Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek miért van ez a...

Szerintetek miért van ez a sok-sok vetélés?

Figyelt kérdés
Sokat olvasgatom a kérdéseket, válaszokat, és egyre jobban azt látom, rengeteg nő vetéli el a pár napos, hetes babáját. Volt aki hallott erről valamit mi okozhatja? Nagyon furcsállom, hogy a természet ennyire szelektálna,és kilöki a szervezetből az embriókat. Én megmondom őszintén, egyetlen dolgot tudok, amit Czeizel Endre mondott, és elhiszem neki: Az ivóvizet nem tudják szűrni oly mértékben, hogy a benne lévő fogamzásgátlókból visszamaradt hormonok, benne ne maradjanak. És ezt isszuk sajnos:(

2013. ápr. 8. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én erről már évekkel ezelőtt megkérdeztem a belgyógyászomat, és azt mondja, hogy de azok a hormonok, amik kijönnek a szervezetből, már lebomlott hormonok, nem ugyanolyanok, mint mikor beveszed tablettában. Az emberi szervezet is termel hormonokat, azokat is visszaisszuk, nem csak a tablettából származókat.

Az én nagymamám korában még nem volt fogamzásgátló, és ő is az első 4 terhességét elvetélte. Már régen is ilyen arányú volt a vetélés, nem újkeletű dolog ez.

2013. ápr. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem több a vetélés,csak régen nem voltak ilyen érzékeny terhestesztek,és sokszor csak azt hitték később jött meg a mensiük amikor kimaradt..
2013. ápr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Biztos igaz az is, amit a dr. úr mondott, de leginkább még mindig annak az álláspontnak hiszek, hogy a beteg magzatot nem képes az anyai test kihordani.


Tehát egy beteg magzat x hetes korában nem azért távozik, mert épp rossz a csapvíz minősége!


Csak gondolj bele: Elmész röntgenre, mert nem tudod, hogy terhes vagy. Csinálnak egy panorámaröntgent (ahol nincs rajtad semmilyen védőruha!) és éled tovább a napjaidat, majd egyszer csak kiderül, hogy terhes vagy. Méghozzá 7-8-9-10 hetes, amikor amagzat igen csak túl van az agyi és testi fejlődés 60%-án. Mert ugye az első 4 hétben záródik az idegcső a magzatoknál, amikor még azt se tudod, hogy terhes vagy. Maximum csak nagyon reméled!


Szóval visszatérve: elkezdesz pánikolni, hogy a röntgen ártott-e vagy sem. Ennek két válasza van: bármilyen külső hatástól elvetélhetsz. Legyen az ivóvíz vagy röntgen, ha a magzat gyenge és nem életképes!

Viszont, ha erős és van benne életerő és "akarat", akkor jöhet bármilyen külső behatás, semmi baja nem lesz a magzatnak.


Persze, direktbe nem fertőzött vizet kell, és nem kell naponta 6× röntgenre járni. Mert azok akkor is károsak, ha egészséges a magzat!


Nem kell ezt túlreagálni! Sajnos vannak ilyen esetek, de mondom .. szerintem azért az ivóvíz túlzás!

2013. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, persze ezek a dolgok is közrejátszhatnak.Én még arra is gondolok, de ez csak az én verzióm, higgyétek el, ez a sok méreg, vegyszer, szinezékek, stabilizáló anyagok,ne is beszéljek a sok E betűkről, amiket meg eszünk, meg iszunk, mind hozzájárulhatnak a vetéléshez..
2013. ápr. 8. 16:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Az egészségtelenebb táplálkozás is nyilván valamennyire közrejátszik (nem hiszem, hogy ez az oka), de ennek a másik oldala, hogy régebben meg voltak dolgok, amik (jobban) veszélyeztették a kismamákat, ma már nem. Arról nem is beszélve, hogy ma már jobban odafigyelnek magukra, többet járnak orvoshoz, több vizsgálat van.


Statisztikailag nincs több vetélés, mint régebben. Ma már az információs társadalomban nagyobb tudás van a birtokunkban. Anyáink, nagyanyáink idejében, egy vetélést az elején nagy valószínűséggel észre sem vettek, ha nem időben volt, akkor rendszertelen menstruációnak tekintettek. Nem mentek orvoshoz feltétlen, nem volt ovulációs naptáruk, görbéjük stb.

2013. ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlók miatt inkább a meddőség több.

Szóval sok természetes vizet megvizsgáltak, és a benne élő halak és körülötte élő állatok szinte alig szaporodtak, pont a nemzőképtelenség miatt. Ezért van annyi meddő nő manapság, meg meddő férfi.

Más racionális magyarázata ennek úgy vélem nincs, tehát én ezt el is hiszem és rohadtul elítélem ezt a szintű környezetszennyezést is.


