Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ki nem várja március 17-18-ra?

Ki nem várja március 17-18-ra?

Figyelt kérdés

Nekem a peteérésem március 2-3 körül volt. :)

Ki nem várja jövőhét hétvégére? Öntsünk egymásba lelket, ki hogy viseli a várakozást?:)


2012. márc. 9. 10:35
 301/352 anonim ***** válasza:
A cickafark nekem nem kell,mert a ciklusom pontos,viszont érdekelne ez a palástfű-barátcserje dolog,hogy csinálod:))Elmondanád,hogy szeded vagy iszod?
2012. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 302/352 A kérdező kommentje:

Én sem próbáltam még, most kezdem el :) személyes tapasztalatokat olvastam itt a gyakorin, meg a neten:

Palástfű:

A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. A sárgatest elégtelenség és a beágyazódás javításán túl nagyon jó vetélések elkerülésére. Egészen a 12. hétig szabad szedni. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására. # általános segítség nőgyógyászati problémák esetén

# erősíti a méhet: ha már volt vetélésed, a következő várandósságod előtt érdemes lehet egy kúrát végigcsinálnod

# segít a menstruációs zavarok megszüntetésében

# segít a méhnyálkahártya felépítésében, „vastagításában”

# megszünteti a fehérfolyást


A barátcserjéről pedig:

Serkenti a női nemi hormonjaink termelődését. Szabályozza a hormonháztartást, javítja a menstruációt megelőző tüneteket: azaz csökkenti a mellfeszülést, az idegességet (amelyet sajnos nagyobb részt a családtagjainkon töltünk ki), a fejfájást, vizesedést, és az ilyenkor megjelenő pattanásaink számát.

Bár nincs hormontartalma, mégis hatást gyakorol a hormonműködésre, különösen az LH-hormon termelésére. Az agyalapi mirigyet „dolgoztatja meg”, így több LH-hormon termelődik. Hála az LH-hormonnak, a progeszteron (sárgatest-hormon) szint is nő a szervezetben, így menstruációs problémák esetén elsősorban azoknak ajánlott, akik elégtelen progeszteron szinttel küzdenek. Emellett a prolaktin-szintet is csökkenti.

A progeszteron-szint a várandósság szempontjából nagyon fontos. A progeszteron hormon teszi alkalmassá a méhed nyálkahártyáját a kisbabád befogadására. Ha nem jön létre a terhesség, egy idő után a sárgatest elsorvad, és megérkezik a nem várt „vendég”: a menstruáció. Nagyon leegyszerűsítve tehát a megemelkedett progeszteron szint a beágyazódást, és a kisbaba megtartását segíti elő.


Ezeket írják róla :) Nagyon sokat olvasgattam, és én kipróbálom, hátha...:9

2012. márc. 21. 14:49
 303/352 anonim ***** válasza:
szted együtt a kettőt lehet szedni vagy inni?mármint a palástfüvet és a barátcserjét?nem ám üti egymást a kettő....
2012. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 304/352 A kérdező kommentje:

Nem, ezt még a net is igy irja! Hogy cicka-palástfű és barátcserje.

De keress rá itt a gyakorin, nagyon sokan írják, hogy szedték. Vannak saját tapasztalatok :))

2012. márc. 21. 21:05
 305/352 anonim ***** válasza:
megnézem,köszi szépen azért:)Végülis veszteni nem vesztünk vele és hátha:)))
2012. márc. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 306/352 anonim ***** válasza:
Sziasztok lányok! Én holnapra nem várom! Hétfőn volt egy kis rózsaszínezésem-barnázásom, azóta semmi! A reggeli hőm 37. Megjön érzésem van, nézegetem a bugyim, de semmi!!! :) Szerintetek? Reménykedhetek?
2012. márc. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 307/352 A kérdező kommentje:

Én még nem tudok saját véleményt mondani, mert nem voltam még terhes sajnos :( Reméljük hamarosan az leszek :))) meg mindenki más is, aki szeretne :)

De! Mindenki akinek babucija van, azt írja, hogy már pár nappal előtte érezte a mindjárt megjön dolgot, és végülis nem jött meg. Szerintem reménykedhetsz! :)))

nekem pl most ebben a hónapban nem sikerült és megjött és én egyáltalán nem éreztem úgy, hogy megjönne, csak éjszaka és reggelre megjött. Szóval ha napokkal előtte érzed az nagyon jó jel, én úgy gondolom!!!!! :))))

2012. márc. 22. 12:14
 308/352 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Köszönöm a biztatást!!! :

Hétfőn akarok tesztelni, ha addig nem jön meg! Remélem nem fog!!! :)

2012. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 309/352 ringlet válasza:
Próbáljátok ki a Mastodynon cseppeket. Homeopátiás szer. Én most kaptam a nőgyógyászomtól. Állítólag gyönyörűen rendbe teszi a ciklust.
2012. márc. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 310/352 A kérdező kommentje:

Szia!

Én is most fogok barátcserjét tartalmazó valamit venni :) Megnézem mi van a gyógyszertárban :) A teák mellé megpróbálom, remélem nekem is segít.

Nem baj, ha nem a ciklusom első napján kezdem el szedni, hanem csak a 7-en?

2012. márc. 24. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!