Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/214 A kérdező kommentje:

A szaglásom szinte visszatért, hirtelen megtelt szagokkal a világ körülöttem:D A fülem még mindig be van dugulva, néha orrfújásnál fáj. Az orromat mintha kevesebbet fújnám tegnap délután óta és minth kezdene normális színe lenni. Fejfájásom még mindig van, de nem olyan gyilkos. Ma megint volt egy nagyon nagyon enyhe görcs reggel, és csak sárgás folyásom volt, amit olvastam, hogy akár normális is lehet, vagy esetleg gyenge fertőzés jele, de tutkeráj, hogy vértartalma nem volt. Halvány sárga volt. Aztán 1 óra előtt nem sokkal mintha tompa tárggyal szúrkáltak volna. Nem volt nagyon durva. Mikor érzem a fájdalmat, mindig mondogatom magamba, hogy nincs fájdalom, tünj el a testemből...meg hasonlók:D Elűzöm....de beválik. És én is beszélek a picimhez, hogy mennyire megéri küzdeni. Ma pl elmondtam neki, mi lesz a neve, ha fiú, vagy ha lány lesz. Első lányunk neve Lara Fanni. A Fanninak története van. Ez volt a nicknevem a chat.hu-n, ahol megismerkedtem a párommal. Neki R betűvel kezdődött a neve (ezt viszont nem árulhatom el, mert egy kitalált név, de tök normál hangzása van), eldöntöttük, hogy felhasználjuk a neveket. Ez után jöttünk ki Angliába, de a névről nem tudtam lemondani, így kapott mellé egy másikat. Írtam egy listát, s az uram elé raktam, hogy csak is ezek közül választhat. Ő a Larát választotta, Lara Croft miatt. Ha megmarad ez a baba és lány lesz, Lea lesz a neve Leia hercegnő után a star wars-ból. Innen tetszettek meg ezek a nevek. Mind a két névről ezek a hősnők jutnak eszembe ezekről a nevekről. Két erős belevaló csaj, de nőiesek. Ha fiúnk is lesz, akkor R. Alex lesz. Először a Dávid tetszett, mert mind magyarul, mind angolul tetszik, sőt, talán angolul jobban. A David az életem első kedvenc sorozatának főhőse, aki attól a perctől kedvenc színészem is lett. David Adison-detektív...Bruce Willis játsza. Kék hold nyomozó iroda. Moonlighting. De sajnos párom egyre lehurrogta a Davidet, ezért próbáltam másikat keresni. És akkor megnéztem a Madagaszkárt.:D Alex az oroszlán. Beleszerettem a névbe. A két név-Lea és Alex-annyira tetszik, hogy kedvem lenne akármelyiket felhasználni:D De hogy teljes legyen a szerelmünk története, jó lenne, ha felhasználhatnám párom nicknevét:D

A teám ma megérkezett. Estére meg is iszok belőle egyet:D

[link]

Ezt rendeltem.

Ahogy hazaértem ma, kapcsoltam is be a számítógépet, hogy megnézzem, milyen lett az eredményed, de látom, hogy még nincs meg.

Szorítok nagyon. És még ha most nem is jó az eredmény, bízz benne, hogy csak azért, mert még idő kell neki.

2013. dec. 20. 17:01
 92/214 anonim ***** válasza:

Itt vagyok àm , csak ma olyan forgalmad nap volt.

Kepzeld..szepen meduplazodott a ket nap alatt a hcgm.Annyira boldog vagyok!!!!!

2013. dec. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/214 anonim ***** válasza:

Hetfon reggel 8- ra kaptunk idopontot az ultrahangra.Alig varom...Azert nem vagyok am teljesen nyugodt.Majd ha elmulik ez a valami...De Ma mar nekem is csak vilagos barna vmi van.Olyan jo lenne mar nyugodtan ebredni nyugodtan kelni.

Hat en meg nem gondolkodtam neveken.A fiaimnal is az utolso Idoben talaltam ki.Igy lett a nagyobbik az apja utan Fetenc, a kicsi pedig Márk.

Mondjuk a nagynal elovehettem volna az elenkebb fantaziamat...Gyonyoru pasi es gondolom milyen lehet bemutatkozasnal mondani..."Feri vagyok" :)))))

Most olyan nevet kell kitalalnom amit a nagyiek is ki tudnak majd mondani de az amerikaiak is.Parom Istvan de azt sem tudjak kimondani.Steven...Igy hivjak.Lany nevem sosem volt igazan szivemhez kozeli mert mind ketszer annyira ereztem hogy fiu lesz.Pedig nekem egyiknel sem mondtak meg mi lesz...

Hat ha tul leszek az elso trimeszteren akkor gondolkodok majd neveken is.

Ha vannak kisebb gorcseid az attol van hogy most igazodik a mehed es most meg naponta 2 mm no minden nap.Szoval a pici gorcsokkkel nincs baj.De azert vigyazz magatokra !!!

