Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menyi idővel érdemes babát...

Menyi idővel érdemes babát vállalni ismerkedés után? 2-3 hónap elteltével szeretnénk de sokan azt mondják korai ti mikor vállaltatok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 15:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
mi több mint 2 éve vagyunk együtt(együtt is élünk) és most jutottunk el oda, hogy jöhet a baba amikor csak "szeretne"
2013. júl. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
24%

Életkorilag tök mindegy, hogy az első gyereket 30 vagy 31 évesen szülöd. Attól, hogy elmúltál 30, még ugyanúgy pofára eshetsz, mint huszonévesen, és úgyanúgy lehetsz egyedülálló anya is.

Ha azt gondolod, hogy 2-3 hónap elég ahhoz, hogy megismerj valakit és dönteni tudjatok arról, együtt akartok-e élni, akkor - az életkorod és előző kapcsolatod ellenére - totálisan éretlen vagy egy kapcsolathoz.


Én is elmúltam 30, mikor találkoztam a férjemmel, és hiába éreztem már első nap, hogy vagy ő lesz a férjem, vagy senki, adtunk időt magunknak az ismerkedésre. Aztán összeházasodtunk, és most akarunk babát. Nem késtem le semmiről, de nem a bizonytalanba szülök.


A szürke hétköznapok hamar bedarálják az embert. Ha nem hagysz időt az udvarlásra (hiába modern a világ), hamar bele lehet fásulni az egészbe, és akkor az egyszerűbb megoldást fogjátok választani: köd előttem, köd utánam...

2013. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Mi 5 év együttélés utàn döntöttünk úgy hogy belevágunk.
2013. júl. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a terhesség, a gyermekágy és a baba első hónapjai is eléggé próbára teszik az embert. Én ebbe csak úgy mertem belevágni, hogy jól ismertem a férjemet és tudtam, számíthatok rá, illetve a kapcsolat is elbírja, ha nem a másik, hanem a baba van fókuszban ilyenkor. Mi 5 évet voltunk együtt baba nélkül.

30 felett szülni ma már általános, én 32 és 34 évesen szültem ill fogok szülni.

2013. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
-.-" lepontozgattok.. -.-" :D:D:D:D ehez van eszetek máshoz úgy sem.
2013. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Hasonlóan gondoljuk a férjemmel mi is,mint a 22-es..Nemrég beszélgettünk is erről,ismeretségi körünkben van egy pár,akik szintén ennyi idő után vállaltak gyereket,megvannak,jól vannak,de azért anyukán látszik sokszor,h a rózsaszín köd alatt nem egészen ilyen biciklit akart venni...Sokszor beszél "vágyakozva"a férjemről,azért,amilyen velem és a gyerekünkkel..

Én ezért nem vállalnék ennyi idő után gyereket senkivel,hiszen míg én tisztában voltam vele,3 év jóban-rosszban együttélés után,h milyen férjet,apát választok,ő csak elképzelte,hogy milyen lesz..és nem egészen olyan lett..

2013. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

15 evesen ismertem meg, 17 évesen jottunk ossze, 23 voltam mikor megkerte a kezem, 24 mikor osszehazasodtunk, 25 mikor megszületett a lanyunk, most 27 vagyok 24 hkm:-) mi nem kapkodtuk el...

szerintem 2-3 ho az nagyon korai..

2013. júl. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ez is olyan kérdés, amire nem létezik kizárólagos befutó válasz... Én a férjemmel viszonylag korán, 8 hónap után vállaltam babát. Ebből az időből viszont az első 3 hó távkapcsolat volt, napi több órás beszélgetésekkel, utána kijöttem hozzá látogatóba (külföld), és azóta is itt vagyok, lassan 2 éve. Tehát mi egyből belecsaptunk a közepébe, amikor más randizgat, mi összeköltöztünk, ráadásul külföldön... és imádtuk minden percét! Egy munkahelyen dolgoztunk, együtt jártunk sportolni, együtt utaztunk Angliába és éltünk ott 2 hónapig finoman szólva is gyász körülmények között, az új élet reményében. Hát nem jött be (főleg nekem), váltottunk és míg kívülről sokan (de kizárólag a családból, azaz akik "szeretnek") csak kritizálták a lépéseinket - de véletlenül sem konstruktívan- , mi még erősebben összekovácsolódtunk. Mindez pár hónap leforgása alatt történt, szóval intenzív volt a kapcsolat, a mai napig az :) És sablonos befejezés, de itt szundít mellettem a 7 hónapos kisfiúnk. És hogy a kérdésre is feleljek :D Ugyanazt a férfit látom a férjemben, akit megismerkedésünk percében, nem jött elő belőle azóta sem feleségverő vadállat, satöbbi, amitől óva intenek. Hallgass a szívedre ;)
2013. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mi lett a dologbol?


'Sokszor beszél "vágyakozva"a férjemről,azért,amilyen velem és a

gyerekünkkel.'


Milyen egyik és a másik? Mitől jó/rossz?

2015. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!