Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menyi idővel érdemes babát...

Menyi idővel érdemes babát vállalni ismerkedés után? 2-3 hónap elteltével szeretnénk de sokan azt mondják korai ti mikor vállaltatok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 15:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mi megismerkedésünk után 1 évre házasodtunk, utána jöhetett volna a baba is, kicsit váratott magára, de 2 és fél éve voltunk együtt mire megszületett...

Kicsit elhamarkodott döntésnek tartom, pedig mi is gyorsan belevágtunk a dolgokba... persze nem csinálnám máshogy, de azért 2-3 hónap kevés.

2013. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
23%
nem törvényszerű hogy éveket kell várni vele. Ha Ti úgy gondoljátok hogy jöhet a baba akkor hajrá.:) de mindenek elött légy őszinte magaddal..mert ugye ez még a kapcsolatotok eleje, minden lehetőséget számba kell venni és ha így is úgy is "belefér" hogy legyen egy gyermeketek hamarosan akkor minden további nélkül vállaljátok.:) Én mindenesetre drukkolok.:)
2013. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Nekünk 8 hónap elteltével sikerült összehozni az első babát, nem sokkal az összeköltözés után. 26 és 30 évesek voltunk akkor. Én a mai napig azt gondolom, hogy ha nincs ez a kicsi, akkor el se jutunk a gyerekvállalásig, mert hiába szeretjük egymást változatlanul, rengeteg dologgal kellett azóta megbirkózni. Ha nincs a gyerek, egyikünk se fektet annyi energiat abba, hogy tényleg működjön a hétköznapokban is, és a nehéz időkben is. Az nem mindig elég egy közös élethez, hogy oda meg vissza vagytok egymásért. Nálunk mondhatom, hogy jól jött ki (azóta van még 2), de ebben rengeteg meló és kompromisszum is van.
2013. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Augusztus elején randiztunk, augusztus közepén összejöttünk, szeptemberben elhatároztuk hogy összeházasodunk.

Júniusban volt esküvő, akkor költöztünk össze, fél év együttélés után vállaltuk az első gyereket. Ennek 8 éve. Boldog házasságban élünk 3 gyerekkel.

(30 évesen szültem az elsőt én is.)


Én nem szoktam ajánlani másoknak ezt a tempót, de az ember tudja-érzi ezt.

A hosszú együtt élés sem garancia arra, hogy a baba érkezése után minden rendben lesz.

Vannak, akik 10 évet élnek együtt, majd rájönnek, hogy nem is attól az embertől akarnak gyereket.


Ez mindig egyedi dolog. Ha 20 éves lennél azt mondanám, várjatok.


Talán érdemes a gyermekvállalás előtt együtt élni és összeszokni picit, mert terhesen viharosan megváltozhat az élet, és ez előre nem kiszámítható. (Szexualitásra is gondolok itt, tehát hogy éljetek egy picit előtte)

(30 évesen szültem az elsőt én is.)

2013. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi 1 eve voltunk egyutt mikor terhes lettem. 2-3honap korai foleg ha ossze se vagytok koltozve.
2013. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
56%
mi 2012januárba jötünk össze márciusa ideköltözöt és 2013januárjába derült ki hogy 8hetes terhes vagyok, azota mégjobban imádjuk egymást és még nagyon csak fiatalok vagyunk Ő nem rég töltöte a 23at én a 22t!!
2013. júl. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Köszi kicsit félek késői lesz majd szülni mivel nem tudni mikorra jön össze lehet e baba egyáltalán és ha tesót is szeretnénk akkor nem sok időnk van ha nem szeretnék későn szülni
2013. júl. 19. 17:15
 18/29 anonim ***** válasza:
61%
30 felett már nincs idő sok-sok évet várni, de azért én legalább egyet biztos várnék. Én 20 évesen ismertem meg a férjemet, és 10 évre rá született a fiunk. Csak 1 évvel ezután házasodtunk össze. Szóval nagy tapasztalatom nincs arról, hogy milyen lehet 30 évesen új kapcsolatot kezdeni. Mégis azt mondom, hogy 2-3 hónap nagyon kevés.
2013. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Párom nem akart babát ezért kellett lépnem:((Már rég lehetne és nem kellene ezzel foglalkozni 10 évig voltunk együtt.lehet hamarabb kellett volna lépnek akkor nem kellene "sietni":(

Várunk azért még valamennyit aztán majd látjuk.Persze tudom 40 évesen is szülnek meg felette de én nem szeretnék olyan "ciki" a sok huszonévesek között majd a klinikán lenn így is 30 felett már fura,hogy még nincs baba másoknak meg rég van már

2013. júl. 19. 17:31
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt vesszük, hogy az én szüleim megismerkedtek májusban és novemberben esküvő volt úgy, hogy én már úton voltam... :) És azóta is szép, harmonikus, kiegyensúlyozott a házasságuk, óriási szerencséjük volt egymással (mindkettejüknek második házasság, anyukám 37 éves volt, apukám 41). Szóval nem lehetetlen, de igen-igen ritka. Miért ne lehetnétek Ti is az egyik kivétel, akik a szabályt erősítitek!


Tény, hogy lehet ez egy szép időszak kezdete, de ugyanúgy lehet, hogy pokol lesz a kapcsolat évekkel később. Viszont, mindannyian tudjuk, hogy ez 3 év együttélés után is előfordulhat.


Én férjemmel 4 évnyi ismeretség után házasodtam össze, ekkor már két éve együtt éltünk. A házasságunk első éve maga volt a pokol sajnos. Azóta rendeződtünk kisebb-nagyobb segítségekkel és már babánk is van. Egy kapcsolatért rengeteget kell dolgozni és küzdeni, de nem feltétlenül a kapcsolat hosszúsága határozza meg annak minőségét. Fektessetek egymásban nagyon-nagyon sok energiát, ha tényleg ilyen rövid időn belül szeretnétek lépni. Én szurkolok! :)

2013. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!