Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegyem kockára a kapcsolatunka...

Tegyem kockára a kapcsolatunkat a babáért? Szemétség, de megéri?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok egy ideje (7 hónapja kb.) , hogy abbahagyom a fogamzàsgàtló szedèsèt a baràtom tudta nèlkül. Ebben a hónapban màr majdnem sikerült megtennem, de aztàn mègiscsak elkezdtem szedni, mert a lelkiismeretem "közbeszólt". Nagyon szeretem a baràtomat, de kisbabàt szeretnèk hamarosan ö pedig nem..illetve majd èvek mùlva csak. Ugy èrzem nem birok addig vàrni. De ha abbahagynàm a tabletta szedèsèt, ès teherbe esnèk, akkor hazudnom kellene neki az egèsz terhessèg alatt meg kb örökre...mivel ugye azt hinnè, hogy a gyógyszer mellett estem teherbe :S de hazugsàgba nem tudnèk èlni.

E hónapban nem jött meg a megvonàsos vèrzèsem ès azt hittem, hogy ùristen tènyleg teherbe estem a gyógyszer mellett? De csinàltam 2 tesztet ès mindkettö negativ lett..akkor azt mondta, hogyha baba lett volna, akkor megtartottuk volna, de nincs baba ùgyhogy majd ha eljön az ideje, akkor lesz.

Mit csinàljak? :| Am, van köztetek olyan, aki csinàlt valaha ilyesmit? 23/L


2015. júl. 8. 16:52
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb baj ezzel az elmélettel az, hogy tönkre teszed a gyerek életét. Egy gyerek még sokszor olyan kapcsolatokat is megtépáz, ahol közösen döntenek úgy, hogy akarják. 23 éves létedre még nagyon gyerek vagy. Ideje felnőni és komolyan nézni a világot, nem pedig emberek jövőjével játszadozni.
2015. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
68%

Egyetlen embert ismerek közelről, aki megtett. 37 éves volt, több éve párkapcsolatban, amikor a férfi közölte hogy ő igazából mégsem akar gyereket. Addig ködösített.

A nő terhes lett, a férfi lelépett.

Neki megérte.

Két zűrösebb időszak volt: az egyik akkor, amikor a nő édesanya balesetet szenvedett és őt ápolta, így anyagilag nagyon megszorult (a férfi gyt-t sem fizetett, azért ezt sem árt belekalkulálnod).

A másik a gyerek ovis korában volt, amikor érdeklődött az apja felől.


Én 23 évesen biztos nem tenném. Sem érzelmileg, sem anyagilag nem álltam volna készen arra, hogy egyedül neveljek egy gyereket.


Az erkölcsi részéről nem is írok, leírták már előttem.

2015. júl. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Baromi önző. Itt te nem arra gondolsz, hogy a párodnak mi a jó, akit elvileg szeretsz. Arra sem, hogy a gyereknek mi lenne a legjobb. Csak azzal foglalkozol, hogy TE megkapd amit akarsz, de most azonnal. A jó szülő pont ennek a viselkedésnek az ellentéte.
2015. júl. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Be akarod csapni azt az embert, akit elvileg szeretsz és akit gyermeked apjának "szánsz"? Hazugságra akarod alapozni a közös jövőtöket? Gyakorlatilag suttyomban fel akarod csináltatni magad?

Éretlen, önző és aljas hozzáállás, amivel szinte biztosan borítékolható a későbbi szétválás. A legnagyobb baj pedig, hogy a gyerek inná meg a levét.

2015. júl. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Mit csinálj? Tanulj, dolgozz, építs valami karriert, hogy mire tényleg érett lesz a kapcsolatotok egy gyerekre, addigra legyen gyeded. Addig meg szedd szépen a gyógyszert.
2015. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Mi már 9 és fél éve együtt vagyunk, kb 5 éve szeretnék gyereket tőle. De ő még nem. Illetve szeretne, de ő az a "jól megfontolt" tipusú ember. Szeretne mindent biztosítani a gyermekünk számára, hogy ne a semmibe szülessen vagy éppen a szüleink nyakára. Teljes mértékben egyetértek vele, ha racionálisan nézem a dolgokat. Így megbékéltem a gondolattal, hogy később lesz baba. Persze sokat gondolok rá, de nem tudnám átverni, csak azért, hogy nekem jó legyen. Legyen jó mindkettőnknek, én ezt gondolom. :)
2015. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
38%

Én elhagynám.

Nálunk ugyanez volt. Párom még várni akart bár egyértelmű volt hogy később majd akar gyereket. Én viszont már nagyon szerettem volna, semmi másra nem tudtam gondolni és szinte belebetegedtem, hogy tehetetlen vagyok.

