezetesebb egy gyerek számára. Én magam egészséges lelkületű vagyok, bármikor számíthat rám a fiam és majdan a lányom is, és tudom mit ne tegyek ahhoz, hogy olyan gyerekkoruk legyen, mint nekem. A könyv pedig hiába mondja meg hogyan kell érezned. Erre nincs recept. Nincs két egyforma ember. Van akinek előbb, van akinek később esik le a tantusz.
2011. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!