Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valószínű alacsony a progeszte...

Valószínű alacsony a progeszteron szintem. Mit tennél?

Figyelt kérdés

Már van egy 3 éves lányom, vele nem volt semmi baj, elsőre összejött. Idén februárban teherbe estem, de 7 hetesen elkezdtem barnázni. Nagyon nagyon gyengén. A hetek előrehaladtával egyre több lett. Itt hozzá kell tennem, hogy külföldön élek, itt nem igazán foglalkoznak az első trimeszterben fellépő barnázással. Annyit mondanak rá, hogy elő szokott fordulni, ne aggódjak. A 11. hetet betöltve már véreztem. 11+6 hetesen vetéltem el a korházban. 4 nappal előtte is benn voltam, hatalmas könyörgés árán megvizsgáltak, de csak a méhszájamat nézték, azt mondták, zárva van, valószínű nem belülről jön a vérzés. Pont aznapra kaptam uh időpontot, amikor elvetéltem. 1 órával később néztek volna meg. 5 hetesen halt el a terhesség. Ha időben megnéztek volna, legalább nem kellett volna végigszenvednem azokat a heteket. Mindvégig éreztem, hogy a babám nem él. Ez májusban történt. Azóta minden mensi előtt 2 nappal már véres folyásom volt egész az utolsó 2 mensiig. Azóta 4 nappal előtte van ez a véres folyás. Sokat olvastam róla, hogy mi lehet ez, s azt olvastam, hogy progeszteronhiányra utal. Sajnos ilyen vizsgálatot nem kérhetek itt, mert nem vizsgálják ki, kérdeztem már a dokim, s olvastam is rengeteg forumot sorstársaimtól. Olvastam, hogy otthon gyógyszert írnak fel rá, de az vényköteles....itt ez a gyógyszer be van tiltva. Egy fórumon olvastam, hogy van progeszteron krém, és szerencsére itt is hozzá tudok jutni, internetről kell rendelnem. Hazamennem esélytelen mostanában. Nincs rá pénz, s szabadságom sincs (karácsonykor se, dolgozom akkor is)És itt nincs ilyen, hogy fizetős doki. Amúgy se lenne rá pénzem.

Mit tennétek a helyemben? Azt olvastam a progeszteron krémről, hogy nem okozhatok vele kárt, max nem használ. Elkezdenétek használni a progeszteron krémet?


2013. nov. 27. 20:03
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/214 anonim ***** válasza:
Erosebb lesz hidd el!!! Azt mondjak a pozitiv gondolkodas is segit.Nekem is a legfobb kapaszkodom a kenocs.Teljesen kivagyok.Ha fekszem minden f.s.a de tegnap csak foztem egy kis rizst es mar jott is ez a vmi.Kepzeld!! Pont en is ma rendeltem meg kenocsot es palastfu teat mert mindenki azt mondja nagyon jo a terhesseg megtartasara.Ezt olvastam is.Remelem igy meg meg jon az iden.Annyira utalom...ha tusszentek meg attol is parazok nehogy meginduljon a verzes.Most eppen eszem a magneziumot folsavat E vitamint es a cremet kenem...Nem tudom mit csinaljak a E vitaminnal!? Abbahagyjam vagy ne? Van ahol azt irjak kell van ahol azt hogy nem.A terhesvitamint Itt az orvos irja fel hogy milyet vegyek.Azt mondta semmit ne vegyek be mostantol ami pulton kivul van.Szoval azt majd csutortoktol szedem ha kell.Marpedig hogyne keneeeeeee??????!!!!!! Ugye? Merthogy pozitivak vagyunk nemde?:) Ugy dontottem most holnap , holnaputan csinalok en is tesztet.Meglatom...Vagy nyugodtabb leszek vagy halal ideges.Te hogy vagy?
2013. dec. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/214 A kérdező kommentje:

Ma reggel volt egy kis görcsölésem. Aztán délelőtt volt egy kis maszatolás, de elég furcsa, inkább sárga volt, mint pirosas. Aztán még egyszer megtöröltem és akkor egy kicsi pirosas volt, de nagyon halvány. Aztán azóta ennyi. Minden egyes pillanatban úgy érzem, mindjárt fájok, úgy csinálok, mintha vissza tudnám tartani. A náthám fejfájásom változatlan a köhögésemmel együtt. Valószínű tényleg több, mint nátha. Fülem még mindig eldugulva, szagok még mindig alig. Étvágyam mintha kezdene visszajönni. Terhestünet nagyon nincs. Amit rosszul vagyok, szerintem az idegtől van.