Átverni nem akartam, de sokat győzködtem. Nem értem miért mindig a nőnek kell alkalmazkodni. Engem szeretett annyira a férjem hogy nem tagadta meg tőlem azt, ami boldoggá tett. Már a terhesség alatt odavolt a babáért most meg a kisfiunk az élete.

Persze ez csak akkor jön be ha előbb utóbb akar gyereket és tényleg fontos neki a boldogságod. És nem önző. Ha azonban önző, nem szeret vagy sosem akar gyereket akkor minek pazarlod rá az időt?

2015. júl. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy szeretne kisbabàt de majd csak évekkel később..4-5 éven belül de addigra leszek 28-29 éves és 2 gyereket szeretnénk a jövőben. Ha a baràtom elméletét követem, akkor leszek kb. 32-33 éves mire 2 gyermekes anya leszek. Hàt én ezt soha nem szerettem volna.. Mindig azt hittem, hogy fiatalon fogok szülni.

Egyébként gyed meg ilyenek itt nincsenek ahol mi élünk úgyhogy azt kipipàlhatjuk. Az anyagi hàttér is megvan hozzà, mindketten dolgozunk. Mondjuk én majd munkahelyet szeretnék vàlltani a közeljövőben meg vmi tanfolyamot elvégezni.

Köszi a kommenteket. :)

Azt hiszem màs vàlasztàsom nincs, vàrakoznom kell..

2015. júl. 9. 08:29
 19/30 anonim ***** válasza:

Ha ilyen terveid vannak, akkor először csináld meg azokat, és utána jöhet a baba.

Ha tudod, hogy ő is szeretne, akkor kár erőlködni. Egyébként már az is alapból érdekes, hogy ilyen egyáltalán megfordul a fejedben... Ennyire nem lehetsz elkeseredve. És szerintem az, hogy 32-33 évesen leszel két gyerekes anyuka nincs semmi, inkább ez, mint egy megromlott kapcsolat.

Én 31 vagyok, párom 33. 13 éve vagyunk együtt. A június volt az első próbálkozós hónapunk, össze is jött. Nagy az öröm, párom már nagyon vágyik a gyerekre (én is). Soha eszembe nem jutott volna, hogy bármit ráerőltessek, így mindkettőnknek (hármunknak) jobb, tudom, csodás apa lesz. Hagyd a saját tempójában megérni rá, semmiről nem maradsz le.

2015. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem, nem nem! Gondolj már bele, mi lenne, ha ő intézné a védekezést, és kiszúrkálná a gumit, miközben te még nem akarsz gyereket? Ez nem egy plüssmackó, amit visszavihetsz a boltba, hogy ja bocs, akkor mégse. Elhiszem, hogy szeretnél gyereket, én 1,5 évig vártam, hogy a férjem is rábólintson, kb. fél év után el is sírtam magam, hogy nagyon szeretnék gyereket, pedig nekem is voltak akkor terveim, és minden hónapban bepróbálkoztam a kérdéssel, hogy nem hozzuk-e előrébb (munka miatt vártunk). Nem tudtam ehhez racionálisan hozzáállni úgy ahogy ő, de kiszúrni vele is, a gyerekkel is, aztán hazugságban élni, hát azt nem vállaltam volna be.


Ha annyira nagyon szeretnél, akkor beszélgessetek a babatmáról, és kérj egy kompromisszumosabb időpontot, mondjuk ő 4-5 évet mond, mondd el, hogy te már most szeretnél, mi lenne, ha mondjuk 3 múlva kezdenétek neki az akciózásnak, addigra te is befejezed, amiket elterveztél, és még 30 előtt akár meg is szülheted mindkettőt. Ráadásul el kezdhetsz már 1 évvel korábban készülni rá sportolással, egészséges étrenddel, vitaminokkal, elmehetsz előre kivizsgáltatni magad, hormonsort, terheléses cukrot, pajzsmirigyet nézetni (ez utóbbi különösen fontos, mert nagyon sok mindennel összefügg, és nagyon sok nőnek van, és 3 hónap legalább, mire beállítják, ha kiderül, hogy pl. alulműködik).


Még neked sem ártana várnod az anyasággal, ha ilyen komolyan eljátszottál a gondolattal, hogy a párod tudta és beleegyezése nélkül, sőt, akarata ellenére babát akarnál vállalni. Ebben az esetben annyit tehetsz, hogy vagy vársz, vagy kompromisszumos megoldásra juttok, vagy keresel magadnak valakit, aki már most gyereket szeretne.

2015. júl. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!