A vetélésben inkább ott a magyarázat valóban, hogy nagyon korán megtudja manapság egy nő, ha terhes. Nem is kéne tudjon róla szerintem. Csak fájdalmat okoz.

Nem a betegség hiányáról van szó feltétlenül a szelekcióban, mert az egészség nem csak a betegség hiányát jelenti. Ebben a terhességi korban csakis és kizárólag az a terhesség marad meg, amely tökéletesen egészséges. Ha bármi, minimális gond is van, akkor elvetél az illető. Ami szerintem egyébként szintén nem baj. Ilyenkor kiderül a szervezet számára, elvileg az anya nem is tud róla és nem születik beteg gyermek.

2013. ápr. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sok esetben a felborult hormonrendszer (amit bizony okozhatnak egyéb környezeti hatások) miatt "elég", ha csak az egyik nem működik megfelelően, így a korai szakaszban nem tudja fenntartani a terhességet. Én is így jártam annak idején, mígnem kiderült, hogy a prolaktin-szintem enyhén magas volt, ami miatt nem volt elég a sárgatesthormon-termelésem a 12. hétig (amikor már a méhlepény átveszi a szerepét), így a 10.héten elment a babám. Majd egy alapos kivizsgálás, gyógyszeres kúra után két egészséges kisfiam született. Ezért ma már mindenkinek azt javaslom, aki tudatosan tervezi a babát, tegyen meg előtte is mindent érte, vizsgáltassa ki magát, sok rossztól, hiábavaló várakozástól megkímélheti magát...
2013. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egyes orvosok szerint a vetélések száma nem több, hanem kevesebb, mint régen. A táplálkozás jobb, kevesebb az alultáplált nő. Terhesvitaminok kiküszöbölnek egyes fejl. rend.-ket.

A nagy különbség, hogy a terhestesztekkel már a várt/nem várt menzesz előtt, vagy közvetlenül utána kiderül a terhesség. Valamint régen ez nem volt ilyen mértékben beszédtéma, mint manapság. Sokszor csak akkor beszéltek a terhességről, ha már látszott. Ma egyből világgá kürtöljük, ha két csík van a teszten, aztán azt is, ha mégis gond van.

(Két gyermekes 5 vetélésen átesett anyuka)

2013. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
H ivovizre reagaljak. Ausztraliaban elek, ahol mi begyujtott esovizet iszunk, nem ujrafeldolgozott vizet, hisz azt az ausztralok meg sem innak. Ennek ellenere 3 vetelesem volt zsinorban, ugy h az elso terhessegem hippa hoppa megfogant es teljesen tokeletes es normalis terhessegm volt es egeszseges kislanyom szuletett. Amikor kislanyommal terhes voltam, az elso hetekben mentem uszodaba beultem forro vizbe, spa-ba, fogorvosnal voltam, ahol megrontgeneztek a fogam. a kislanyomnak semmi baja nem volt, lett. Az utolso vetelesemnel kertem genetikai diagnozist es egy nagyon ritka genbetegsegben szenvedett a baba, Trisomy15, amikor a 15ik koromoszomabol 3 van es nem ketto. En azert kertem genvizsgalatot mert megszerettem volna erteni, es talan valamelyest valaszt kapni a miertekre. Egyebkkent sem otthon sem itt nem iszom a csapvizet, mert nem izlik, mi palackozott vizet veszunk, de allitolag a szurt viz meg nem jo a fogaknak, ezt meg a fogdokim mondta.
2013. ápr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Én a 19.héten vetéltem el,iker fiaimat meg kellett szülni,akik a 3.lombik sikerei voltak,azon a héten még két hasonló terhességi korú nő járt ugyanígy a szülészeten,és ezeket a vetéléseket azért nehezebb feldolgozni,mint egy 5- 8hetes terhességet. Ajánlom a pszihologus segítségét a feldolgozásba. A 12.hétig szinte minden kifejlődik,de a kötődés csak utána jön,amikor kezd mozogni a Baba,és kb. az ember akkor kezdi elhinni,hogy sikerült. Ha sikerül teherbe esnem,amit remélünk!!!! majd akkor hisszük el ,hogy lesz belőle Baba,ha majd felsír úgy a 36.hét körül,és ajánlom minden kedves hasonló cipőbe járó Babásnak és Babára áhítozónak!!!!

Az mitől van ,hogy nyílik a méhszáj?

Az én hibám is,de tökéletesen fejlődő Babáink erről nem tehettek,de jövő héten remélem kiderül az eredményekből.

Ez nem az ívó víztől volt,az már inkább ,hogy férjemnek a spermaszáma nem megfelelő a vízben lévő hormonmaradékok miatt.

2013. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!