Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegyem kockára a kapcsolatunka...

Tegyem kockára a kapcsolatunkat a babáért? Szemétség, de megéri?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok egy ideje (7 hónapja kb.) , hogy abbahagyom a fogamzàsgàtló szedèsèt a baràtom tudta nèlkül. Ebben a hónapban màr majdnem sikerült megtennem, de aztàn mègiscsak elkezdtem szedni, mert a lelkiismeretem "közbeszólt". Nagyon szeretem a baràtomat, de kisbabàt szeretnèk hamarosan ö pedig nem..illetve majd èvek mùlva csak. Ugy èrzem nem birok addig vàrni. De ha abbahagynàm a tabletta szedèsèt, ès teherbe esnèk, akkor hazudnom kellene neki az egèsz terhessèg alatt meg kb örökre...mivel ugye azt hinnè, hogy a gyógyszer mellett estem teherbe :S de hazugsàgba nem tudnèk èlni.

E hónapban nem jött meg a megvonàsos vèrzèsem ès azt hittem, hogy ùristen tènyleg teherbe estem a gyógyszer mellett? De csinàltam 2 tesztet ès mindkettö negativ lett..akkor azt mondta, hogyha baba lett volna, akkor megtartottuk volna, de nincs baba ùgyhogy majd ha eljön az ideje, akkor lesz.

Mit csinàljak? :| Am, van köztetek olyan, aki csinàlt valaha ilyesmit? 23/L


2015. júl. 8. 16:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtok dűlőre jutni gyerekkérdésben, akkor jelenleg nem érett a kapcsolatotok egy gyerekre.

Borítékolható, hogy az első születésnapja előtt lelépne, ha még nem a terhesség alatt.

2015. júl. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt azonnal felejtsd el,ettol gusztustalanabb nincs
2015. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%

A legnagyobb aljasság lenne a részedről, ha így átvernéd a barátodat, arról nem is beszélve, hogy a gyerek inná meg a levét, mert úgy fog megszületni, hogy csak az anyja akarta, az apja meg nem.

23 éves vagy, nem 43, hogy ne érnél rá még a dolgokra!

Tartsd tiszteletben a párod döntését.

A gyerekvállaláshoz két ember kell!

Ha meg átvágod, akkor meg lelked rajta, csak szegény gyereket sajnálom...

És nem, nem csináltam és nem is csinálnék soha ilyet! Nem könnyű ám a gyerekvállalás, hidd el, hogy bár soha meg nem változtatnám azt, hogy van egy kisfiam, de baromi nagy segítség, ha ott van apuka, akivel közös erővel tudom nevelni és nem kell egymagamnak és tudok rá bármiben számítani.

Te nem valószínű, hogy így jársz. És nem azért, mert éppen becsúszna egy gyerek, mert lehet azt mondaná a párod, hogy jó, akkor jöjjön. Itt a nagy baj azzal van, hogy át akarod verni, amit meg egy normális épeszű ember nem fogadna el!

2015. júl. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Ha ő nem szeretné a babát, ne erőltesd rá. Úgy szép a gyerekvállalás, ha mindketten szeretnétek. Kell az apa részéről is a rákészülés, a várakozás.


Az másik kérdés, vajon ezzel a fiúval kell-e maradj, ha ennyire mások a terveitek.

2015. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
SOHA ne csinálj ilyet. Rámenne a kapcsolatod, egyedül meg nem buli a gyerekvállalás. Több embert tennél tönkre, magad, a gyereket, a párod(õt anyagilag elsõsorban, ha szétmentek).Elõször is meg kell vizsgálni a körülményeket, ha szeretne is most babàt a párod is, minden rendben lenne-e. Lakhatás, gyed, anyagiak?! Aztán ha itt nincs gond leülni a pároddal árbeszélni, h miért nem szeretne most gyereket, mi az akadàlya. Ha nagyon nem egyezik a jövõképetek, akkor el kell engedni a másikat. De gondolom még fiatalnak tartja magát a gyerekvállaláshoz.
2015. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel a volt barátnője ugyanezt csinálta. Már amikor összejöttek azt hazudta h szed gyógyszert,de nem szedett. 2 hónap után teherbe is esett. A párom kikötötte,hogy semmi féleképpeb nem akar gyereket. A csaj 20 hetes koráig titkolta. Kicsit molettebb,úgyhogy nem is lehetett rajta látni. Azt hazudta,hogy ő se vette észre. Pár hétre rá csúnyán összeveszett a legjobb barátnőével és az elmondott mindent a férjemnek. Hát mondanom sem kell. Oltári balhé lett belőle. Onnantól kezdve elásta magát teljesen. Bár összeköltöztek a gyerek miatt,de három hónap múlva szét is mentek,úgyhogy a baba már úgy jött világra,hogy a szülei nem voltak együtt.

