Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/214 A kérdező kommentje:

Elfogyott az a fajta rápisilős tesztem, így egy másik fajta mártogatósat csináltam ma. Volt 3 20-asom meg egy másik ugyanolyan márkás mártogatós, mint a rápisilős. A 20-asat csináltam meg először. Azon alig látszott valami, így megcsináltam a másik fajtát. Az kábé egyből ugyanolyan erős lett, mint a másik két rápisilős délutánra. Valószínű azok 10-esek. De így nem tudom eldönteni, hogy erősödött e. Szóval még mindig várnom kell. Ma nem tudok venni tesztet. Holnap lehet csinálok egy 20-ast, de megtartom a vizeletet. Megpróbálok venni az előző márkásat. Azt hiszem tudom, honnan vettem. Így majd látom, hogy erősödött e. Remélem.

A fülem még változatlan, ma iszonyat fejfájásra ébredtem, de ha csak lehet, nem veszek be gyoszit, de sajnos úgy is az lesz a vége, mert magától nem szokott elmúlni nekem. Egész nap fájni fog, és ha nem veszek be gyoszit, holnap is fejfájásra fogok ébredni, de azért mindig próbálkozok.

Az utóbbi napokban (kábé 5 nap) hányingerem van, de már nem tudom, hogy miért is. Még a betegség, vagy ez már terhességi előjel? Továbbra is elég vizes folyásom van. A nátha és a köhögés is beállt egy szintre és nem akar javulni.

Sokszor ébred az utóbbi pár napban a lányom. Most szokik le az éjszakai pelusról. Először ő kérte. Egész jól haladunk. Ha pisilnia kell, felébred. Előfordult már baleset, de nagyon szépen halad. Szegénykém hányni is olyan ügyesen hány. Mondja, hogy hánynia kell, kimegyünk a fürdőszobába, kád fölé hajol és hány...én nem viselem ilyen jól a hányást. De ma még nem volt hányás, vagy jel, hogy rosszul van.

2013. dec. 15. 10:32
 72/214 anonim ***** válasza:
Na szegenykem jol beszedelodzkodtetek.Hat szerintem a hanyinger lehet akar a tehesseg elojele is ha nagyon erzekeny vagy a hcg-re.En a fiaimnal mindkettovel a hatodik hettol kezdtem el hanyni de cudarul.Megvolt a napi rutin.Felkelek hanyok kavezok szar a kave hanyok boltba megyek haza megyek budos a lakas hanyok fozok undorito a nyers hus hanyok fuszeres fiok budos hanyok....Es ez igy ment addig amig meg nem mozdultak.Aztan mar csak hetente egyszer a szulesig.Viszont azzal a babaval ami juniusban elment meg csak hanyingerem sem volt egyszer sem.Tegnap ota fekszem ugyhogy most elmult minden verzes.Be fogok kattanni ha vegig kell fekudnom.Itt Floridaban egesz nyaron fekudni a szobaban a legnagyobb buntetes.Na de persze hogy kibirom a babam miatt.Ugy dontottem megfogadom a tanacsod es tobbszor kenem magam a kremmel.Neked semmi barnazas???? Remelem nincs es nem is lesz...
2013. dec. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/214 A kérdező kommentje:

Nincs barnázás, lekopogom, de sajnos ez nem jelent semmit, mert előzőnél is 7+2 voltam, mikor elkezdtem. De valahogy most nem annyira félek. Lehet a krém miatt.

Nagyon örülök neki, hogy nálad is abbamaradt. Valószínű csak megsértettétek a külső részt, ami terhességnél előfordul, sokkal érzékenyebbek a dolgok ilyenkor.

Hőt nem mérek.

