Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rettegek a terhességi hányinge...

Rettegek a terhességi hányingertől! Hogy győzhetném le az emetofóbiámat?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hallottatok-e erről a betegségről: emetofóbia.Ez a hányástól való pánikszerű félelem.Mint pl a pókfóbia,vagy a bezártságtól való félelem.Ha kicsit émelygek is kétségbe tudok esni,és emiatt szorongás is kialakult nálam.Viszont szeretnék kisbabát,24 éves vagyok.De rettenetesen félek,mi lesz,ha hánynom kell,azt szerintem túl sem élném.Anyukám,nagymamám is végighányták a 9 hónapot és azt hallottam,hogy a vékony testalkatúak és az alacsony fájdalom küszöbbel bíró nőknél gyakrabban jelentkezik a hányás terhesség alatt. Hogy tudnám legyőzni ezt? Ne nevessetek ki légyszi,mert szörnyű érzés!

2012. szept. 29. 15:08
1 2 3
 11/28 anonim válasza:
Szia! Én is emetofóbiában szenvedek, de szerencsére azért az én esetem nem ilyen súlyos! Próbálj úgy gondolni az egészre hogyha kiakar jönni úgyis kijön! Én is mindig ezzel nyugtatom magam, szerencsére én azért annyira nem pánikolok be h nyugtatót kelljen szednem!!! Le lehet győzni ezt az egészet, valakinek sikerült is már, de sajna nemtudom kinek, itt olvastaam... Fel a fejjel, a terhesség még akkor is szép időszak ha hánynod! És szerintem egy idő után meg is fogod szokni, csak az első pár hányás fog megviselni! Én nagyon szurkolok neked h minden rendben legyen! :)
2012. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Sajnos utolsó,nem nyugtattál meg! Tegnap is pl túl sok zsíros kaját ettem és fájt a nyomrom,be is kellett vennem 2 szem nyugtatót mert rámtört a pánik.Ez azt hiszem hozzáértő szakember nélkül magától nem jön helyre!
2012. szept. 30. 10:51
 13/28 anonim ***** válasza:

Szia!


Első válaszoló vagyok és egészségügyben dolgozom.

Szóval az én meglátásom, hogy neked nem a hányástól való fóbiád a legnagyobb gond, hanem amit írtál, hogy pánik beteg vagy. Ha ez így van akkor azt kellene kezelni és nem saját magad diagnosztizálni.

Ez nagyon nem jó így. Nem mondom azt, hogy hisztizel de szerintem nem kellene a netet böngészve diagnózisokat állítani, ha te nem értesz hozzá. Mondok neked egy példát volt olyan, hogy volt köztes vérzésem két ciklusom között és a net a keresőbe amikor beírtam ezt a tünetet az első 3 helyre halálos betegséget dobott ki. Holott semmi bajpon nem volt csak a szoptatás miatt borult fel a hormon háztartásom.

Másrészt a pánik betegség amúgy is okozhat fizikai tüneteket amiket te így élsz meg. Keres minden félképpen szakembert. Szerintem ez hogy kisvárosban élsz az nem lehet akadály. Tessék akkor máshová menni, főleg ha a saját illetve a később vallanál jövendőbeli gyermeked egészsége a tét.

2012. szept. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim válasza:
Ne hagyd h elrontsa ez az egész életedet! Küzdj értee!!! Tudom, hogy nehéz, én is sokszor este úgy feküdtem le h de jóó ezt a napot is túléltem hányinger hányás nélkül!! Ha nem akarod leküzdeni sose fogod!!! Szerintem ez az egész az agyban dől el!!!!
2012. szept. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Igen,most is járok orvoshoz,de hiába ír fel ilyen-olyan gyógyszereket a pánikbetegségemre a hányásfóbiám megmarad.Azt hittem én is hogy ez nem betegség és csak én vagyok hisztis,de mikor olvastam ugyanilyen tünetekkel író embereket,akik nevén nevezték a dolgot akkor rájöttem mi LEHET a bajom.De az itteni doki nem is érti mit magyarázok,ha felhozom a témát.egyedül a természetgyógyász értette,miről beszélek,de arra nincs pénzem,mert drága.és a magándoki is az és most jelenleg nem engedhetem meg magamnak. és szerintem egyáltalán nem normális hogy hónapok kellenek mire egy hányás után helyrejövök.
2012. szept. 30. 10:59
 16/28 A kérdező kommentje:
gondoltam már valami agykontroll tanfolyamra is ,meg én hiszek a vonzás törvényében és ha nagyritkán sikerül a figyelmem elterleni vagy azt mondogatom,hogy jól vagyok,semmi gond,jól érzem magam,nem lehet semmi probléma akkor segít is,de vannak szituk,mikor rámtör a pánik és bármit megtennék azért,csakhogy ki ne jöjjön belőlem amit megettem.és ami a legrosszabb,hogyha valaki beteg itthon és hány,képtelen vagyok rajta segíteni.rettegek a hangtól,a látványtól és bár rosszul nem leszek tőle de nem bírom nézni,ha valaki hány és szenved!
2012. szept. 30. 11:02
 17/28 anonim ***** válasza:

Kérdező nem teljesen értettél meg. Akkor megpróbálom elmagyarázni.

Szrinte a hányástól való félelmed egy "társ" betegség.

Ez azt jelenti, hogy nem az a legnagyobb bajod (persze tudom, hogy nagy probléma, hogy ennyire rettegsz ettől) hogy a hányástól rettegsz, hanem a pánik betegséged.

Előbb azt kellene rendbe hozni és csak utána a másikat.

Mert a hányástól való fóbiádat hiába kezelik, ha az alap dolog ami kiváltotta megmarad.

Példál mondok nekd valamit. Egy magas vérnyomással küzdő embernél ki kell deríteni miért maga. Mert nem mindegy, hogy az erei meszesedtek el vagy a veséjével van a gond. Mind két esetben kezelik a vérnyomást vérnyomás csökkentőkkel, de ha a fő problémát például a vesebetegséget nem kezelik akkor az mit sem ér, ha lejjebb viszik a vérnyomást, mert attól az alap probléma megmaradt.

Remélem így már világosabb, hogy mire gondoltam. Nem hisztisnek gondollak félre ne értsél csak segíteni próbálok.

2012. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Értettem elsőre is.De szerintem meg a pánikbetegségem a hányástól való félés miatt alakult ki.Nem jön a pánik és hányingerem lesz,hanem jön a hányinger és bepánikolok.Semmi máskor nem pánikolok,csak ha émelygek!
2012. szept. 30. 11:15
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagy egyedül én is ugyan ezzel küszködök.Ha már kicsit is hányingerem van bepánikolok egyből.A buszon is mindig rám jön a szorongás de arra már van megoldásom a könyvolvasás :) Ha rám jön valami miatt a hányinger ( amit legtöbbször magamnak generál az agyam) akkor elkezdek rágózni és nekem az segíteni szokott.A hányástól nagyon félek nem bírom elviselni.Ha elkapott valaki valamilyen hányós betegséget közelébe sem tudok menni és állandóan kézfertőtlenítővel tisztítom a kezeimet.Teljesen átérzem a helyzeted.

2012. szept. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Én sem megyek olyan emberek közelébe plusz napokig görcsölök h ki ne jöjjön rajtam a betegség.tojást nem eszek,mert mi van ha szalmonellás és hányni fogok. nagyon durva sajna.
2012. szept. 30. 12:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!