Talaltam egy kerdest itt a gykn egy csajszi 5 es fel hetes es nem talaltak semmit ultrahangon...A tesztje is gyenge.Annyira sajnalom szegenyt.Kepzeld mit erezhet a kovetkezo vizsgalatig.Nagyon drukkolok neki.

Remelem mindannyian gyonyoru babaknak adunk eletet kb.8 honap mulva..:))))

2013. dec. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/214 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó, akkor nálad is minden oké:D Képzeld, én meg már kezdtem parázni, mert napokig teszteltem azzal a sar teszttel,de nem igazán erősödött. Elküldtem páromat tesztért, de tegnapra nem hozott, így egy napig izgultam. De tegnap elmentünk a szomszéd városba, ahol lehet azt a tesztet kapni. Este 11-kor pisiltem utoljára kábé, a lányom meg beébredt többször este, először 1-kor. Megcsináltam a tesztet és jóval erősebb lett, pedig 2 óra telt el kábé, szal tényleg a másik teszt volt a sar. :D Annyira megnyugodtam. Egyébként meg mikor csináltam, tudtam, hogy erősebb lesz, mert úgy émelyegtem, mint állat, meg most is. Eddig a betegségnek tudtam be az étvágycsökkenést, de most már tuti, hogy terhességem miatt van. Reggel mindig úgy ébredtem világ életemben, hogy kilyukad a gyomrom. Most meg úgy kell letuszkolnom pár falatot. Tegnap megittam az első teát, szerencsére jó ízű:D Cukrot ugye lehet belerakni, mert én raktam:S

Sok szülő apukáról-anyukáról nevezi el a csemetét. Nálunk is így van a családban. Nővérem anyám nevét kapta, aztán jöttem én, és teljesen új nevet kaptam, majd jött az öcsém, aki apám nevét kapta. Én vagyok a legmázlistább:D

Nővérem is valószínű utálta ezt a hagyományt, mert olyan lányneveket választott a lányainak, ami még nem volt a családban. Ebben az egyben egyezik a gondolkodásunk, de szerencsére nem ugyanazok a nevek tetszenek nekünk:D

Szóval a kisgörcs jó:D Akkor jó.

Szegény lányom, most, hogy süket vagyok az egyik fülemre, nem azonnal ébredek fel. Nincs az emeleten most wc és szorult helyzetben tegnap, mivel majd bepisilt, már csak annyira volt idő, hogy a kád fölé tartsam, hogy oda pisiljen. Persze elmondtam neki, hogy ez csak vészhelyzet volt. Ma felébredt, hogy kakálnia kell, de egyedül nem tud lemenni. Ott volt a kis szék a kád mellett, hát belekakált a kádba, és aztán hallottam meg, hogy mondja, hogy anyuka, kakáltam, kakás a fenekem, kimosod léci?:D

Szegénykém föltalálta magát.

Hát, ha Amerikában akarsz maradni most már, akkor valami olyan nevet kell kitalálnod a babádnak, ami Amcsiban is működik. Persze tudom, hogy sok nemzetiség van furcsa nevekkel, de mégis csak jobb lenne inkább megkönnyebíteni az életét:D Nekem is tetszene a Balázs, de nem akarok kiszúrni a gyerekkel. Na jó, a Fannival már eléggé kiszúrtam, de ha egyszer megkérdezi, mért adtam neki ezt a nevet, elmondom neki és meg fogja érteni...remélem:D

Még egy napot le kell húzni. Meg most szóltak, hogy hétfőn is kéne mennem, hogy ledolgozzam a 25.-ét. Csak arra a napra állunk le...dec 31-én és jan 1-jén is dolgozok...vannak olyan állatok, akik olyankor shoppingolnak. Beléptem a hoxán egy fórumba, de nem tudom, túl sokan vannak ott, hogy a fenébe jegyezzek meg annyi embert...:D Meg Augusztusi babák a fórum neve, de már 36 oldalt írtak....Nem fogok tudni lépést tartani velük. Általában az ilyen fórumokon vagy azért ilyen sok a hozzászólás,mert sokan vannak, vagy mert fele veszélyeztetetett terhes és otthon ül.

Nekem sajnos dolgoznom kell, de nem is akarnék itthon ülni és szétunni a fejem. Sajnálom is, ha valaki erre kényszerül, mint pl te most.

Most megyek, bevánszorgok a munkahelyemre. Párom most szabin van, így gyalog járok, amikor végzek, értem jön. Így reggelente több időt tölthetek a friss levegőn. Lehet, hogy pont jó, hogy egy olyan áruházban dolgozom, ahol minden drága, mert lehet, hogy akkor állandóan shoppingolnék. Pedig hány olyan ruha mellett mentem már el, amit olyan szivesen megvettem volna. De kábé én a felét adnám értük...meg még annyit se, mert duriból öltözködök. Egy csomót spórolok vele:D Na jó, megyek.