Ma megint teszteltem azzal a teszttel, ami tegnap alig mutatott valamit. Ma már jóval erősebb volt. Lehet krézi vagyok, de vettem még két dobozzal. 1 font volt, úgyhogy nem költöttem túl sokat rá:D Így még van 7 tesztem. Most még holnap ellövök egyet, aztán lehet, hogy 2 naponta csinálok. Így 3-at még ellövök, aztán a másik 3-at meg akarom tartani későbbre, mert kíváncsi vagyok, meddig mutatja ki a teszt a terhességet. Azt hallottam, hogy csak pár hónapig mutatja ki, aztán lecsökken a hcg. Majd utánaolvasok pontosan meddig mutatja ki. Még 4 hetes se vagyok:S Megnéztem egy terhességi kalkulátorral. Ja meg poénból megnéztem a kínait is, ha megmaradna, mi lenne a naptár szerint. Lányomnál bevált:D Fiút ír mostanra, remélem megmarad és beválik:D

Na, mék, mert bankba kell mennem.

Remélem segít a több krém neked. Kértem időpontot dokihoz. 27-ére kaptam, de ez csak háziorvos, még csak akkor fog ő kérni időpontot MF-hoz, ami még két hét legalább onnan. Kábé úgy gondolom január első 3 hetébe beférek.

2013. dec. 16. 11:06
 74/214 anonim ***** válasza:
Ooo..akkor ott ugyan ugy mukodik a dolog mint itt.Nem tudsz elmenni siman a nogyogyaszhoz hanem eloszor a korzeti orvoshoz kell menni es o kuld tovabb ahhoz a dokihoz amire szukseged van.Most mondta nekem is a parom nagynenje.Nagyon rendes azt mondja ma felhivja az o orvosat bejelentkezunk oda mert amugy is kell mindenkepp egy korzeti doki es majd o tovabb kuld a nodokihoz.Remelem ez hamarabb meglesz mint amit adtak a szulohazban idopontot.jan 8.Nem erdekel inkabb vizsgaljanak meg 2 helyen mint sehol.Bar a szulohazban jan.8- an az elso alkalom csak beszelgetes.A kovetkezo idopont amikor elkezdik a vizsgalatokat ultrhang stb...Ne tudd meg...szalad a lakas.Annyira felkelnek mert latom hogy a paromnak ez tul sok.Tegnap o fozte az ebedet meg elinditotta mosogatogepet es rendesen vert izzadt annyira kidoglott tole.Ilyet hogy kicsit soporjon ossze nem is mertem kerni.:)))) En ma mèg megmertem a homet es 37 volt.Tesztet szombaton csinaltam digitalisat.A nemvart napjan 1-2 hetet mutatott szombaton 2-3 hetet es gondoltam most szombaton csinalok megint ami remelem 3+ - os lesz.Aztan a digi ennel tobbet nem mutat...
2013. dec. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/214 A kérdező kommentje:

Na, lehet arcüreggyulladásom van. Utánaolvastam a furcsa náthámnak és elég jól belevágnak a tünetek. Ha péntekig nem javul, megpróbálok bemenni párommal a korházba.

3-6 hét a lefolyás, magától is gyógyulhat akár. Azt olvastam, hogy tán nincs magzatra hatással.

2013. dec. 16. 19:46
 76/214 anonim ***** válasza:
Jah..hat en sem gondolom hogy hatassal lenne a magzatra.de azert nezesd meg magad.Szerintem igy az Elejen meg nem tortenik vele baj.Azt tudom hogy anno a volt sogornommel egy nap kulonbseggel szultem es az o babaja olyan csunya orrnyalkhartya gyulladassal szuletett hogy nem is lehetett a szobaban nala baba mert szinte fuldokolt.Mindez azert mert kb a hetedik honapban a terhesseg alatt osszeszedett egy csunya influenzat.N holnap mehetek a korzetihez aztan a nogyogyaszt meglatjuk...Jo lenne meg az iden bar nem bizom benne.
2013. dec. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/214 A kérdező kommentje:

Ma nem nagyon erősödött a csíkom:S Sőt, mintha icipicit halványabb lenne, de lehet csak én látom így. Majd délután megnézem újra a tesztet. lefényképeztem. Igaz, tegnap 5-6 óra volt két pisilés között, most meg 3, lehet nem volt elég tömény. Mondjuk egyébként is elég sar ez a teszt, vagy fél órát kell belelógatni, mire végigfut rajta a folyadék.

