Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/214 anonim ***** válasza:
Atyaeeeeeeeggggggg!!!!!! Ez egy gyonyoru pozitiv teszt!!!! Jaj nagyon gratulalok.Ugy latszik szerencset hoztunk egymasnak.:)))) Uhh..most nagyon vigyazz magadra.Fekudj annyit amennyit csak lehet.Kell ennel szebb karacsonyi ajandek??? Parod mit szolt? Hat ez nagyon jo.En tegnap este nagyon gorcsoltem.Szinte uvoltottem a fajdalomtol.Kicsit osszebujtunk a dragammal es ez lett a vege.Ugyhogy most megbeszeltuk hogy amig nem lat orvos addig semmi sex.Kibirom ha az az ara hogy megmaradjon a bebink.Amugy minden oke.Kezdodnek a hanyingeres napok ciciviszketes es a hasszurka is meg mindig tart.Te hogy vagy kismami?????
2013. dec. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/214 A kérdező kommentje:

Hát pont ezt akartam kérdezni, hogy összebújtok e. Mert hogy mi csak egyszer voltunk együtt a hónapban és habár nem túl nagy étvágyúak vagyunk, azért a hétvégén jó lenne...de én se akarok most, félek, így mi is napoljuk a témát. Szerintem én még pár hétig kerülni fogom. Mindjárt megyek dolgozni, pedig szétdurran a fülem. Ma kérek időpontot dokitól...két okból is:D Bemegyek dolgozni, elmondom mi a pálya, lenyomom legalább 10-ig, aztán meglátom, hogy fülemmel hogy boldogulok. Azt hittem, hogy elmúlik, mert tegnap este szépen elmúlt. Lehet gyalog megyek, aztán ha végzek felhívom férjuram, hogy gyűjjön értem.

Ne tudd meg, ugrált örömében, mint egy kisgyerek:D Pedig lányom pozitív tesztjénél csak annyit mondott, hogy aha...aztán a következő pozinál is ezt mondta kábé, amiből sajnos nem lett baba.

Ma is csináltam tesztet, mert hát hogy a francba bírtam volna ki. Kábé ugyanolyan erős, de kiszáradva a tesztek sokkal erősebbek ám. Te tapasztaltál ilyet? Majd felrakom mind a két tesztről a friss, meg a pár órával később készült képeket. Az étvágyam talán kezd visszajönni. Egyébként tegnap tudtam először elmenni nagyvécézni a hasmenésem óta, ami azért jó pár nappal ez előtt volt. Most mintha különösebben nem lenne tünetem. Hol száraz, hol vizes szerű folyásom van. Jól van, megyek.

Már imákba foglaltam a krémet:D 12. hétig azt írja valami magyar oldal, legalább kenjük.

2013. dec. 14. 07:58
 63/214 anonim ***** válasza:
Nem raktad fel a teszteket...Hat nagyon vigyazz magadra gyorsan kurald ki magad.En asszem meg fogok orulni ebben a terhessegben.Annyira felek hogy megint nem sikerul.Olyan messze van jan.8.Azon gondolkodom hogy megnezem az amazon .comon hogy van-e palastfu.Szerintem azt igyad te is nert allitolag nagyon jo yerhesseg megtartasra.Vagy kuldessek otthonrol Utrot? De mi van ha el fogy es nem er ide a kovetkezo adag.Azt allitolag nem szabag abba hagyni.Egyebkent hpfy all a reggeli hod? En a pozi teszt ota nem merem mert legalabb ezzel az egyel nem idegesitem magamat.Kepzeld...Napok ota olyan a szaglasom mint a vafaszkutyae.Csak az a gaz hogy minden budos most.Tegnap ki kellett jonnom a boltbol mert allott hus szagot ereztem es majdnem elhanytam magam.
2013. dec. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/214 A kérdező kommentje:

Bocs, de most röhögtem az utolsó mondatodon. Elképzeltem, ahogy kijössz a boltból egy bizonyos arccal:D Ja, mindjárt felrakom a képeket.

Túléltem a mai napot:D Párom értem jött, beszámolt róla, hogy a lányunk hányt egész délelőtt, ő meg a wc-ülőkét melegítette. Egyébként azóta nem hányt a lányom és párom se volt a wc-n.

Ma még nem kértem időpontot, de lehet megnézem neten, mert párom azt mondta, lehet neten is kérni.

2013. dec. 14. 16:16
 65/214 A kérdező kommentje:

Ezt most csináltam.

A fölső a tegnapi, az alsó a mai.

2013. dec. 14. 16:32
 66/214 A kérdező kommentje:
2013. dec. 14. 16:32
 67/214 A kérdező kommentje:

Ezt pedig reggel csináltam a mairól. Láthatóan halványabb volt.

[link]

2013. dec. 14. 16:35
 68/214 anonim ***** válasza:
Huuu...ezek nagyon szepek.Hihetetlen mennyit erosodott 1 nap alatt.En most fekszem mert kicsit vetezgetek.Azt hiszem nem fog megmaradni a babam.Ahogy fekszem azt latom hogy nincs megnagyobbodva a mehem kornyeken ahogy eddig.Nincsenek azok a hanyinger hullamok sem most.Egesz delelott bogok.Miert ilyen igazsagtan a sors???? Es miety ilyen tetvek itt az orvosok???
2013. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/214 anonim ***** válasza:
Huuu...ezek nagyon szepek.Hihetetlen mennyit erosodott 1 nap alatt.En most fekszem mert kicsit verezgetek.Azt hiszem nem fog megmaradni a babam.Ahogy fekszem azt latom hogy nincs megnagyobbodva a mehem kornyeken ahogy eddig.Nincsenek azok a hanyinger hullamok sem most.Egesz delelott bogok.Miert ilyen igazsagtan a sors???? Es miert ilyen tetvek itt az orvosok???Szoval latod az bajom? Ezert mondom hogy nagyon nagyon vigyazz magatokra.
2013. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/214 A kérdező kommentje:

Nincs még veszve semmi, hidd el, csak bizzál magadban, a babádban! Feküdjél, pihenj. A krém adagot nyugodtan emelheted, hallottam, valaki 4-5 alkalommal kente orvos utasítására.

Én is gondolkodom abban, hogy biztonság kedvéért emelem az adagot, még nem tudom, hogy egyáltalán elég e, úgy tűnik, eddig elég, de ki tudja, hogy később elég lesz e. Ha ezen múlna, 1 hét alatt is rákenhetek annyit, amennyit most egy hónap alatt, azon a pár fonton ne múljon.

Nagyon szorítok neked, ne add fel!

2013. dec. 15. 00:04
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!