Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/214 A kérdező kommentje:
Ja, a hőm még mindig 37,1 de ugye sajnos ez még nem jelent semmit.
2013. dec. 10. 11:08
 52/214 anonim ***** válasza:
Szia...Hat nem akarom beled beszelni de a szurkalast en is ereztem.Bar azt ereztem maskor is.Az egyetlen szoktlan jel ebben a honapban a hohullamok voltak.Na es persze mindenek elott az hogy a hom visszament 36.9-re.Neked 37.1???? Az nagyon szep! Remeljuk igy is marad...Mit erzel meg? En nagyon ideges vagyok.Ma megint volt egy kicsi rozsaszin.Attol felek nem marad meg o sem.Holnap csinalok tesztet hogy erosodott -e.tegnap felhivtuk a dokit idopontert...Januer 8.azt mondta nagyon korai meg.Hat ez a nagy Amerika...
2013. dec. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/214 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ott se veszik emberszámba a babákat 12 hetes kor előtt. Lesarják, van elég utánpótlás.

A köhögésem rosszabbodott. Tegnap ha nem ettem folyamatosan cukrot, vagy nem ittam teát, azonnal köhögtem, egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Hőemelkedésem is megint volt. Erőssen gondolkodtam rajta, hogy elmenjek e tegnap suliba, de végül elmentem fél hullaként. Hányinger, fejfájást, köhögés, nátha, torokfájás, és hőemelkedéssel. 38-nál nem megy feljebb. De én rosszabbul viselem a hőemelkedést, mint a lázat. Ma hajnalban is hőemelkedésem volt, beszedtem gyógyszert, mert szétdurrant a fejem majdnem. Akkor 38.2-t mértem hüvelyben. Hónajban 37.---talán 6 vagy valami ilyesmi. Aztán egy csomó megébredés köhögés miatt. 2x kelltem fel éjjel. Aztán még egy csomószor megébredtem köhögés miatt. Értékelhetetlen a hőm. Volt 37.5 is, de aztán felültem, próbáltam lehülni, újra mértem és 37.2 volt. Akkorra már 36.6 volt hónajban. Szóval fogalmam sincs, ez értékelhetetlen. Azt hittem a köhögésem is jobb, de épphogy megmozdulok, a testem kimelegszik és rögtön köhögök. Pedig a ház iszonyat kupis, rendet kéne raknom, fel kéne takarítanom. Főznöm is kéne. Elvittük a lányomat oviba kocsival. Kabátba mentem be, végigcipeltette velem magát a folyósón s ennyi elég volt, hogy köhögésbe kezdjek. Csak itthon tudtam lehülni, úgy, hogy levetkőztem fölülről. Már nedves volt a fölsőm. Hajnalban is arra ébredtem, hogy totál leízadtam. Holnap meg vissza kell mennem dogozni...még jó, hogy szabin vagyok, meghaltam volna, ha dolgozni kellett volna.

Nagyon remélem, hogy ha elkezdődött valami odabenn, ez nem akadályozza.

Csak legyek holnapra jobban. Régen nem kaptam el ilyen csúnya köhögést.

Ha pozit tesztelnék én is, akkor úgy csinálnám, hogy pár nap múlva megismételném, s ha erős, akkor kérnék időpontot, de kábé 1 hét, mire kapok a dokihoz, de lehet, már karácsony előtt nem fogadna, talán beférnék 2 ünnep közé, de tutkeráj, hogy onnan minimum 2, de akár lehet 4 hét is, mire kapnék a midwife-hoz. Legutóbb 9 hetesen jutottam el úgy, hogy rögtön pozi napján kértem időpontot. Sajnos itt is és ott nálatok is egyedül kell túlélnie a babáknak az egész terhességet. Nem segítenek.