A lakást ott hagyta neki és fizeti a gyerektartást,de sajnos a kislányt aki már most 8 éves nem tudja tiszta szívből szeretni. Nagyon küzd ellene én látom és jár is hozzánk 2 hetente. Viszont az az igazi szülô-gyerek szerelem nincs meg.

Ő is és én is tudom,hogy a gyerek nem tehet semmiről,de valahogy mégis van egy tüske köztük.

Nekünk is van egy egy éves lányunk. Ő tervezett volt és imádja őt nagyon.

Szerintem ez nagyon csúnya dolog.

És három emberrel tolsz ki

Magaddal a gyerekkel és az apával. Ezt a dumát,hogy majd úgyis megszereti kifejezetten nem csípem és gusztustalannak találom.

Jóindulatból mondom,hogy ne tedd meg!!

2015. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Úristen, eszednél vagy? Miért nem keresel egy másik pasit? Nem véletlenül NEM akar gyereket. Az, hogy ha meglenne maradhatna, a korrekt felelősségtudata....
2015. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

A férjem ritka felelősségteljes típus. Anno 20 évesen az akkori barátnőjével felelőtlenek voltak, be is csúszott a gyerek. Mondván, hogy bár nagyon nem akart gyereket, de pontosan tudta, hogy az esély megvan, ott maradt, összeházasodtak.

Alapjaiban nem volt a jó a kapcsolatuk. 13 évig kínozták egymást, egész addig, amíg a gyerek kérte sírva, hogy váljanak már el, mert nem bírja a mérgezett levegőt már. Szóval ő szívta meg a legjobban. A válás óta jobb a kapcsolatuk (mármint szülő-gyerek).


A fenti előzmények miatt eleinte vonakodott, hogy gyereket vállaljunk. Mondtam, hogy oké, nem erőszak, viszont én szeretnék majd. Nem siettetve, de néhány éven belül döntse el, mert ha ő továbbra sem, akkor ne szúrjunk ki egymással, inkább békében váljunk el.


Nagyjából egy év múlva mondta, hogy átgondolta, megemésztgette, hajrá. Azóta már egy éves múlt a közös gyerek és nincs is gond a kapcsolatunkkal, mert nem lett ráerőltetve. Ha úgy gondolkoztam volna, mint te, szerintem már régen egyedül nevelném a gyereket. Biztos vagyok benne, hgoy rendesen fizetne gyerektartást, a gyerekkel is töltene időt, de az fix, hogy a gyerekkel kiszúrás lenne az, hogy ELEVE bizonytalan kapcsolatba vállalja az ember, ahol borítékolható a szakítás/válás.

2015. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk ugyan ez volt,de én nem tettem volna olyat,hogy becsapom a szerelmemet. 5.. azaz 5 évet vártam,hogy végül baba legyen úgy,hogy Ő IS AKARJA! És én nem 23 éves vagyok...Rengeteg idő,főleg úgy,ha nagyon szeretnénk egy pici babát...de megérte,így teljesen más az egész.Nyugodt a lelkem, és boldogan neveljük a gyerekünket.
2015. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
65%

Ott van a valaszod a kerdesre: hazugsagban nem tudnek elni.

Szemétseg.

23 evesen nem vagy elkesve.parod velemenye is valtozhat

Ha meg annyira nem birsz varni keress masik pasit aki akar mar...

2015. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!