2013. dec. 21. 08:00
 95/214 anonim ***** válasza:

Na ebben egyformak vagyunk! En is imadok turiba jarni.Az legalabb nem jon szembe az utcan.Es utalom az itteni ruhakat.Ezek nem tudnak semmit a divatrol.A ferjes asszonyok a ferjeik farmerjat hordjak edzocipovel...Reggelente ne tudd meg mennyi ember van az utcan pizsamaban.Csak leugranak mekibe, vagy Donkin Donautsba kaveert...Besz.rok nekik! :)))

Te is igy vagy most a kajaval???? Eddig en is ha 5-kor keltem fel 6- kor mar ehen akartam halni.Most delutan 1-2 elott nem eszem mert gyotor a hanyinger.A team majd csak pentekig fog ideerni de nagyon felek hogy addig elfogy a kremem.Merthogy vele egyutt jon az is.Csak ez a krem tartja bennem a lelket es ha csak pszihesen is hat az jo nekem...

A kis tundereden jot nevettem! Olyan edes lehet!

Amugy megol az ideg.Azt igerte a doki hogy a vereredmeny utan ir valamit a verzesre.Erre most mar csak az ultrahang utan.Miert ilyen k.csog??? Amugy elkiabaltam mert este megint veres volt a wc papir.Na igy legyen boldog a karacsony...

2013. dec. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/214 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy véres? Élénk piros vagy pirosas, barnás?

Te most mennyi vagy? Én most vagyok 4+4.

Lányommal 7 hetesen éreztem először terhességi tünetet, addig semmi nem volt, de nagyon kevés terhes tünetem volt, még a rugdosásokat is megúsztam, alig mozgott. Csak akkor mozdult egyet, ha kértem. Viszont óriásira megnőttem. Már azt hitték, ikrek:D De nagy hasat akartam...még az elején.:D Hát most egy irinykó pirinykó hassal is beérem, nagyon útban volt a végén és nem tudtam bemenni a spájzba. Meg kellett várnom, hogy hazaérjen az uram:D

Remélem, hogy csak azért volt egy kis rózsaszín maszat, mert mensire emlékezett a szervezet. Sajnos én rossz példa vagyok a vérzésre, de te jó példa leszel.

Én estére leszek éhes, de azért tudok enni napközben is. 10 órás szünetben a két kis kolbászt meg a két pirítóst nem tudom megunni:D Majdnem mindig azt eszek már egy éve:D

2013. dec. 21. 16:18
 97/214 anonim ***** válasza:

Az ovulaciom szerint ma vagyok 6 hetes.Ha menstruacio szerint szamolom es igy fogjak az orvosok is akkor 5+4.hmmm..akkor pont egy het van koztunk.Azt mondtak a szules varhato idopontja aug.19.

Nem az a nagyon eros ver van hanem a szokasos rozsaszines ,de ver es nem barna.Ma felkeltem kicsit foztem tettem vettem mert igy meg fog enni a kosz minket.Latom hogy nem birja tartani a parom az iramot.Nagyon el volt am kenyelmesedve.Minden a feneke ala volt rakva eddig.Jaj...csak legyen haszna ennek a sok fekvesnek!

2013. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/214 anonim ***** válasza:

Ja...az evesrol csak annyit hogy tegnap este megettem vagy fel kg szalonnat es azt hiszem ez volt eletem legfinomabb szalonnaja...:)

Nagyon jol esett ugyhogy ugy erzem nem lesz gond az evessel.

2013. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/214 A kérdező kommentje:

Ma én nem csináltam tesztet, mert olyan szép erős volt tegnap, hogy gondoltam fölös elpazarolni ma egyet. Ma majd 10-ig tudtam aludni, igaz megszakítással, lányom felébred hajnalban. Nem szoktam tudni eddig aludni:D

Van egy nagyon nagyon enyhe gyanum, hogy összeszedtem valamit (gomba), nagyon könnyen elkapom. Mivel előző vetélésemnél volt gombám, nem kizárt, hogy az is közrejátszott, így bármilyen gyenge gyanus jelet azonnal kezelek. Gyenge görcseim voltak ma, de másmilyenek, mint amit vérzés követett.

2013. dec. 22. 15:16
 100/214 anonim ***** válasza:

Ohh..az ismeros!Volt mar nekem is.Itt Monistat-ot szoktam venni ra.Ma megvolt az uh.Ver a pici szivecskeje de miutan hazajottunk eleg rendesen elkezdtem verezni.Orvossal termeszetesen meg mindig nem tudtam beszelni igy ittmaradok az unnepekre gyogyszer nelkul azzal a tudattal hogy barmikor elveszithetem a babamat.:(

Egyebkent boldog karacsonyt kivanok!

2013. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!