Továbbra is emelt adag a krémből. Itt lehet kapni terhesvitamint felírás nélkül és szedem is. Az ország number 1-ját.

Ártani nem árt a vitamin. Én is pozitív próbálok maradni.

2013. dec. 18. 15:28
 83/214 anonim ***** válasza:
Ahhh...en ezt nagyon nehezen birom.Fekszem egesz nap felpolcolt labakkal es meg igy is van ez a rozsaszin vmi.Es volt mar nekem is sarga is....Akkor azt hittem "na talan muloban van ez a f.s verzes.
2013. dec. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/214 anonim ***** válasza:

El kellett kuldenem az elejet mert lefagyott a telom.

Szoval csinaltam ma tesztet es gyonyoru pozi de hat ezt tudtam is...Ne tudd meg milyen lassan mennek a percek.De remelem holnap mar okosabb leszek.Mondjuk ha megvan a babam akkor is rettenetesen fog idegesiteni ez a verzes...

2013. dec. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/214 A kérdező kommentje:

Sajnos ma is számítanom kell kis maszatolásra. Az előbb görcsöltem, de most még rövidebb ideig, még gyengébben. Remélem még kevesebb lesz a maszat, vagy talán meg is úszhatnám mára:D Ez most már menetrendszerű lesz?!

Bárcsak én is tudnék egész nap feküdni, de sajna nem lehet, igaz, csak 5 órás melóm van. Bicajjal járok, mert időre kell hazaérnem. Nem tudom, írtam e, takarítónő vagyok. 8-9.30-ig wc, 9.30-10-ig mozgólépcső, lépcső, 10-10.15-szünet. 10.15-11.30-iroda, 11.30-12.30-folyósó porszívózás, 12.30-13-toilet check. 1 éve csinálom. Ha sikerül megtartanom a babát, akkor meg vannak itt számlálva a napjaim, mert hogy én ide ha csak lehet nem jövök vissza. Azért járok suliba, hogy végre kaphassak egy jobb melót. Akár a nyáron kereshettem volna, de házat vettünk, kellett a biztos állás. Itt egy év a max leállás, ha tovább maradsz, elveszíted az állásod. Úgy kábé 6-9-12hónapra szoktak leállni. Ha most sikerülne megtartani ezt a babát, akkor kábé 9 hónapos korában beíratnám bölcsibe és keresnék melót. Egy jó kis irodában valami adminisztrációs munka nagyon tetszene:D

Na közben megint volt egy leheletnyi görcsölés...nagyon állat. Biztos csak emlékeztetett rá, hogy azért annyira ne rohanjunk előre.

Ja, a reggeli tesztem. Megint lehelletnyit erősödött, de 3-at lőttem el.Elsőn nem akart látszani, 2.-on erősebb volt, 3.-at azért lőttem el, mert egyrészt elegem volt ebből a tesztből-tegnap is kettőt lőttem el két különböző árnyalati eredménnyel-, másrészt kíváncsi voltam, hogy ugyan lesz e 3. árnyalat. Kettő lett erősebb, mint a tegnapi. Mondtam is a páromnak, hogy menjen el ma tesztet venni, odaadtam neki a papírt, milyet vegyen. De mostantól megpróbálok csak minden másnap tesztelni...habár szerintem nem fogom kibírni. De holnap mindenképp ellövök egyet, hogy lássam, az első teszthez képest erősödött e, mert azzal teszteltem elsőnek és az kábé 1. nap volt olyan erős, mint a mai.....pedig egyforma érzékenységűek.

Kitaláltam egyébként, hogy ha eljutok még odáig, a védőnőnél megpróbálok kisírni egy uh-ot, ha nem ad, akkor a korháztól próbálok kérni közvetlen. Ha kell, lehazudom a csillagokat. Ha kaphatnék uh-időpontot, kábé 9 hetesen kapnám, akkorra már mindenképp látszik, hogy fejlődik e. Csak tartanánk már ott.

Van egy kis hányingerem, de ez lehet az izgalomtól van.

