Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rettegek a terhességi hányinge...

Rettegek a terhességi hányingertől! Hogy győzhetném le az emetofóbiámat?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hallottatok-e erről a betegségről: emetofóbia.Ez a hányástól való pánikszerű félelem.Mint pl a pókfóbia,vagy a bezártságtól való félelem.Ha kicsit émelygek is kétségbe tudok esni,és emiatt szorongás is kialakult nálam.Viszont szeretnék kisbabát,24 éves vagyok.De rettenetesen félek,mi lesz,ha hánynom kell,azt szerintem túl sem élném.Anyukám,nagymamám is végighányták a 9 hónapot és azt hallottam,hogy a vékony testalkatúak és az alacsony fájdalom küszöbbel bíró nőknél gyakrabban jelentkezik a hányás terhesség alatt. Hogy tudnám legyőzni ezt? Ne nevessetek ki légyszi,mert szörnyű érzés!

2012. szept. 29. 15:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom milyen mértékű ez a fóbiád. De ha a minden napi életed is befolyásolja akkor szakemberhez kellene fordulnod.

Viszont arra ne alapozzál, hogy a családodban anyud és a nagymamád végig hányta a terhességed és akkor tutira te is.

Ezt hogy jöttél rá erre, hogy ilyen félelmeid vannak? Egy orvos diagnosztizálta vagy te magad mondod ezt a fóbiát a neten való olvasgatás után?

Az én családomba is a női ágon ugyan ez volt a szitú, nekem meg semmi bajom nem volt. A kilenc hónap alatt csak 1x hánytam.

2012. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Babeli Zurzavar ***** válasza:

en alacsony vagyok, vekonyan estem teherbe, a fajdalomkuszobom megbukik a hajam fesulesenel,de 2alkalmat leszamitva nem is emelyegtem! az a 2 alkalom is a vervetel elotti nem eveses de fogmosasos reggelen volt.

talan Neked is ilyen szerencsed lesz.

egyebkent kineziologushoz nem fordultal a problemaddal? talan egy probat a baba elott megerne.

2012. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Tudod nálunk (kisváros) a pszichológus azt sem tudja,hogy létezik ilyen fóbia.Aztán egyszer a neten nézelődtem és rábukkantam egy ilyen cikkre,hogy ez betegség és nem gyógyítható,csak szinten tartható.tudom,nem kéne magamat diagnosztizálnom,de minden jel erre utal és meglepődtem,hogy más is van így.Szóval nálam ez annyira elfajult már,hogy ha olyat eszek és émelygek,nyugtatót kell bevennem,mert rámjön egy szorongásos állapot,hogy Úr Isten csak ne hányjak,mi lesz ha hánynom kell,stb. 3 éve hánytam utoljára,akkor gyomorrontás miatt.Lelkileg úgy megviselt az,hogy hánynom kellett,hogy lefogytam 10 kilót,tönkrement a párkapcsolatom és mégjobban el kezdtem rettegni a hányástól.Ezt talán meg sem érti az,aki nem szenved ebben.És ha csak párszor kéne is hánynom terhesség alatt,hát nem tudom,de talán kis túlzással bele is halnék.Megmondom őszintén,ez az egy dolog,ami visszatart attól,hogy babát vállaljunk!
2012. szept. 29. 15:30
 4/28 A kérdező kommentje:
Igazából pánikbeteg is vagyok,ez pedig bizonyított is.Voltam természetgyógyásznál ezzel a hányás-fóbiámmal aki hallott róla /nem úgy,mint a pszichológus/ és mondott akupresszúrás vagy milyen pontokat,amiket masszírozni kell,ha jön a rosszullét meg a pánikroham ami vele jár.De nem segít.Nyugtatót veszek be,az szokott segíteni,de ha terhes lennék,nem mérgezhetném nyugtatókkal a szervezetem.Annyira rettegek.A 3 évvel ezelőtti hányásom után kellett 5 (!!!!!)hónap mire helyrejöttem és kicsit hízni is tudtam.Szóval ez nem csak hiszti,ez betegség!
2012. szept. 29. 15:33
 5/28 Babeli Zurzavar ***** válasza:
direkt nem termeszetgyogyaszt hanem koneziologust mondtam. van az ismeretsegi korben fobias es panik beteg akinek gyokeresen valtoztatta az eletet.
2012. szept. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
15:41! És ő tud segíteni? Nem tudom egyébként,mit csinál egy kineziológus,vagy hogy milyen praktikákat alkalmaz.Sosem jártam még ilyen helyen.De meg lehet ebből végleg gyógyulni,vagy hát én nem is tudom,lehet sosem merek gyereket vállalni,és ez eléggé elszomorító és szánalmas is a részemről tudom,de komolyan rettegek ls ver a víz is ha csak rá gondolok :(.
2012. szept. 29. 15:45
 7/28 Babeli Zurzavar ***** válasza:

www.harmonet.hu/ezoteria/58713-szabaduljunk-meg-felelmeinktol-kineziologiaval.html


biztos hogy segit, ha eleg befogado vagy, es megAKARSZ gyogyulni. keress a kornyezetedben kineziologust, es gyogyulj meg!!

2012. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon kedves vagy :)!
2012. szept. 29. 16:07
 9/28 anonim ***** válasza:
Szia! Èn is pánikbeteg vagyok, és kiskorom òta rettegek a hànyástòl. Nem vagy egyedűl :(
2012. szept. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Utolsó! És sikerült valamit vagy magad vagy a dokiddal kitalálni ami segít??????El vagyok már keseredve.
2012. szept. 29. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!