Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem akar a férjem...

B.Bea28 kérdése:

Miért nem akar a férjem gyereket? Mivel tudok hatni rá?

Figyelt kérdés
Férjemet tini korom óta ismerem. Pàrkapcsolatunk 5éve kezdődött màsfél éve élünk együtt és 3hónapja volt az esküvő. Én nagyon szeretnék gyereket de ő sajnos nem. Azt ígérte,hogy az esküvő utàn. A nászúton egyszer nem védekezett de késett a menszeszem és azt hittem sikerült de ő rosszul reagàlt rà. Azóta semmi.. azt mondja majd:(

2014. júl. 27. 16:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne mutogass neki videót. Ezzel csak még jobban elijeszted. Ne nyaggasd, hanem csak finom célozz rá. Pl. utcán ha gyereket láttok megjegyezheted, hogy milyen édes, de ne kérdezgesd, hogy ugye szerinte is?

Nekem az a furcsa, hogy azért ilyen kérdéseket meg kell beszélni esküvő előtt, és ti meg is beszéltétek. Azért gerinctelenség a férjed részéről, hogy hiába beszéltétek meg ő mégsem ahhoz tartja magát, hiszen rossszul reagált amikor neked késett, holott MEGBESZÉLTÉTEK hogy esküvő után jöhet a gyerek. Hazudott neked, vagy csak rámondta, hogy okés, hogy ne nyaggasd tovább, de valószínűleg nem gondolta komolyan. Hogy ezzel te hogy tudszs megbirkóüzni vagy meg akarsz-e birkózni, azt neked kell eldöntened.

2014. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
32%
Nincs bennem semmi rosszindulat, de ha már itt azt kérdezed, hogy mivel tudsz hatni rá, akkor annak nem sok jó eredménye lehet. Mit hazudott?? Az esküvő után? Esküvőtök 3 hónapja volt, 20 év múlva is esküvő után lesz. Ez nem hazugság. Egyébként nem kell rá hatni, mert abból maximum az fog kisülni, hogy otthagy a fenébe ha terhes leszel, akkor gyerekkel egyetemben. Én leülnék tisztázni vele, hogy merre hány a méter és annak alapján döntenék. Egyébként ezt a beszélgetést már rég esedékes lett volna megejteni, főleg ha te ennyire akarod már a gyereket.
2014. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Megpróbàlok leülni vele és àtbeszélni. De utoljàra hozom fel neki a témàt.
2014. júl. 27. 17:15
 14/24 anonim ***** válasza:
Az a vicces, hogy ezt a beszélgetést már megejtették, hisz a férj azt mondta, hogy akár a nászéjszakán terhes lehet a felesége. Aztán meg hopp, mégse jöjjön a gyerek! Szóval megbeszélték a témát még az esküvő előtt.
2014. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki te szeretnél,ha Ő nem akkor ne vesztegessétek egymás idejét,mert nem ugyanaz a célotok.
2014. júl. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Igen. Utolsó vàlaszoló igazad van. Mert megígérte de amint olyan helyzet lett h lehet h terhes vagyok megijedt és azóta csak vàrok és beleszakad a szívem minden együttlét utàn h most is védekezés..
2014. júl. 27. 17:23
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Engem valahogy zavar ez a megígérte kifejezés is, mert azt sugallja, hogy csak miattad mondta. Egy gyereket nem megigér az egyik fél a másiknak, hanem KÖZÖSEN vállalják.
2014. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
A megígérte nem az ő szàjàból hangzott el,hanem azt mondta pontosan a lagzi előtt h:bírd ki ezt a kis időt,az esküvő utàn azt sem bànom ha a nászéjszakàn teherbeesel.
2014. júl. 27. 17:32
 19/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi megbeszéltük,hogy esküvő után 3 hónappal abbahagyjuk a védekezést és így is lett.

De előtte alig tudtam arra rávenni hogy valaha is legyen gyerekünk.Egyszer rákérdeztem miért nem akar még?Mitől fél?Mire vár?És egy nagy beszélgetés lett belőle.

Nektek kell megbeszélnetek!Ezen mi nem tudunk segíteni.Sok férfi fél hogy ha lesz gyerek minden más lesz és a feleségük nem őket fogja kiszolgàlni hanem a gyereket.

2014. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Biztos szeretne gyereket, de nem most még.

Amikor beígérte neked, akkor még nem godnolta talán ő sem, hogy nem jön el az idő, hogy szeretne. Talán ezért ígérte és ígéri.

Azzal nem mész többre, ha folyton nyaggatod, vagy figyelmezteted, hogy gyerek kéne. Ne mutogass videokat, fölösleges, ezzel jobban elijeszted. Ettől nem fog gyereket akarni, hogy lát egy vicces videot. Én sem szeretnék kutyát, pedig látok nagyon aranyosakat, de nem fog el a vágy, hogy kéne egy kutyus :)

A gyerek iránti vágy kialakul, meg kell érni rá. A férjed még nem tart itt. Biztos szeretne, de még nem érzi, hogy itt az ideje.

Fiatalok vagytok, én már elmúltam harminc mikor szültem és a párom is. Mi ekkor értünk meg rá.

Amúgy védekeztek?

Esetleg ülj le vele beszélni erről, hogy te már nagyon szeretnél babát, ő a nászéjszakára megígérte, hogy most akkor hogy is érti ezt. Ne azt érezze, hogy sürgeted, hanem hogy kiváncsi vagy a véleményére, érzéseire. Valahogy próbálja megfogalmazni mire gondol, ha szóba jön a baba vállalás, vagy ha kiderülne hogy terhes vagy. Csak úgy tudsz segíteni a helyzeten, ha tudod, mi jár a fejében.

Az is lehet, hogy beijedt, hogy mekkora felelősséggel jár, meg azért anyagilag is másképp lesztek, mint gyerek előtt. Egymásra is sokkal kevesebb időtök lesz és még friss házasok vagytok. Már nem tudodtok majd csak úgy elmenni pl moziba stb. Lehet ezektől a változásoktól is fél, csak meg sem tudja fogalmazni. Persze a gyerekkel nem romlik meg az élete :) átalalkul és megismer egy másik érzést, meg tartalmasabbak is lesznek a minden napok, de ő még nem így látja. Lehet fél, hogy változol testileg, ne a nagy pocakra gondolj, hanem a többi változásra.

2014. júl. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!