Nálatok is szokás ez a kártya osztogatás karácsonykor? Itt minden boldog-boldogtalan ad egymásnak. Rohadtul rühellem. Most a lányom ovodatársainak írtam meg tegnap a kártyákat, mert ő már kapott szinte mindenkitől. Még jó, hogy csak 9 pajtása van...mi lesz majd a suliba:S

2013. dec. 19. 07:34
 86/214 anonim ***** válasza:
Nem... Itt annyira nem jellemzo.Itt csak mindenki boldpg kracsonyt kivan egymasnak es kesz.1 kartyat kaptam ossz vissz egy osztalytarsamtol.Neked van meg suli? Nekem 13-an vege volt es majd 12-an kezdodik.Igy tenyleg szerencsem van a fekvessel.Amugy en is takaritani jarok csak en hazakhoz egy baratnommel.Szegeny igy most egyedul van a heten de nagyon megerto.Suliba azert jarok mert egyebkent fodrasz vagyok es szeretnek majd fodraszkent dolgozni itt is.Persze amig nem tudok rendesn beszelni addig ez nem megy.Huuu ne tudd meg hogy kinlodom itt az agyban.Nem vettem meg a paromnak se semmit karira de nem merek elindulni mert azonnal el kezdek vverezgetni.Hat ma kiderul mi van odabent.Ha a mai vervetel utan magasabb lesz a hcgm mint kedden akkor talan ad vmit a doki amitol abbamarad ez a valami...Tudod most az egyetlen dolog ami miatt megkonyorultek rajtam es megneznek a korom.Aztan ott mar mondtam mindent.Hogy a fiaimmal is vereztem hogy juniusban elveteltem hogy mostcis verzek.De latod??? Meg ezek utan sem volt hajlando megvizsgalni vagy addig kiirni vmit.Meg terhesvitamint sem!!!! Pedig ki tudja?? Sokszor 2 nap alatt sok minden tortenik.Na mindegy...Ezen nem tudunk valtoztatni sajnos.Amugy reggel en iscgorcsoltem.Bal oldalon alul nagyon szur mintha kessel szurkalnanak.Nalad lett vegul maszatolas? Amugy annyi helyen olvastam hogy rengeteg no verezget az elso trimeszterben.Olyan jo lenne ha nalunk is csak ennyirol lenne szo.
2013. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/214 A kérdező kommentje:

Képzeld, nem maszatoltam ma, csak fehér folyásom volt, aztán meg vizes folyás....mondjuk nyugtával dícsérem a napot.

Én tanítónőnek tanultam, de itt a diplomámmal sokra megyek:D Hű de jó neked, hogy értesz valami tényleg használható dologhoz. Mivel már otthon űzted a szakmát, tényleg csak beszélned kell megtanulni. Nekem meg semmi használható végzettségem nincs. Annak idején emlékszem, hogy lenéztük, aki szakmunkásba ment. Mondjuk fiúk asztalosnak, lányok meg varrónőnek. Mennyire jobb lett volna nekem is szakmát tanulnom. Mondjuk fodrászkodáshoz biztos nem értenék, a saját hajammal alig bírok:D

Jövőre szeretnék beíratkozni valami adminisztrációs szakra, esetleg customer service-re. Ha most angolból nagyon össze szedném magam, talán meg lehetne próbálni érettségizni jövőre, habár nem hiszem, hogy menne:D

Lehet holnap becipeltetem magam az urammal a korházba, hogy adjanak valamit erre a betegségemre, ami nagy valószínűséggel arcüreggyulladás.

2013. dec. 19. 16:20
 88/214 anonim ***** válasza:

Hat igen...Ha vegre megtanulok rendesen angolul akkor sokkal konnyebb lesz mert itt nagyon szeretik az europai fodraszokat.

Hat en sajna ma is verezgettem es reggel konkretan azt ereztem hogy kest forgatnak a hasamban.Alul bal oldalt a medence csontnal erzem.Es tegnap ota nagyon szedulok es elsotetul minden ahogy kiszallok az agybol.Azt olvastam ezek is lehetnek a veteles jelei.Gyengeseg hanyinger...stb.Talan nem kene ennyit olvasnom mert az ember hajlando bekepzelni tuneteket.

Nagyon pesszimista vagyok mar.Nem hiszem hogy ebbol jol fogok kijonni.De ha ez nem sikerul akkor felfuggesztem kicsit ezt a dolgot.Azt hiszem nagy êrvagas lenne karacsonyra elvesziteni a masodik babankat az iden.

Amugy erzem ,ha esetleg vmi csoda folytan atveszelnenk ezt a terhesseget vegig paraznam az tutko.

