Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegyem kockára a kapcsolatunka...

Tegyem kockára a kapcsolatunkat a babáért? Szemétség, de megéri?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodok egy ideje (7 hónapja kb.) , hogy abbahagyom a fogamzàsgàtló szedèsèt a baràtom tudta nèlkül. Ebben a hónapban màr majdnem sikerült megtennem, de aztàn mègiscsak elkezdtem szedni, mert a lelkiismeretem "közbeszólt". Nagyon szeretem a baràtomat, de kisbabàt szeretnèk hamarosan ö pedig nem..illetve majd èvek mùlva csak. Ugy èrzem nem birok addig vàrni. De ha abbahagynàm a tabletta szedèsèt, ès teherbe esnèk, akkor hazudnom kellene neki az egèsz terhessèg alatt meg kb örökre...mivel ugye azt hinnè, hogy a gyógyszer mellett estem teherbe :S de hazugsàgba nem tudnèk èlni.

E hónapban nem jött meg a megvonàsos vèrzèsem ès azt hittem, hogy ùristen tènyleg teherbe estem a gyógyszer mellett? De csinàltam 2 tesztet ès mindkettö negativ lett..akkor azt mondta, hogyha baba lett volna, akkor megtartottuk volna, de nincs baba ùgyhogy majd ha eljön az ideje, akkor lesz.

Mit csinàljak? :| Am, van köztetek olyan, aki csinàlt valaha ilyesmit? 23/L


2015. júl. 8. 16:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha pár éven belül úgyis szeretne, anyagi akadálya meg nincs akkor hidd el hogy nem bánná ő sem.

És nem feltétlenül menne tönkre a kapcsolat sem. Én is egy ilyen gyógyszer be nem szedés eredménye vagyok és anyuék azóta is imádják egymást. Pedig ennek 25 éve

2015. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Akkor te most tàmogatod a felvetésem? Na, jó ezt hallani, hogy együtt maradtak a szüleid pedig nem voltak rà felkészülve. :-)

Egyébként nekem az a velemenyem errol, hogy egy kapcsolat igazi megprobaltatasa az, hogy hogyan tudnak a parok a varatlan helyzetekhez alkalmazkodni. Persze nem ertek egyet a sajat otletemmel, hogy titokba nem szedem be a gyogyszert tisztaban vagyok vele, hogy emberileg,erkolcsileg, mindenhogy lenullaznam magam, de azzal nem ertek egyet, hogy csak es kizarolag akkor lehet gyereket vallalni ha mindketten akarjuk. Mert mi van ha veletlen csuszik be? En akkor se vetetnem el.

De persze az en helyzetembe nem a veletlenrol volt szo hanem arrol h szandekosan becsapnam a paromat ... :| Egyebkent kedves utolso, a szuleidnel hogy volt ez? Direkt volt vagy baleset? :)

2015. júl. 9. 20:33
 23/30 anonim ***** válasza:

A legkisebb megerősítésre is lecsapsz. Igen, előfordul, hogy a "becsúszott" (igen,eufemizáltam!) gyerek ellenére jó marad a kapcsolat. De ez a ritkábbik eset. A gyakoribb az, hogy a pasi besokall és egy idő után lelép. Utána meg élhetsz azzal a gondolattal, hogy a te induló ötleted vezetett odáig, hogy messze rohant az apja.


A lottón is szoktak nyerni, ettől még neked nem lesz nagyobb esélyed a nyerésre, a statisztika nem így működik.

2015. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Igazad van utolso! Le kell alljak.. holnap kinezek egy tanfolyamot amit elvegzek majd osszel es az uj munkara koncentralok! Koszi az eszhezteritest! Mindenkinek! :-)
2015. júl. 9. 22:29
 25/30 anonim ***** válasza:
41%

Az én szüleimmel így volt.

Összeházasodtak, anyu 22 volt, apu 24. Anyu elvileg gyógyszert szedett. Persze nem szedte be mert ő mindig fiatal anyuka akart lenni. Aztán később kiderült a turpisság. Apu nem haragudott. Persze ő is akart gyereket pár év múlva amikor már lesz saját lakás. De ugye ők tudták hogy együtt élik le az életüket.

Apu imád a mai napig. Soha egy pillanatig sem bánta hogy korábban jöttem mint tervezte. Két tesóm is lett, ők tervezett gyerekek voltak. Mire egy éves lettem ház is lett. Szóval nal

2015. júl. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Egyébként én nem játszanám meg ezt a helyedben mert jó eséllyel elhagyna. Mert ha ez a pasi tényleg akar majd gyereket akkor 1-2 év nem számítana. Itt inkább az a helyzet hogy akar ő MAJD. Akkor amikor megtalálja azt akivel gyereket szeretne nevelni. Nekem úgy jön le hogy ő nem veled tervezi a családalapítást.Mert ha veled képzelné és a tervei közt szerepelne egy közös gyerek akkor simán bevállalná mert tudja hogy téged ezzel boldoggá tenne. Valamiért nem akarja ezt.

Nézzünk egy gyakorlati példát. Te autót szeretnél venni mondjuk három év múlva. Most jó áron látod azt a kocsit, a pénz is megvan rá. Várnál három évet?

Itt nem az a kérdés hogy teherbe ess-e. Inkább az hogy belefér -e neked hogy vele vagy mondjuk még öt évet aztán ha akkor sem akar gyereket akkor kereshetsz mást és kezdhetsz mindent elölről? Vagy maradsz vele és képes vagy lemondani arról hogy egyszer anya leszel? Mert egyenként gyerek nélkül is van élet

2015. júl. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Egyébként még az is lehet hogy tényleg szeret és tökre örülne a babátoknak még ha korábban is jön picit. De ezt csak akkor érdemes megpróbálni ha adott esetben egyedül is vállalnád a babát
2015. júl. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

26-os, megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?:)

Már miért ne tervezhetne vele gyereket attól még, mert most fiatalnak érzi rá magát? Az én férjem is mindigis akart, meg is mondta, de csak 28 évesen érezte először, hogy tervezetten vállalna, korábban nem akart. Egy pillanatig sem gondoltam, hogy hazudna, egy normális kapcsolatban, ahol nemcsak majd-ozik a férfi, hanem konkrétan megmondja , mint a Kérdezőnél is, hogy kb. x év múlva szeretne, azért szerintem komolyan vehető a válasza.


Az ismeretségi körömben is 10 éve együtt van már egy pár, és most született a gyerekük, mert most érett meg rá mindkét szülő, ők is fiatalon jöttek össze. Ennyi idősen azért érthető, hogy a Kérdező barátja csak később akar gyereket. És azok alapján, amiket a Kérdező leírt, felelősségteljesen gondolkozik, és a gyerek már egy biztosabb környezetbe érkezhet, ahol már be lesz fejezve, amit a Kérdező is tervez, és biztos van, amit a barátja addig még el akar érni.

2015. júl. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Bocs, most nézem a korábbi válaszodból, hogy 25.
2015. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Hanyagolom a témàt egy darabig és szedem a gyógyszert rendesen. Én úgy érzem, gondolom, hogy velem szeretne csalàdot alapítani és élni is ahogyan én is vele. Megpróbàlom tiszteletben tartani azt, hogy ő csak pàr év múlva àll készen az apasàgra. Végülis még elég fiatalok vagyunk és csak nemrég költöztünk össze sajàt lakàsba. Jövő ilyenkor majd visszatérek a témàra hàtha meggondolja magàt de erőltetni nem szeretném.
2015. júl. 13. 14:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!