Hátha holnap erősödik.

Örülök, hogy eljutsz hamarabb dokihoz, de én is azt mondom, hogy már túl évvége és túl karácsony van ahhoz, hogy eljuss nődokihoz. Ha más hónapról lenne szó, még beleférhetnél a hónapban.

És mikor van UH? Nálatok is csak 12 hetesen, nem?

Egyszer egy kérdésnél itt a gyk-n valaki azt írta, hogy mennyivel jobb az angol egészségügy, hogy nem rémítik halálra a kismamákat a sok adattal (méhszáj méret meg hasonlók) és hogy tetszik neki, hogy nincs agyonvizsgálva a mama, meg a baba, és hogy fölösleges is az a sok uh, jó, hogy itt csak 2 van. Erre nem bírtam ki, és leírtam neki, hogy is nézett ki a vetélésem. Persze arra már nem tudott mit írni. Ha otthon lettem volna, ez nem történik meg. Lehet, hiába kaptam volna gyógyszert, elvetéltem volna akkor is. De az tuti, hogy nem a 12. héten vették volna észre. Max 8 hetesen már kikapartak volna és akkor nem kellett volna végigizgulnom a maradék időt. Problémás terhességgel jobb, ha otthon vagy terhes. Mondjuk hozzá kell tennem a méhszáj méretemre és a méhlepényem öregedésére tényleg nem vagyok kíváncsi, tényleg csak a frászt hozná rám.:D Annyi ilyen kérdés van itt, meg olyanok, hogy 21 hetesen mekkorák voltak babád méretei....kiakadok az ilyentől. A múltkor olvastam egy ilyet, hogy mekkora 3 éves gyereked fejkerülete...1 éves koráig tudtam:D A súlyát se tudom:D Szép formás, akkora, mint a többi gyerek. Néhány óvodatársát már 7 hetes kora óta ismerem. Volt egy kisfiú, aki nagyon anyás volt, még tavaly is láttam, nagyon visszahúzódó, szótlan volt. Most meg minden reggel, ha én is megyek, odajön köszönni. És vagy 2 fejjel nagyobb a lányomnál:D Anyukájával annak idején sokat dumáltunk.

Jajj, bocs, elkanyarodtam. Na mék, lehúzom ezt a napot is. Azért a fejfájásom annyival jobb volt tegnap estefelé, hogy tényleg sokáig hatott a tabletta.

Reggel halványan éreztem a parfümöm illatát:D

2013. dec. 17. 08:00
 78/214 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, nekem is emelnem kell a krém adagom. Ma éreztem egy nagyon rövid ideig tartó görcsöt, olyan hullámszerű volt, szinte éreztem, hogy megy lefele, végig. Nem volt túl erős, de azért erős volt. Nem sokkal rá, szinezett folyásom volt, folyamatosan jött, alig szinezte be, de azért látszott, hogy pirosas-rózsaszínes árnyalatú. Ma, ahogy hazaértem, azonnal be is kentem magam. Úgy döntöttem, most már 4x kenem magam. Ha ez se segít, akkor más se segítene valószínű. Most jelenleg nincs semmi. Megnéztem a reggeli teszteket, fényképről beazonosítottam, melyik-melyik. Úgy tűnik, kábé ugyanolyan erős, mint a tegnapi. Ha holnap még mindig nem erősödik, akkor két oka lehet. Vagy ez a teszt tényleg jó szr, vagy nem erősödne másikkal se, mert gond van.

Ma megpróbálok nyugton maradni, de suliba kell mennem.