Ha bemesz a korhazba nem tudnad kikonyorogni a progreszteron tablettat? Bar ha ma nem vereztel akkor lehet nem is kell.Kivanom hogy ne kelljen...es ne maszatolj egy kicsit sem.

2013. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/214 A kérdező kommentje:

Na, egy kis reménykeltésnek itt egy link, amin két olyan sztori is van, ahol a nők már megtermékenyülés után, barnázás megkezdésekor kezdték el kenni a krémet és mégis használt!


[link]


Ezen az oldalon pedig azt olvashatod, hogy mennyivel jobb a krém a tabinál.


[link]


Az az egy két mondat arról, hogy a krém hatásosabb, mint a tabi, erősen pozitív érzéseket váltott ki belőlem:D


Nekem megint vizes és fehér folyásom van. És úgy, nem is tudom körül írni, de érzem, hogy van törzsem, hasam.


Pihenj sokat, ne idegeskedj, és kenegess...csak ennyit tehetsz. Na és persze beszélsz a saját fejeddel és a babával, hogy nem lesz semmi gond. Olvastam, hogy sokan úgy hordanak ki egy terhességet, hogy közben erősen véreznek.

Én már mondtam a babámnak, hogy most már nem fogadok el felmondást, most már végig kell csinálnia. :D

Ha egyébként mégse maradna meg, akkor én is tartanék szünetet, de nem igazán a lelkem miatt, hanem a testem miatt. Pár hónapig azon lennék, hogy helyrepofozzam a szervezetemet. De remélem ez csak feltételes módban marad.

Egyébként elsőnek, mikor elvetéltem, először csak minden másnap maszatoltam, szóval az, hogy ma kimaradt, nem jelent semmit. Mégis valahogy úgy érzem, hogy van remény.

Most úgy döntöttem, hogy nem időponthoz kötve kenegetem magam és ha 5x jut eszembe egy nap, akkor 5x kenem. Nem érdekel hány tubust kenek magamra, az eredmény mindent megér. Tabit meg nem is tudom, hogy bevennék e azok után, hogy azt olvastam róla, hogy rákkeltő...szép lenne, megfogan a gyerek, ki is hordom a tabival, csak épp 10 éves korában meghalok rákban...na jó ez durva példa.

Néha történnek csodák, hidd el!

2013. dec. 19. 22:31
 90/214 anonim ***** válasza:

Koszi a linket! Megnyugtato ilyeneket olvasni csak az a baj hogy lehet en vagyok az a szerencsetlen par kivetel akinek nem hasznal.De azert bizom benne.Mar en is 4-5 x kenem de most azon izgulok hogy ide er-e a masik mielott ez elfogy!? Tegnap nagyon bogtem a parom vallan.Vigasztalhatatlanul....O meg olyan edes,olyan bizakodo.Azt mondta o tudja hogy ott van bent a bebi es semmi baja...Tegnap en is sirva konyorogtem a kis csoppsegunknek hogy maradjon bent erosen kapaszkodjon en meg segitek neki abban hogy sokat pihenek es egyutt vegig csinaljuk.Hat kesobb mar okodabb leszek.Remelhetoleg ma mar kesz a vereredmeny es megtudjuk mi a helyzet.

Tudod min gondolkodtam? Mivel nalad elmult a maszatolas nem lehet hogy az is csak olyan mensi szeru dolog akart lenni? Hiszen pont abban az idoben volt es csak 2-3 napig tartott.Lehet csak emlekezett a szervezeted hogy most lenne itt az ido ...

Tudod szerintem lassan abba kene hagynod a munkat mert ahogy leirtad az irto sok es nem hiszem hogy kismamanak valo.De azt is megertem hogy egy fizetesbol nehez kijonni.

Ma ha torik ha szakad el kell mennem a szerelmemnek ajandekot venni.Nem maszkalok sokat celiranyosan megyek 1-2 uzletba aztan jovok haza pihenni.

Olyan rossz ez.Rettegek minden alkalimmal amikor wc-re megyek hogy mikor lesz erosebb a verzes.

Most jottem ra miert mondjak az orvosok hogy akkor johet masik baba amikor lelkileg fel vagy keszulve.

Hat lehet a fel ev nekem sem volt eleg.Soha nem aggodtam ennyit mint most.

Te hogy vagy ma? Fuled hasad?

2013. dec. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!