Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti hogy látjátok ezt? Mi...

Ti hogy látjátok ezt? Mi lenne a helyes döntés, vagy megoldás, vagy min kellene változtatnom magamba?

Figyelt kérdés

Előző házasságomból két fiam van. Nagyok már, 14,16 évesek. Válás után két évvel ismertem meg jelenlegi férjemet, akivel közös babát terveztünk. Én akkor 32 évesen úgy gondoltam, hogy mi sem természetesebb, és az újbóli anyaszerepbe is bele tudtam élni magam. Próbálkozásaink azonban sikertelenek lettek. 5 éve a 12. héten elment a baba, majd azt követően 1.5 év után újra terhes lettem, de sajnos az a babó se érte meg a 13. hetet. Az események után 1 évvel méhnyakrákot állapítottak meg, és műtöttek. Addigra én már ugye a 35. évemet betöltöttem. Most vagyok 37, és őszinte leszek, már nem tudom hogy akarok-e babát. Persze ezt az utóbbi 8 hónap sikertelen próbálkozása, és minden hónapban elszenvedett csalódása után gondolom. Már nem érzem magam elég fiatalnak hozzá, már máshogy látom a dolgokat mint 5 évvel ezelőtt. Úgy érzem sok volt nekem ennyi megpróbáltatás. Férjemnek viszont nincs még gyereke, és nagyon szeretne.

Úgy érzem, nem vagyok képes megadni neki azt amire vágyik, pedig nagyon szeretem.

Ebből a helyzetből hogy lehet úgy kijönni, hogy megmaradjon a házasságom? Persze ez lehet, hogy csak az én parám, hogy ha nem lesz baba akkor vége lesz, de nem tudnám magamhoz láncolni, hiszen most olyan fontos neki egy gyerek, mint annak idején nekem volt. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2014. máj. 16. 10:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

No jó akkor mi fiatalok tartsunk össze.


A szemléletváltós wellness egy hónapja volt, azt hiszem a következővel nyárig várnom kell.


Na akkor hajrá nekünk, talán nem is olyan tragikus ez a helyzet. :)

2014. máj. 16. 16:12
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem ellenzem, ha valaki később szül, ezt előre leszögezem, de szerintem 35 éves kor felett, a te kórelőzményeddel én már biztosan nem vállalnám. Ennyi megpróbáltatás után szerintem elsősorban lelkileg kellene helyretenni a dolgokat, nem pedig egy nem 100%-san kívánt terhességbe, gyermekvállalásba hajszolni magad. A másik meg én minden "gonoszság" nélkül azt mondom a természet tudja a dolgát, ha eddig nem akart jönni az a baba elgondolkodtató, hogy talán már nem is kellene neki (lehet nem is fog).
2014. máj. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Huhh! Tegnapelőtt beszéltem a férjemmel, elmondtam neki azt amit ide leírtam.

Megértő volt és kedves, de feszült is, hiszen ő nagyon szeretné.

Megbeszéltük, hogy júniusban pontot teszünk a próbálkozások és a kálváriánk végére.

Felajánlotta, hogy ő is megnézeti magát, mert lehet hogy vele van gond, no meg én is kivizsgáltatom magam.


Mindketten örülnénk, ha valami kézzelfoghatót tudnánk. Ha nem lehet akkor azt.

Még nem tudjuk, hogy hogy fogja a férjem megemészteni ha nem lehet, vagy ha lehet és én a lelki gondjaimon nem tudok átlendülni és nem akarok továbbra se akkor mi lesz, de legalább tisztábban fogunk látni.


Köszönöm a tanácsaitokat, bátorítás nélkül nem biztos hogy ilyen nyíltan mertem volna erről beszélni vele.

2014. máj. 23. 09:56
 14/17 anonim ***** válasza:

A legjobbakat Nektek! No látod, az egyenes út a legrövidebb. ;-)

Majd jelentkezz be néha!


Nem tudom, hányas voltam. A háborús hasonlatos, de nevezhetünk Livinek is. :)

2014. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

:)


Hát sok víz lefolyt a Dunán amióta nem írtam. Azt hiszem a mai pozitív tesztemmel minden kétségem elillant.

Ha lány lesz, Hanna lesz :D

2014. szept. 12. 12:33
 16/17 anonim ***** válasza:

:) :) :) Gratulálok!!

Nekem is van. ;-)

Livi

2014. szept. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Gratula neked is :))))
2014. szept. 12. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!