Remélem elég erős lesz a babád, de ha folyamatosan van rózsaszín, vagy egyéb színű váladék, könyörögd ki magadnak valahogy az UH-ot. Ahogy írtam már, 7 hetes koromtól 12 hetes koromig volt nekem, aztán elvetéltem. A baba 5 hetesen halt el...esküszöm csoda, hogy nem lett bajom. Pont aznapra tudtam kikönyörögni az UH-ot. 1 órával az időpontom előtt vetéltem el. Még egyszer nem lesz ilyen. Ha elkezdek barnázni, behazudom, hogy vérzek és addig verem a tamtamot a korházban, amíg meg nem néznek. Eljátszom a hisztérikát. Bármit bevetek, de én még egyszer nem csinálom végig azt az 5 hetet. Nagyon szorítok neked!

2013. dec. 11. 10:37
 54/214 A kérdező kommentje:
Most olvasom, hogy nem szabad abbahagyni a kenést, csak ha bebizonyosodott, hogy nincs baba, addig nem szabad. Olvastam, hogy nem csinál fals pozitívat, ha valakinek pozitív lesz, akkor ott van valami. Ha nem erősödik, akkor nem tudott megmaradni, de nem a krém okozza a pozitív tesztet, ezt valami dokitól is olvastam. Akkor nem hagyom abba a kenést, közbe csinálok tesztet pár napon keresztül, s ha pozi lesz, de nem erősödik, akkor nem maradt meg. De azt írják, hogy a progeszteron krémben nincs hcg hormon, így nem okozhat pozitív tesztet. Legfeljebb tolok a ciklusomon pár napot. Azt írja, aki babát szeretne, az első 3 hónapot folyamatosan kell kenni. Azt írja, ha abbahagyom a kenést, az progeszteron csökkenést eredményez, ami megszakíthatja a megtapadást. Azt, hogy abba kell hagyni, itt olvastam, és általában itt anyukák válaszolnak ilyen témákban. Ezt meg egy orvos írta...nem tudom.
2013. dec. 11. 11:26
 55/214 anonim ***** válasza:
Igen azt tudom hogy nem szabad abbahagyni a kremet ugyhogy en is kenem magam mint a kisangyal.Tegnep hala Istennek a rozsaszin vmi csak egy torles idejere jelenkezett.Ma csinaltam reggel megint egy tesztet .Olyan szep eros a csik majd leugrik a tesztrol.De ebbe bele lehet orulni.Ahanyszor megyek wcre mindig akkorat ugrik a gyomrom hogy tuti verzek.Most mar van egy kicsit bovebb kremes folyasom es amikor ezt erzem rohanok a wcre megnezni mi van....Sajnalom hogy ilyen beteg vagy.Na de a legjobb gyogyszer ra a pozi teszt lesz!!!!! Nemde?????:))) Azt irtad mult honapban mar 4 nappal korabban barnaztal igaz? Akkor ha most szombattol nem barnazol az jo jel lehet.Hahaha...ugy szamolom a napjaidat mintha az en ciklusom lenne.Ez lenne a legszebb karacsonyi ajandek amit adhatnal apanak.Na izgulunk egyutt oke? :) Neked meddig van suli? Nekem 13-an vege aztan jan.13- an kezdodik.
2013. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/214 A kérdező kommentje:
Sajnos a hőemelkedés rosszabbodik. Most is 38.5, hüvelyben meg 39,1. A köhögésem mintha javult volna, náthám is mintha. Nekem már az is átfutott az agyamon, hogy mi van, ha a krém miatt..de erről nem találok semmit. Holnapra remélem elmúlik. A progeszteron emeli a hőt, de ennyire? Mondjuk tegnap a suliban mondta az egyik csaj, hogy neki is ugyan ez volt múlt héten, hogy köhögött meg lázas volt. De tőle tuti nem kaptam el, szembe-kábé 5-8 méterre- ült velem. A nyákom szinte vizes homályos nyúlós, de nem bő, egyáltalán nem. Húzós egy hónap az biztos. Ha pár napon belül nem akar javulni a hőm, kérek időpontot dokitól. De remélem nem emiatt kell dokihoz mennem.
2013. dec. 11. 18:50
 57/214 A kérdező kommentje:
Nem akarom elkiabálni, de mintha javuló félben lennék. Viszont eléggé vizes a folyásom. :( Viszont ma még egyelőre nem volt semmi barnázás és ma már lehetett volna az előző hónapok szerint. Talán legalább azon segített. Még pár napig eltart a nátha és a köhögés (a köhögés tovább), de hétfő keddel az is abba kell, hogy maradjon. A ma reggeli hőmet se tudom igazán értékelni, habár nem hőemelkedés alatt mértem, mert abszolút normál volt a hőm hónajban, de hülvelyben még magasabb, mint eddig, és ez talán a köhögésnek, a sokszori felébredésnek, a felüléseknek (felültem, miközben köhögtem) köszönhetően 37.5 vagy 3 volt, nem emlékszem. De valamiképp azt gondolom, hogy hőleesés nem történt, mert még ha emelkedett is a sok mozgolódástól 3-4 tizednél nem hiszem, hogy többet emelt rajta, szal max 36.9-re eshetett vissza. Ha ma már nem lesz hőemelkedésem, akkor holnapra már biztosan értékelhető hőt mérek reggel. Úgy döntöttem, szombattól tesztelek, ha még teszt elkészítése előtt nem mutatkozik semmi jel arra, hogy meg akarna jönni. Remélem jól vagy és a pocaklakóddal is minden rendben van.
2013. dec. 12. 16:13
 58/214 A kérdező kommentje:
Egyébként hőhullámaim is vannak, sokszor hőemelkedés nélkül. De ez akár betudható a betegségnek is. Mellem is érzékeny, de ebből akár mensi tünet is lehet. Hátam felső része tegnap óta fáj, az is lehet, hogy csak símán faj.
2013. dec. 12. 18:52
 59/214 A kérdező kommentje:

Nem tudtam várni, teszteltem, én ...nem is tudom mit vártam. Lányomat is több napos késéssel mutatta ki. De valahogy mégis tesztelnem kellett.

Mond kérlek, hogy nem az én szemem káprázik!

[link]

El se hiszem, ilyen nincs. Jajj, csak maradjon ott. Bárcsak ott maradna, kenem magam mint állat! Ugye te jól vagy? Ugye abbamaradt a barnázás?

Most már minden nap tesztelek! Csak erősödne! Jajj, el se hiszem! Egyszer voltunk együtt...kiszámoltam és 11 nappal vagyok a megtermékenyítés után. 12 nappal ez előtt voltunk együtt, de következő nap volt peteérés. Hőemelkedésem ma reggel is van. Torkom fáj, ég az arcom...és még az eső is esik, remélem eláll, mire mennem kell. De a vizesfolyás kicsit aggaszt. Csak maradjon ott!

2013. dec. 13. 05:00
 60/214 A kérdező kommentje:
Ma haza lettem küldve, mert szarul néztem ki, és mondták, hogy nem akarják elkapni a betegséget, infulenzára gyanakszanak. 10-ig dolgozhattam. Ha holnap jobban leszek, mehetek dologozni. Pedig valahogy túléltem volna a mai napot. Most megint elég jól vagyok, de tegnap is azt hittem, hogy már nem lesz semmi, aztán estére megint hőemelkedésem volt. Délután orrfújás közben sikerült megsérülnie a dobhártyámnak. Kicsit fáj is, meg mintha kicsit be lenne dugulva. Nemrég hajmosás közben sikerült bedugítanom a fülem-akkor a másikat dugítottam be-, de akkor nem fájt. 1 hétig volt bedugulva. Remélem megint megoldódik magától (kértem a múltkor időpontot dokihoz, de mire az időponthoz értem, pont megszűnt a baj.
2013. dec. 13. 14:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!