Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/422 anonim ***** válasza:
74%

Nyugi, nem kell kapkodni, össze fog jönni! :)

Én azért azt mondanám, hogy várjatok amíg kiürül a fog gátló, azaz én 3 hónapot vártam és elkezdtem szedni a terhes vitamint az idő alatt is, amikor már hamarosan próbálkoztunk Vele. Bár a lányunk az első alkalommal összejött, de mindenki más. :)


Amire még figyeljetek szerintem az az őssejtlevétel. Nézz utána, szeretnétek e, látjátok e értelmét, stb.

(Mi levetettük)

A szülésznő és doki választás mielőbb, mert szinte minden nőnek fontos, h egy emberhez járjon és kialakuljon egy jó kapcsolat a szülésig, ne pedig idegennel kelljen olyan intim helyzetbe kerülnie.

A papírokban a kórházban is segítenek majd.

Figyeljetek még a terhesség alatt arra is, miket nem ehet, azaz pl nemes penészes sajt, méz, nyers hús, nyers hal, nyers tojásos étel, pl tiramisu!!

A szülés miatt pedig időben járjatok szülésfelkészítőkre és az sokat segít mindkettőtöknek.

jah és egy apróság. Ugyanolyan homogén szép háttérnél minden héten, vagy hónapban készüljön ugyanolyan pózban és akár ugyanabban a ruhában is fotó a kismamáról, később imádni fogjátok. Csináljatok sok képet, videót, és emléket!!


Boldog babatervezést és sok sikert,jó egészséget!!

Egy 16 hónapos Tündérke anyukája. :)))

2013. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/422 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyi az az egészséges idő, amíg próbálkozzunk? Nem nagyon áll mellénk a szerencse. Menjünk orvoshoz már? ( már lassan 3 hónapja )
2013. okt. 6. 09:44
 23/422 anonim ***** válasza:
97%
Ne görcsöljetek rá, dokihoz ráértek 1 év próbálkozás után menni 3 hónap az még semmi.De ha van rá keret akkor egy sperma vizsgálatott érdemes megcsináltatni.Mi is megcsináltattuk és kapot párom gyógyszert amitől több és erősebbek lesznek a katonák. Sok síkert jönni fog majd!!!!A.
2013. okt. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/422 A kérdező kommentje:
És konkrétan milyen szakirányú dokihoz kell elmenni? Maszekhoz, vagy TB-s hez kellene mennem?
2013. okt. 7. 05:54
 25/422 anonim ***** válasza:
95%
Mi maszekhoz mentünk 10ezer ft volt a vizsgálta vittük az anyagot előtte 5 nap önmegtartóztatás volt csináltak prosztata vizsgálatot és amit még ilyenkor kell!! Tb alapon akkor csinálják ha már több mint 1 éve próbálkoztok a Párodnak kell kérni nőgyógyászától beutalót. Időbe telik és nem túl kellemes a kórházi helység! Vihetitek az nagyon közel laktok 30 perc alatt beértek!A.
2013. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/422 anonim ***** válasza:
95%
Keres rá neten hol végeznek ilyen vizsgálatot! Urológia: de itt sem mindenhol csinálják meg!.
2013. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/422 anonim ***** válasza:
95%
Keres rá neten hol végeznek ilyen vizsgálatot! Urológia: de itt sem mindenhol csinálják meg!.A.
2013. okt. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/422 anonim ***** válasza:
82%

Jaj nehogy már 3 hónap után orvoshoz rohanjatok! Az még semmi. 1 év után érdemes elmenni orvoshoz, addig meg no para.

Nekem az első lányom 11 hónap után jött össze spontán (már épp dokihoz akartam menni), a második pedig a 6. hónapban.

2013. okt. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/422 anonim ***** válasza:
96%
Kedves 28-as!!!!Sperma vizsgálatra nyugodtan mehet már az elején is!!Mi is elmentünk mert párom stresszes munkahelyen dolgozik melegben is van...stb. És milyen jó hogy mentünk mert kiderült hogy alacsony a sperma száma és kapott férfi vitamint aminek +2-3 hónap mire javulni fog a kiinduló állapothoz képest!!Szóval ha van rá pénz az ember csak megteszi amit meg tehet!!!!Én azt mondom kedves kérdező hogy ártani nem árt :)A.
2013. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/422 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó! Szerintem felesleges... De ezen nem fogunk összeveszni, mindenki döntse el maga hogy már az elején vizsgálatokra akar-e menni vagy se. Ha nem olyan sürgős (pl életkor miatt), akkor szerintem érdemes kivárni az 1 évet.

Egyébként lehet hogy nektek is összejött volna a gyógyszer nélkül is, de mindegy is, az a lényeg hogy végül összejött.

2013. okt. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!