Így ma teljesen elszontyolodtam, megmondtam a kis baba-kezdeményemnek, hogy most már tessék ottmaradni és kapaszkodni, mert most már nem engedem el. Mintha a fejfájásommal jobban boldogulnának a tabletták. Ma olyan hányinger kapott el...ja és kezd visszatérni a szaglásom:D

Sajnos muszáj fejfájás csillapítót bevennem, mert egyszerűen szétrobban nélküle a fejem. Mondjuk egészen máig nem nagyon segített a tabletta, de ma megszabadultam tőle órákig...olyan jó volt.

2013. dec. 17. 15:15
 79/214 anonim ***** válasza:
Na megvolt a vervetel.Csutortokon vissza kell mennem mert 48 oran belul megnezik mennyit emelkedett a hcgm.Ha szepen emelkedik akkor penteken lesz uh.is.Ha nem emelkedik akkor sajna....Na de ezt el is hessegetem.Hat ez a vervetel es a vernyomas meres a korzetinel cirka 310 dollar volt.Es hol van meg a masik vervetel meg az ultrahang...Pfffff....Amugy nekem sem rendes ver van hanem rozsaszin es csak torlesnel latom.De nagyon felek.Es az a csutortoki borzaszto nagy fajdalom...uhhh...az nem volt semmi.Es az idegesit hogy mi volt.Szerinted ha akkor mondjuk elment a baba azota megindult volna az eros veteleses verzes???? Hat ezt most nem tudom mennyire volt ertheto...Te se idegeskedj ne csinalj minden nap tesztet mert ugysem egyformak a tesztek es csak hergeled magad.En ugy erzem bar lehet hogy csak kepzelem hogy elmult minden terhes tunetem. A reggelu hom 37 volt bar nem tudom hogy van-e koze ahhoz hogy a baba a helyen van-e...
2013. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/214 A kérdező kommentje:

5 hetesen halt el a babám, 7 hetesen volt vérzésem. Én úgy emlékszem, 5 hetes korom körül egyszer éreztem, hogy nagyon nem kéne dolgoznom...szerintem akkor halt meg. És csak 12. héten kezdtem el vérezni. Szóval a válasz a kérdésedre: attól, hogy csak rózsaszínes maszatolás van, és mondjuk most már nincs is, még sajnos símán lehet, hogy már nem él....ahogy nálam is. Megnéztem pár képet a neten, amiken több egymást követő nap tesztjei voltak és nem ritka, hogy napokig egyforma erősségű, sőt, találtam olyat, ahol egy közbeeső nap, szinte negatív volt....szóval ez egy kicsit megnyugtat. De nem bírom ki úgy se, hogy ne teszteljek.:D Azóta sincs az a rózsaszínes maszatolás....szerencsére.

Jó, hogy el tudsz menni vizsgálatra...igaz, sokba kerül. Most fogyott ki nekem az első tubus krém, ami 2oz-os volt, most 4oz-osat használok, de az adagnöveléssel ugyanennyi idő alatt fog kifogyni. Még rendeltem ilyen palástfű tea féleséget, azt mondják, az még jó. Mindent kipróbálok, csak segítsen. Kenőcsre fel!

Most találtam rá itt egy angliai kismamira a gyékán. Kábé az én sztorimat írja...most tart ott, hogy már vérzik és ugyanazt mondták neki is...írtam neki, hogy nálam hogy volt, hogy nekem innen 3 nap volt a vetélés. Persze sok sikert kívántam neki, de szegénynek nincs túl sok esélye.

Egyedül azért érzem, hogy esetleg van esélyem, mert kenem magam a kenőccsel, ez az én kapaszkodóm. És tényleg hiszem, hogy segíthet.

Szurkolok neked a vizsgálattal kapcsolatban! Bárcsak holnap erősebb lenne a tesztem, akkor egy kicsit fellélegezhetnék:D

2013. dec. 17. 22:18
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!