Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rettegek a terhességi hányinge...

Rettegek a terhességi hányingertől! Hogy győzhetném le az emetofóbiámat?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hallottatok-e erről a betegségről: emetofóbia.Ez a hányástól való pánikszerű félelem.Mint pl a pókfóbia,vagy a bezártságtól való félelem.Ha kicsit émelygek is kétségbe tudok esni,és emiatt szorongás is kialakult nálam.Viszont szeretnék kisbabát,24 éves vagyok.De rettenetesen félek,mi lesz,ha hánynom kell,azt szerintem túl sem élném.Anyukám,nagymamám is végighányták a 9 hónapot és azt hallottam,hogy a vékony testalkatúak és az alacsony fájdalom küszöbbel bíró nőknél gyakrabban jelentkezik a hányás terhesség alatt. Hogy tudnám legyőzni ezt? Ne nevessetek ki légyszi,mert szörnyű érzés!

2012. szept. 29. 15:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez nekem is.Szavatossági időt nézek mindig.Tejterméket kerülöm ami hamar romlik.Attól félek mindig,hogy elkapom a betegséget és olyan helyen jön ki rajtam ahol nem tudok vele mit kezdeni.Mindig van zacskó a táskámban,teljesen megszabja az életemet ez a rettegés.
2012. szept. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

pont igy vagyok én is.olyan dilijeim vannak olyan 14 éves koromtól,h viz,"hányósszatyor",cukorka v vmi mindig van nálam.évekig vödörrel az ágy mellett aludtam.daedalon,b6 mindig volt készleten.(egyébként lekopogom de kb 10évesen hánytam utoljára)

terhes lettem...ajjajjj mondom na most mi lesz.jött a régi szokás.b6,viz,vödör,keksz,törölköző,zsepi az ágy mellett és a rettegés...heteken keresztül..és akkor ért a legnagyobb meglepetés.egyszer sem hánytam.napközben ha sokat ettem kicsit émelyegtem,de abszolút nem volt vészes.

úgyhogy én ezt megúsztam,szurkolok neked is.(ja és az új parám,h állitólag a vajúdás alatt is szoktak hányni.hurrá!!!!

29hkm

2013. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A vékony testalkat semmit nem befolyásol. Én 168 cm és 47 kiló voltam terhesség előtt és semmi hányingerem, semmi rosszullétem nem volt. Végig imádtam a terhességet. Az utolsó 1 hónapban égett a gyomrom és akkor eléggé vizesedtem de ennyi.

Nem lehet tudni, hogy nálad mit hoz ki. Fordulj esetleg szakemberhez, hátha az segít.

2013. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
Szerintem csak az hányja végig a babavárást aki nem érzi áldott állapotnak,hanem inkább tehernek.Miért parázol olyanon amibe még benne se vagyok.Keresd meg a Csernust:)
2014. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég érdekes meglátás, kedves utolsó. 2 év után sikerült végre a csoda, várandós lettem a kisfiammal. Na ami az 5. héttől jött, senkinek sem kivánom. Vajaskenyér teával, ezen éltem az első 4 hónapban. Se édesség, se gyümölcs, se hús, semmi kedvenc étel. Nekem aztán nem teher volt a kisfiam, hanem ajándék, szóval nem igazán lehet általánosítani a véleményed alapján.

Kérdező, van azóta kisbabád? Sikerült megbirkózni valamilyen szinten a problémáddal?

2014. febr. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Nem tudom azota mi tortent de en most vagyok a terhesseg elejen szinten hanyas fobiaval es panikbetegseggel. Az elejen nagyon rossz volt az elso 1-2 hanyinger meg neha meg most is eluralkodik rajtam a panik de mar rajottem semmi ertelme. Neha en magam nyulok le hogy inkabb jojjon ki (bar csak oklendezek).

Egy ido utan annyira azt akarod hogy a babaval minden rendben legyen nem fog erdekelni!

Sok szerencset☺️

2021. jan. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Szeintem itt két út van: vagy úrrá leszel a félelmeden (pl. azt mondod, hogy ez kevés kellemetlenség a későbbi örömhöz képest), vagy szimplán lemondasz a gyerekvállalásról.
2023. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Ismerős a helyzet. Mai napig él bennem a kép, amikor én 10 év körül lehettem a kisebbik unokatestvérem 3 körül, és el kezdett öklendezni. Én rohantam ki a szobából. Nem történt semmi, csak egy hajszál ment a szájába nem is hányt csak öklendezett. Nyilván utána szülők számon kértek mi volt ez. Akkor nem tudtam rá választ adni. Én magam még nagyon kisgyerekként hánytam utoljára, mikor nem tudtam kontrollálni, jött és kész. Mióta érzem hogy jönne azóta nem megy. Volt egy hányás hasmenéses vírusom, amikor 4 órát ültem a WC felett vizet kortyolva és nem hagytam, hogy ki jöjjön. Egy időben ez a félelem annyira eluralkodott rajtam, hogy folyamatosan rosszul voltam, fájt a gyomrom hányingerem volt. El vittek minden féle orvosi vizsgálatra nem találtak semmit. Idővel elkezdtem elterelni a figyelmem, nem gondoltam arra mi lesz ha valaki hány, mi lesz ha olyat eszek, stb. És miután ezt a folyamatos stresszt sikerült le győzni elmúlt az állandó rosszullét is. Azóta volt egy ételmérgezésem amit hasmenéssel, meg gyomorpanaszokkal 2 nap alatt át vészeltem. vendéglátásban dolgozom néha egy esküvő alatt rettegek, nehogy valaki a pult elé hányjon, vagy az étterembe, de nálam ilyen még nem történt csak kollégánál. Nálam mást hánytak teli, de akkor a közelébe se mentem annak a helynek. Folyamatosan "edzem" magam. Idáig a látványát se bírtam el viselni. Most ha az utcán meg látom, már csak undorodom kicsit össze rándul a gyomrom, de tovább tudom menni és a gondolataim el terhelve nem lesz gond belőle. Jelenleg most a filmekbe történő hányást próbálom meg szokni. Muszáj segítenem magamon, mert egy év múlva már mi is tervezzük a baba projektet. És azt már hiába beszéltük meg férjemmel, hogy büfiztetés, hányás takarítás, betegség alatt otthon maradás az ő reszortja lesz, a terhességi rosszullétet nem tudja át vállalni tőlem. Azzal nekem kell szembe néznem. Néha el uralkodik rajtam, hogy valyon mi lesz, de nyugtatom magam, hogy van dedalon, B6 és úgyse fogok tudni hányni. Nehéz ezzel a mindennapi élet, de csak akkor lesz változás, ha teszel érte. Nekem az egész tini korom maradt ki miatta. Soha nem jártam bulizni, bandázni mert féltem mi lesz ha valaki hányni fog. Mostmár próbálkozok. Első első buliba pánik rohamot kaptam a sok részeg ember miatt, de egy olyan szerető és támogató közegbe kerültem be, hogy miután meg történt egy kört formáltak körém hogy védjenek. Nagyon sokat segít, hogy ott vannak melletted tudják és értik is mi a bajod, és segítenek ahol csak tudnak.
2023. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!